UEFA Futsal Cup | Pobjede Sportinga i Kairata na startu “Grupe C”!

Danas je započelo natjecanje u “Grupi C” Elitne runde UEFA Futsal Cupa! Uprvom susretu koji ste mogli gledati uživo na našim stranicama, francuski Sporting se lako obračunao s Ekonomcem iz Kragujevca, slavivši na kraju rezultatom 4:1! Što tek reći za drugi susret? Kairat je deklasirao Nikars iz Rige s uvjerljivih 11:2!

Na UEFA-inim internet stranicama u najavi ove skupine naveli su Ekonomac kao najozbiljnijeg konkurenta Kairatu za 1.mjesto u skupini. No vjerovatno nisu imali saznanja da je Ekonomac u ovoj sezoni znatno oslabljen u odnosu na lani, te je za njih velik uspjeh i sam plasman u Elitnu rundu UEFA Futsal Cupa. Francuski Sporting bio je znatno bolja momčad, te je na kraju zasluženo slavio rezultatom 4:1! Augusto je u 12.minuti doveo Sporting u vodstvo, a pred odlazak na odmor Café zabija za 2:0! U nastavku Parižani nastavljaju u istom ritmu. Teixeira je u 26.minuti zabio za 3:0, a u 36.minuti Augusto je zabio svoj drugi pogodak za velikih 4:0! Utješni pogodak za Ekonomac zabio je Prišić u 39.minuti za konačnih 4:1!
Ne tako davno, Nikars je na Eremenko cupu slavio protiv Kairata, no ovaj susret ponudio je sasvim drugačiju priču. Kairat je bio dominantan od početka do kraja susreta, te je na koncu upisao uvjerljivu pobjedu. Divanei je već u 3.minuti doveo domaćina u vodstvo, a u 5.minuti Arnaldo Pereira propušta iz penala izjednačiti rezultat. Nakon toga uslijedio je uraganski nalet Kairata koji je doslovno pomea Nikars s terena. Pojačanje Kairata iz Barcelone (Igor) u naredne je 2 minute dvaput zabio za 3:0, a Marcão u 10.minuti donosi domaćinu 4:0! Dvije minute kasnije Douglas i Leo zabijaju za 6:0, rezultat koji se do odmora nije mijenjao premda je do kraja ostalo još 8 minuta. U nastavku Jeferson i Caio Júnior donose domaćinu velikih 8:0, a u 28.minuti zabijaju i gosti preko Arhipovs-Prokofjevsa za 8:1! Mrežu gostiju su do kraja tresli još Zhamankulov, Pershin i Igor, dok je za Nikars zabio Matjušenko. Festival golova u uvjerljivoj pobjedi Kairata koji se tako već prvog dana potvrdio kao izraziti favorit za pobjedu u ovoj skupini.