UEFA Liga Prvaka | Poznati svi sudionici osmine finala!

Nakon što je u petak mjesto u osmini finala osigurala Barcelona, jučer je odigrano 15 preostalih utakmica šesnaestine finala, a u nastavku vam donosimo kratke izvještaje.

UEFA Liga prvaka | Barcelona trijumfom nad Prishtinom među 16

MOVISTAR INTER – HOVOCUBO 6:2 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Garcia (5′), 2:0 Bruninho (12′), 3:0 Drasler (15′), 3:1 Aklalouch (19′), 4:1 Puto (23′), 4:2 Velseboer (25′), 5:2 Morales Barbado (32′), 6:2 Borja (38′)

U dvoboju španjolskog i nizozemskog prvaka je titulu apsolutnog favorita ponio domaćin, a konačni rezultat je opravdao i tu titulu. Gosti su već na isteku četvrte minute susreta ostali bez prvog golmana, Steta koji je izletio iz svog prostora te tijekom klizećeg na loptu nespretno igrao rukom te zaradio crveni karton, a njegova zamjena Rood je primio pogodak odmah nakon prvog šuta na njegov gol. Strijelac je iz slobodnog bio Garcia. Domaćini su nastavili dominirati susretom i do 15. minute su golovima Bruninha Draslera došli na velikih 3:0. Do kraja poluvremena rezultatski zaostatak je bar malo ublažio Aklalouch pogotkomm u 19. minuti. I u drugom poluvremenu domaćinima nije trebalo dugo za novi pogodak, a u strijelce se u 23. minuti upisao Puto. Samo dvije minute kasnije Nizozemci dolaze ponovno na -2. Strijelac je tada bio Velseboer, ali se do kraja susreta nisu uspjeli vratiti u igru. Štoviše, primili su još dva pogotka do kraja susreta te su se Španjolci visokom pobjedom rezultatom 6:2 plasirali u osminu finala. Posljednja dva pogotka za domaćine su zabili Morales Barbado Borja.

VITEN ORSHA – KAIRAT ALMATY 3:5 (0:3)

STRIJELCI: 0:1 Valadares (1′), 0:2 Humberto (16′), 0:3 Favero (18′), 1:3 Peremitin (28′), 2:3 Kozel (34′), 2:4 Orazov (34′), 3:4 Gusakov (36′), 3:5 Douglas (39′)

Bjeloruski i kazahstanski predstavnici su jučer odigrali jednu veoma uzbudljivu utakmicu, a ulogu favorita je na kraju potvrdila gostujuća momčad. Gosti su već u prvoj minuti poveli preko Valadaresa, a do 18. minute su otišli na velikih 0:3 pogocima Humberta Favera, a ovim rezultatom se otišlo i na pauzu. Mreže su u drugom poluvremenu mirovale sve do 28. minute kada prvi pogodak za domaćine zabija Peremitin. Šest minuta kasnije novi pogodak u mreži gostiju. Strijelac je bio Kozel, ali već u istoj minuti gosti idu ponovno na +2, a pogodak je zabio Orazov. Četiri minute kasnije domaćini preko Gusakova dolaze na samo pogodak zaostatka. Domaćini su pokušali s golmanom-igračem, ali u pretposljednjoj minuti “točku na i” stavlja Douglas te tako kazahstanskoj momčadi osigurava prolazak u osminu finala.

KHERSON – SHKUPI 5:1 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Zvarych (2′), 2:0 Bilotserkivets (3′), 2:1 ag-Claudio (34′), 3:1 Bilotserkivets (34′), 4:1 Claudio (37′), 5:1 Da Rosa (40′)

Ukrajinska momčad je u dvoboju protiv sjeverno-makedonskog predstavnika potvrdila status favorita, a da su favoriti u ovom susretu su dokazali već u prvim minutama susreta, a u trećoj su vodili i 2:0 pogocima Zvarycha Bilotserkivetsa. Uslijedilo je tada 30-ak minuta igre bez pogotka, a u 34. minuti bilježimo i prvi pogodak u mreži domaćina kada Claudio nespretno šalje loptu u svoju mrežu. Domaćini već u istoj minuti dolaze do nove prednosti od dva gola kada svoj drugi pogodak zabija Bilotserkivets. Makedonci su u posljednjih nekoliko minuta susreta pokušali i s golmanom-igračem, ali prvo Claudio u 37., a potom i Da Rosa u 40. minuti na praznu mrežu zabijaju dva pogotka te donose svojoj momčadi pobjedu rezultatom 5:1 i plasman među 16 najboljih momčadi u Europi.

