UEFA Futsal Liga Prvaka | Kairat i Yugra novi putnici u Minsk!

Danas s početkom u 13 sati su igrali Kairat Almaty United Galati te Yugra Vytis. Oba domaćina su upisala lagane pobjede, Kairat rezultatom 6:1 i Yugra rezultatom 3:0 te su se tako plasirali na završni turnir Lige Prvaka koji će se održati u Minsku. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s odigranih utakmica.

KAIRAT ALMATY (KAZ) – UNITED GALATI (RUM) 6:1 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Rangel (4′), 2:0 Valadares (12′), 3:0 Fernandinho (23′), 4:0 Gomes (29′), 5:0 Yesenamanov (34′), 5:1 Graciun (38′), 6:1 Orazov (40′)

Pobjeda domaćina ni u jednom trenutku nije bila upitna te je kazahstanska momčad povela već u četvrtoj minuti preko Rangela. Domaća momčad je do kraja prvog poluvremena uspjela zabiti još jedan pogodak u 12. minuti preko Valaderasa te se na odmor otišlo s rezultatom 2:0. Samo tri minute u drugom poluvremenu su bile potrebne Kairatu da dođe do novog pogotka kojeg je postigao Fernandihno. Šest minuta kasnije Gomes donosi svojoj momčadi novih pogodak, a u 34. minuti Yesenamanov postavlja visokih 5:0. Dvije minute prije kraja Graciun donosi gostima počasni pogodak, a “točku na i” za konačnih 6:1 u posljednjoj minuti stavlja Orazov te su se Kazahstanci tako plasirali među najboljih 8 momčadi u Europi.

YUGRA (RUS) – VYTIS (LIT) 3:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Afanasyev (14′), 2:0 Pirogov (18′), 3:0 Vinogradov (25′)

I u drugom susretu koji je počeo u 13 sati pobjednik nije dolazio u pitanje. Na prvi pogodak se čekalo sve do 14. minute kada za domaćine zabija Afanasyev. Četiri minute kasnije smo vidjeli novi pogodak u gostujućoj mreži, a vodstvo domaćina udvostručava Pirogov. Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor. U drugom smo poluvremenu vidjeli još jedan pogodak u 25. minuti kada Vinogradov postavlja konačnih 3:0 čime je ruska momčad osigurala mjesto na turniru u Minsku.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

2.HMNL-istok | Najava 20. kola

Krajem ovog i početkom sljedećeg tjedna na rasporedu su susreti 20. kola 2.HMNL-istok. U nedjelju …

2.HMNL-Zapad | Najava 17. kola

Ovog vikenda se igraju utakmice 17. kola 2.HMNL-Zapad. Ovo kolo nam donosi dva veoma zanimljiva …