VIDEO | Barcelona preko Sportinga do naslova prvaka Europe!

Barcelona je novi prvak Europe! U sinoć odigranom finalu u Rigi “blaugrana” je slavila protiv branitelja naslova Sportinga iz Lisabona rezultatom 4:0 uzvrativši tako Portugalcima za prošlogodišnji poraz u zadarskom finalu. Prethodno je u susretu za 3. mjesto Benfica slavila protiv francuskog ACCS-a rezultatom 5:2.

BARCELONA – SPORTING CP  4:0 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Lozano (16′), 2:0 Pito (19′), 3:0 Ferrao (21′), 4:0 Didac Plana (39′)

Već u prvoj minuti zatresla se mreža Barcelone, no zgoditak nije priznat jer je Cardinalu “pobjegla” lopta u aut prije nego li je ubacio u sredinu za Cavinata koji je zabio. U obostrano otvorenoj igri prilika je bilo na obe strane, no do prednosti je prva došla Barcelona. Igrala se 16. minuta kada Lozano po lijevoj strani bježi svom čuvaru i lijepo prebacuje Guittu za 1:0. U 19. minuti Barcelona dolazi do povećanja prednosti. Zicky je izgubio loptu na centru, a Pito se nezaustavljivo sjurio prema golu i s 11-12 metara lijepo zabio za 2:0! Već u prvoj minuti nastavka ponovno se trese mreža branitelja naslova. Ortiz je sjajno dugom loptom proigrao pred protivničkim golom Ferraoa koji majstorski prima loptu i neobranjivo zabija za 3:0! Sve dvojbe otklonjene su u 39. minuti kada vratar Didac Plana duboko sa svoje polovice pogađa nebranjen gol protivnika za konačnih 4:0! Svakako vrijedi spomenuti da su finalni dvoboj sudili hrvatski arbitri Nikola Jelić i Vedran Babić kojima ovim putem čestitamo na velikoj časti koju im je UEFA iskazala.

ACCS – BENFICA  2:5 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Tayebi (20′), 0:2 Chishkala (30′), 1:2 Toure (33′), 1:3 Silvestre Ferreira (33′), 2:3 Jacaré (39′), 2:5 Rafael Henmi (40′)

Dugo smo čekali na prvi zgoditak u susretu za 3. mjesto. Svakako vrijedi spomenuti veliku priliku u 11. minuti koju su Francuzi propustili u situaciji kada su dvojica igrača išli sami prema portugalskom vrataru. Kazna je došla pred sami odlazak na odmor kada Tayebi na dodavanje iz auta s vrha kaznenog prostora zabija za 0:1! Na promjenu rezultata čekali smo sve do 30. minute kada još jednom Benfica zabija iz prekida. Robinho je iz slobodnog udarca kratko odložio loptu za Chichkalu čiji udarac pogađa Ricardinha i vara vratara za 2:0! Zanimljivo, UEFA je ovaj zgoditak pogreškom pripisala Romulu. Francuska se momčad vraća u igru u 33. minuti kada je kontru zgoditkom za 2:1 okrunio Toure, no čim su pošli s centra “orlovi” se vraćaju na dva gola prednosti. Jacaré je primio loptu i oslobodio se svog čuvara, te u sredini proigrava Silvestre Ferreiru kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 3:1! Tri i pol minute prije kraja Francuzi se vraćaju u igru golom za 3:2 u situaciji kada su napadali s golmanom-igračem, no dalje nije išlo. Benfica je u završne dvije minute zabila dvaput u nebranjen gol i na koncu ostvarila rezultatski uvjerljivu pobjedu – 5:2!

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …