UEFA Futsal Liga Prvaka | Dobovec preokretom do Final 8!

Današnja utakmica između kazahstanskog Aktobea i slovenskog Dobovca je označila početak osmine finala Lige Prvaka i završnu borbu za odlazak na završnicu, Final 8. Za gostujuću momčad su nastupila naša tri reprezentativca: Vedran MatoševićTihomir Novak Luka Perić dok je momčad s klupe vodio naš stručnjak Kujtim Morina. U prvom poluvremenu bolju igru su pokazali gosti, ali su na odmor s rezultatskom prednošću otišli domaćini. Dobru igru iz prvog poluvremena gosti su nastavili i u drugom i u nešto više od tri minute nastavka preokrenuli rezultat i došli do pobjede koja ih vodi na završnicu u Minsk. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s ove utakmice.

AKTOBE (KAZ) – DOBOVEC (SLO) 1:2 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Silva Oliveira (9′), 1:1 Matošević (21′), 1:2 Duščak (24′)

Susret je bolje otvorio gost koji u nekoliko navrata prijeti golu domaćina, ali domaći golman je na nivou zadatka. Imali su i domaćini nekoliko prilika, ali mreže miruju sve do devete minute kada prvi pogodak na susretu zabija Silva Oliveira na asistenciju Dea i dovodi domaćine u vodstvo rezultatom 1:0. Gosti su i dalje nastavili napadati protivnički gol, ali izjednačujući pogodak sjajnim intervencijama ne dozvoljava Bairaliyev. Slovenski predstavnik igra sve bolje i bolje i prava šteta je što bar jedan pogodak nisu uspjeli zabiti jer je to minimalno što su zaslužili u prvom poluvremenu s obzirom na prikazano. Imao je i domaćin par prilika, ali se rezultat do kraja poluvremena nije mijenjao.

Sjajno otvaranje drugog poluvremena za goste već u prvoj minuti nastavka kad Mordej dodaje našem reprezentativcu Matoševiću koji poravnava rezultat na 1:1! Nešto više od dvije ipo minute su gostima trebale za potpuni preokret. Čujec je sjajno pronašao Duščaka koji zabija za 1:2. Sve do 27. minute gosti su igrali bolje i zasluženo vode, ali tada se bude i Kazahstanci te nižu nekoliko veoma dobrih prilika u narednih par minuta, ali gostujući golman i obrana otklanjaju sve opasnosti. Uslijedio je potom period u kojem su se momčadi izmijenjivale u prilikama. Rasla je i nervoza među igračima kako se utakmica približavala kraju, a i domaćini igraju bolje dok se gosti brane. Tri minute prije kraja utakmice domaćini prelaze na igru s golmanom-igračem. Sjajnu priliku za staviti točku na i je minutu i 17 sekundi prije kraja imao Čujec kojem Puškar šalje sa svog gola jednu malo jaču loptu koju ne uspjeva skrenuti u prazan gol. Imali su gosti u posljednjoj minuti još par prilika, ali rezultat se nije mijenjao te se Dobovec tako plasirao na završnicu Lige Prvaka!

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su se igrale utakmice talijanskog i slovenskog prvenstva, a nastupe su imali Meta Catania i Futsal …

Bruno Kovačić: “Željni smo dokazivanja!”

Prošlotjedni gradski derbi završio je pobjedom Alumnusa nad Uspinjačom Gimkom rezultatom 4:2. Iako se na …