AEK ATHENS – MFC AKTOBE 2:5 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Dauletov (17′), 1:1 Gousis (18′), 1:2 Oliveira (22′), 1:3 Klochko (28′), 1:4 Kulbayev (33′), 2:4 pen-Panou (34′), 2:5 Karagulov (37′)

Kazahstanski predstavnik je u gostujući susret protiv grčkog prvaka ušao sa statusom favorita te su u 17. minuti preko Dauletova došli do prvog vodstva. Njihovo vodstvo je trajalo svega jednu minutu jer domaćini poravnavaju rezultat preko Gousisa, a rezultatom 1:1 se otišlo i na odmor. Gosti su opet bili ti koji su poveli. U 22. minuti je za novo vodstvo zabio Oliveira, a šest minuta kasnije Klochko zabija za povećanje vodstva na 1:3. Gosti su sve bolji i bolji te u 33. minuti Kulbayev zabija za 1:4. U istoj toj minuti Panou iz kaznenog udarca smanjuje rezultat na 2:4, ali gosti novim pogotkom tri minute prije kraja utakmice odlaze na nova tri gola prednosti. Karagulov je tako postavio konačnih 2:5 te su Kazahstanci osigurali mjesto u najboljih 16.

BIELSKO-BIALA – UNITED GALATI 3:6 (2:2)

STRIJELCI: 0:1 Araujo (6′), 1:1 Poplawski (10′), 1:2 Araujo (11′), 2:2 Poplawski (20′), 2:3 Araujo (32′), 2:4 Araujo (35′), 2:5 Ignat (36′), 3:5 Biel (38′), 3:6 Araujo (40′)

Prvo iznenađenje dana je napravio rumunjski predstavnik u gostima protiv favorizirane poljske momčadi. U prvom poluvremenu smo gledali izjednačenu utakmicu u kojoj se igralo gol za gol. Prvo su poveli gosti preko Arauja u 6. minuti, ali četiri minute kasnije Poplawski izjednačava rezultat na 1:1. Ipak, samo minutu kasnije novi pogodak Arauja za novo vodstvo gostiju. U posljednjoj minuti poluvremena novi pogodak zabija i Poplawski koji ponovno izjednačava rezultat na 2:2 i ovim rezultatom se odlazi na odmor. Prelomne minute susreta su od 32. do 36. kad gosti zabijaju tri pogotka zaredom. Dva puta je zabio Araujo koji je tako postao i prvo ime susreta i junak svoje momčadi s četiri postignuta pogotka, a jedan pogodak je zabio i Ignat. Dvije minute prije kraja utakmice rezultat je ublažio Biel, ali u posljednjoj minuti konačnih 3:6 postavlja Araujo koji je tako susret završio s pet postignutih pogodaka.

SPORTING – GENTOFTE 12:1 (4:0)

STRIJELCI: 1:0 Te (3′), 2:0 Mendonca (6′), 3:0 Taynan (8′), 4:0 Cardinal (16′), 4:1 El-Ouaz (22′), 5:1 Cavinato (23′), 6:1 Paco (24′), 7:1 Ture (30′), 8:1 Paco (32′), 9:1 Cavinato (33′), 10:1 Varela (34′), 11:1 Cardinal (36′), 12:1 Vaz (40′)

Portugalski i danski predstavnik su jučer odigrali apsolutno “jednosmjernu” utakmicu u kojom smo zabilježili najuvjerljiviju pobjedu u šesnaestini finala Lige Prvaka. Domaćini su već na kraju prvog poluvremena imali vodstvo 4:0. Zabijali su Te u 3. minuti, Mendonca u 6. minuti, Taynan u 8. minuti te Cardinal u 16. minuti. Drugo poluvrijeme je pogotkom otvorila gostujuća momčad preko El-Ouaza u 22. minuti, a tada je uslijedila serija od osam pogodaka domaćina. Pogađali su Cavinato (23′, 33′), Paco (24′, 32′), Ture (30′), Varela (34′), Cardinal (36′) i Vaz (40′). Po dva pogotka su tako u ovom susretu zabili Cardinal, Cavinato i Paco te uz pomoć svojih suigrača odveli svoju momčad među najboljih 16.

