UEFA Futsal Cup | Poraz nositelja prvog dana Elitne runde!

Odigrani su susreti 1.kola Elitne runde UEFA Futsal Cupa u grupama “C” i “D”. Već prvog dana natjecanja na red su došli možda i ključni susreti za plasman na Final Four, a nositelji su poraženi te su im znatno umanjeni izgledi za plasman među 4 najbolje europske reprezentacije.
U grupi “C” koja se igra u mađarskom Gyoru, aktualni europski prvak Kairat Almaty imao je težak zadatak protiv ruske Ugre Yugorsk. Rusi su nakon prvih 20 minuta imali velikih 0:3, da bi do kraja sačuvali 3 gola prednosti ostvarivši pobjedu 2:5! Zanimljivo, u 1.poluvremenu (pri rezultatu 0:2) isključen je kod Ugre Chishkala, no ne samo da Kairat nije zabio gol, već su Rusi s igračem manje zabili za 0:3 što se možda pokazalo i presudnim trenutkom susreta. U drugom susretu ove grupe odličnu su utakmicu odigrali Gyor i Chrudim. Česi su triput vodili, no domaćin se svaki put vraćao i na koncu zasluženo izborio remi 3:3!
U grupi “D” u slovačkoj Bratislavi također je prvi na rasporedu bio veliki derbi. Naš Franko Bilić bio je na golu Ekonomca koji je poražen od odlične Benfice rezultatom 0:3! Svi zgoditci postignuti su u nastavku; Wilhelm je u 24.minuti zabio za 0:1, a u završnici Portugalci još jednom zabijaju za konačnih 0:3! U drugom susretu domaći Slov-Matic je poražen od ukrajinskog Lokomotiv Kharkiva rezultatom 0:2, a zanimljivo je da je konačan omjer postignut nakon samo 2 minute igre!
U nastavku Vam donosimo pregled rezultata odigranih susreta i raspored natjecanja za sutra.

REZULTATI:

GRUPA “C” Gyor, SD Magvassy Mihály Kairat Almaty – Ugra Yugorsk 2:5 (0:3)
GRUPA “C” Gyor, SD Magvassy Mihály Győri ETO FC – FK EP Chrudim 3:3 (2:2)
GRUPA “D” Bratislava, ZS Ondreja Nepelu KMF Ekonomac Kragujevac – SL Benfica 0:3 (0:0)
GRUPA “D” Bratislava, ZS Ondreja Nepelu Slov-Matic Bratislava – Lokomotiv Kharkiv 0:2 (0:2)

RASPORED:

GRUPA “B” Pescara, SD Giovanni Paolo II Tulpar Karagandy – FP Halle-Gooik 17:30
GRUPA “B” Pescara, SD Giovanni Paolo II Pescara – KMF Zelezarec Skopje 20:00
GRUPA “C” Gyor, SD Magvassy Mihály FK EP Chrudim – Kairat Almaty 16:30
GRUPA “C” Gyor, SD Magvassy Mihály Győri ETO FC – Ugra Yugorsk 19:00
GRUPA “D” Bratislava, ZS Ondreja Nepelu Lokomotiv Kharkiv – KMF Ekonomac Kragujevac 17:30
GRUPA “D” Bratislava, ZS Ondreja Nepelu Slov-Matic Bratislava – SL Benfica 20:05

2.HMNL-jug | Poznat raspored natjecanja

Poznat je raspored natjecanja 2.HMNL-jug za predstojeću sezonu. Za razliku od prošle sezone kada se …

FIFA WC 2021. | Pobjede Irana, Španjolske, Japana i Argentine

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u Litvi odigrani su susreti 1. kola u grupama E i …