UEFA Futsal Liga Prvaka | Inter FS i Barcelona se plasirali na Final 8!

Nakon što je slovenski prvak Dobovec u četvrtak postao prvi sudionik Final 8-a, završnice Lige Prvaka, jučer smo saznali još dva putnika u Minsk. Inter Movistar je na svom terenu u posljednjim minutama došao do pobjede rezultatom 4:2 protiv Khersona dok je Barcelona nakon preokreta svladala ACSS. Danas nas očekuje posljednjih pet susreta osmine finala, a u nastavku vam donosimo kratke izvještaje s jučer odigranih utakmica.

INTER FS (ŠPA) – KHERSON (UKR) 4:2 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Martinicorena (16′), 1:1 Zvarych (31′), 2:1 Borja (33′), 2:2 ag-Pola (34′), 3:2 Morales Barbado (39′), 4:2 Garcia (40′)

Prvo poluvrijeme susreta španjolske i ukrajinske momčadi je donijelo “samo” jedan pogodak koji je pao u 16. minuti kada Martinicorena domaćoj momčadi donosi prednost rezultatom 1:0. U drugom poluvremenu su pak mreže mirovale sve do 31. minute kada za poravnanje rezultata zabija Zvarych. Domaćinima su trebale samo dvije minute da preko Borje dođu do novog vodstva, ali minutu kasnije Pola nespretno skreće u vlastitu mrežu jedan protivnički udarac te semafor pokazuje rezultat 2:2. Pokušavali su gosti u posljednjim minutama potpuno preokrenuti rezultat igrom s golmanom-igračem, ali domaćin tu igru kažnjava s dva pogotka u praznu mrežu, prvo Morales Barbado u 39. minuti, a zatim i golman Garcia u posljednjoj minuti te tako postavlja konačnih 4:2 i slavlje domaćina je moglo početi.

BARCELONA (ŠPA) – ACSS ASNIERES VILLENEUVE 92 (FRA) 2:1 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Eduardo (9′), 1:1 Ferrao (19′), 2:1 Ximbinha (35′)

Dvoboj koji je sigurno privukao najveću pozornost u osmini finala Lige Prvaka je definitivno dvoboj Barcelone i ACSS koji je ispunio sva očekivanja ljubitelja futsala te iako su pala “samo” tri pogotka utakmici, dvoboj je bio prava poslastica. Prvi su poveli gosti u 9. minuti nakon sjajne reakcije petom Eduarda nakon dodavanja Ortiza iz slobodnog udarca. Na novi pogodak na susretu se čekalo 10 minuta, a pogodak ovaj put postižu domaćini. Dyego je sjajno pronašao Ferraa koji puca s lijeve strane snažno u gornji bliži kut protivničkog gola. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a gol odluke je pao pet minuta prije kraja susreta kada Marcenio šalje dugu loptu pred protivnički gol gdje pronalazi Ximbinhu koji svladava Aksentijevića za preokret i vodstvo domaćina. Pokušali su gosti u posljednjim minutama s golmanom-igračem i imali nekoliko prilika za poravnanje rezultata, ali je Barcelona uspješno obranila sve te pokušaje te se plasirala na završnicu Lige Prvaka.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su se igrale utakmice talijanskog i slovenskog prvenstva, a nastupe su imali Meta Catania i Futsal …

Bruno Kovačić: “Željni smo dokazivanja!”

Prošlotjedni gradski derbi završio je pobjedom Alumnusa nad Uspinjačom Gimkom rezultatom 4:2. Iako se na …