HOHENSTEIN ERNSTTHAL – VYTIS 0:2 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Zagurskas (29′), 0:2 Sendzikas (38′)

Njemački i litvanski predstavnik su u ovom susretu odigrali izjednačeno prvo poluvrijeme te nismo vidjeli pogotke. Drugo poluvrijeme je pak donijelo pogotke te su gosti poveli u 29. minuti kad za 0:1 zabija Zagurskas. Domaćini su u posljednjim minutama susreta pokušali s golmanom-igračom, ali gosti iskorištavaju prazan gol te dvije minute prije kraja konačnih 0:2 postavlja Sendzikas.

LUČENEC – KPRF 1:7 (0:6)

STRIJELCI: 0:1 ag-Serbin (5′), 0:2 Paulinho (11′), 0:3 Gomez del Olmo (13′), 0:4 Bagirov (17′), 0:5 Asadov (17′), 0:6 Nando (18′), 1:6 Wellington (30′), 1:7 Gomez del Olmo (39′)

Slovački predstavnik za kojeg nastupa naš Jakov Grcić u sinoćnjem susretu protiv jedne od najboljih europskih momčadi posljednjih godina, ruskog KPRF-a nije imala nikakve šanse. Rusi su do poluvremena zabili šest pogodaka, a zabijali su Serbin (ag, 5′), Paulinho (11′), Gomez del Olmo (13′), Bagirov (17′), Asadov (17′) i Nando (18′). U drugom poluvremenu su pak mreže mirovale sve do 30. minute kada počasni pogodak za domaćina zabija Wellington. Konačnih 1:7 je u 39. minuti postavio Gomez del Olmo svojim drugim pogotkom na susretu.

ST ANDREWS – DOBOVEC 2:3 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Alves (3′), 1:1 Perić (16′), 2:1 Veve (19′), 2:2 Perić (24′), 2:3 Novak (40′)

Slovenski predstavnik za kojeg su nastupili naši reprezentativci PerićNovak Matošević je teže od očekivanog upisao pobjedu u gostima protiv malteškog predstavnika. Domaćini su poveli već u 3. minuti preko Alvesa, a novi pogodak smo vidjeli u 16. minuti kad je Perić na asistenciju Novaka poravnao rezultat na 1:1. Novak je dvije minute kasnije imao i kazneni udarac, ali ga nije realizirao. Ono što gosti nisu iskoristili, minutu kasnije iskorištava domaćin. Veve tada donosi novo vodstvo svojoj momčadi i vodstvo s kojim se otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu novi izjednačujući pogodak za svoju momčad zabija Perić, a pobjedu momčadi iz Slovenije donosi Novak u posljednjoj minuti čime se iskupio za promašaj iz kaznenog udarca u prvom poluvremenu.

SALINES – YUGRA 2:5 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Davydov (7′), 1:1 Arnautović (9′), 2:1 Thiago (22′), 2:2 Ponkratov (28′), 2:3 Afanasyev (29′), 2:4 Kupatadze (32′), 2:5 Kupatadze (40′)

Odličan otpor je jučer pružio BiH predstavnik u susretu protiv jedne od najboljih momčadi Europe i ruskog predstavnika. Gosti su prvi poveli u 7. minuti preko Davydova, ali BiH momčad izjednačava samo dvije minute kasnije preko Arnautovića, a rezultatom 1:1 se otišlo i na odmor. U drugoj minuti drugog poluvremena Thiago Bolinha donosi vodstvo BiH prvaku, ali u 28. minuti kreće preokret Rusa. Rusi su do kraja susreta postigli četiri pogotka te tako osigurali mjesto u najboljih 16. Zabijali su Ponkratov (28′), Afanasyev (29′) i dva puta Kupatadze (32′, 40′).

MINERVA – BENFICA 1:5 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Arthur (5′), 0:2 Arthur (19′), 0:3 Brito (24′), 0:4 Chishkala (28′), 1:4 Aguiar (38′), 1:5 Da Conceicao (40′)

Švicarski predstavnik je na svom terenu dočekao portugalskog predstavnika koji je prije ovog susreta ponio titulu velikog favorita, a to je potvrdio i u ovom susretu. Portugalci su poveli već u petoj minuti preko Arthura koji postiže i drugi pogodak svoje momčadi u 19. minuti, a s rezultatom 0:2 se otišlo i na poluvrijeme. U prvoj polovici drugog poluvremena gosti su postigli još dva pogotka te otišli na visokih 0:4. Zabijali su Brito u 24. i Chishkala u 28. minuti. Počasni pogodak za domaćine je u 38. minuti postigao Aguiar, a u posljednjoj minuti je konačnih 1:5 postavio Da Conceicao.

CHRUDIM – DIFFERDANGE 4:0 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 Drozd (3′), 2:0 Drozd (18′), 3:0 Drozd (20′), 4:0 Koudelka (40′)

Češki predstavnik je već od početka utakmice protiv luksemburškog predstavnika pokazao kako će ovo biti “jednosmjerna” utakmica. Hattrickom u prvom poluvremenu je do pobjede svoju momčadi vodio Drozd (3′, 18′, 20′), a četvrti pogodak je dodao Koudelka u posljednjoj minuti susreta.

OMONOIA – BERETTYOUJFALU 0:2 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Henrique da Silva (4′), 0:2 Rabl (25′)

Ciparski predstavnik je na svom terenu dočekao mađarskog, ali pobjedu je odnijela gostujuća momčad. Na utakmici smo vidjeli dva pogotka, po jedan u oba poluvremena. Prvo je u 4. minuti vodstvo gostima donio Henrique da Silva, a potom su mreže mirovale do 25. minute kad novi pogodak za goste zabija Rabl za konačnih 0:2 i plasman u najboljih 16.

ASNIERES VILLENEUVE – PESARO 10:9 penali 2:2 produžeci 1:1 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Borruto (20′), 1:1 Mohammed (37′), 2:1 Mohammed (47′), 2:2 Marcelo (48′)

PENALI: 2:3 Salas, 3:3 Mouhoudine, 3:4 de Oliveira, 4:4 Mohammed, 4:5 Jefferson, 5:5 Ricardinho, 5:6 Cuzzolino, 6:6 Bakkali, promašaj Marcelo, promašaj Ortiz, 6:7 Canal, 7:7 Belhaj, 7:8 Fortini, 8:8 Lutin, 8:9 Toninandel, 9:9 El Mesrar, promašaj Honorio, 10:9 N’Gala

Susret koji je po mnogima ponio titulu derbija jučerašnjeg dana je susret između francuskog i talijanskog prvaka. Mreže su u ovom susretu mirovale sve do 20. minute kada Borruto donosi vodstvo gostima. U istoj toj minuti je zaiskrilo na terenu, a pocrvenili su Coelho u redovima domaćina i Borruto u redovima gostiju. U četvrtoj minuti drugog poluvremena su domaćini imali priliku i izjednačiti, ali kazneni udarac u pogodak nije pretvorio Mohammed. Isti igrač se ipak iskupio u 37. minuti kada postiže izjednačujući pogodak, ujedno i pogodak kojim je završio regularni dio utakmice. Uslijedili su potom produžeci, a na prvi pogodak u produžecima se čekalo do 48. minute kad francuskoj momčadi vodstvo donosi Mohammed svojim novim pogotkom, ali ni minutu kasnije Talijani izjednačavaju preko Marcela. Do kraja produžetaka se rezultat nije mijenjao, a potom je uslijedila drama. Pobjednik je odlučen na kraju u devetoj seriji, a pobjedu je domaćinima donio N’Gala.

Među 16 najboljih se plasirao i naš prvak Olmissum pobjediviši belgijski Charleroi rezultatom 4:1 o čemu smo vas već sinoć obavijestili.

Olmissum je među 16 najboljih momčadi Europe!

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

2.HMNL-zapad | Pobjede Pule, Verude i Gorice

JUčer su odigrana tri susreta 17. kola 2.HMNL-zapad. Futsal Pula je pobjedom u gostima kod …

EURO 2022. | Trijumf Italije u Finskoj, remi Srbije i Makedonije

Jučer je odigrano 6 susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati …