VIDEO | LNFS | 7. kolo | Izvještaj

Katalonci su u prvom derbiju sezone, u sklopu 7. kola španjolskog prvenstva, upisali pobjedu protiv rivala iz Madrida 3:0. Uspješan je, s mnogo lakšim zadatkom, bio i ElPozo koji je nadigrao Burelu s 9:0, baš kao i Caja koja se poigrala s Puertollanom rezultatom 9:1. Uvjerljivu pobjedu upisao je i Santiago protiv Marfila, s čak 11:4. Do bodova je stigao i Umacon protiv Colegiosa 5:4, a pobjedu je dohvatio i Azkar iz Luga 4:3, nakon preokreta protiv Fisiomedije. Derbi u Navarri pripao je Trimanu koji je s 4:3 bio bolji od Riosa.

CROfutsal LNFS logo
LNFS

Prvi derbi velikana, Inter pokleknuo pred prvacima iz Katalonije

Barcelona – Inter Movistar 3:0 (1:0)
Foto © LNFS.es

Nakon ogleda 7. kola Inter je prvi velikan koji je odmakao od vrha i to nakon poraza od Barcelone. Uz bok Kataloncima ostao je tek ElPozo koji je ovo kolo bio uspješan, no već idućeg vikenda očekuje iz upravo sastav iz Madrida.
Barcelona je na svom parketu povela nakon nepune minute igre, golom Assisa koji je spretno iskoristio priliku pokraj “uspavane” Interove obrane i neobranjivim udarcem s 12 metara prvi put na susretu svladao Juanja. Gol talijanskog reprezentativca bio je dovoljan domaćem sastavu da s minimalnom prednošću ode na odmor.
Nešto više uzbuđenja nije donio ni nastavak susreta u kojem su se obje momčadi izmjenjivale u tek polušansama. Na novu promjenu rezultata ipak moralo se čekati sve do 32. minute i to ponovo na strani Barcelone. Igor je iz kornera uposlio Sergija Lozana, a „El Buffalo“ snažnim udarcem postiže gol za 2:0. Konačni rezultat od 3:0 djelo je Arija koji je tako samo potvrdio pobjedu „Blaugrana“.
Katalonci sada imaju tri boda prednosti pred Interom, no Madriđani, ne žele li izgubiti korak s prvacima, u idućem kolu i idućem derbiju, onom protiv ElPoza, morat će biti uspješniji. Interu odmah nakon sraza s Barcelonom predstoji onaj sa sastavom iz Murcije, dok će Katalonci ogled s njihovim sada jedinim izravnim pratiocem dočekati za dva tjedna.

Barcelona – Inter Movistar 3:0 (1:0)
(Saad Assis 1, Sergio Lozano 32, Ari 39)

Derbi Navarre ipak pripao Trimanu

Rios Renovables – Triman Navarra 3:4 (1:1)

Prvom momčadi Navarre pokazao se Triman koji je kod Riosa odnio pobjedu 4:3. Prvih dvadeset minuta igre donijelo je neriješen rezultat, 1:1, no u nastavku je Triman donio prevagu na svoju stranu. Rano vodstvo Trimana, preko Rafe Usina, poništio je Nano Modrego, najbolji strijelac Riosa, nakon udarca s deset metara.
Za „poklonjen“ gol iz prvog dijela Triman se iskupio u nastavku i to zahvaljujući golovima Jesulita koji je u samo dvije minute riješio susret. Prvo je u 29.minuti fantastičnim volejom iz „mrtvog kuta“ pogodio za novo vodstvo Trimana, a potom je, na asistenciju Carlitosa, morao tek gurnuti loptu u mrežu za 3:1. Drugi gol na susretu, za Rios, postigao je i Nano Modrego, ali nedovoljno da bi njegov sastav uspio poljuljati prednost Trimana.
Do kraja susreta pala su još dva gola, onaj Carlitosa za potvrdu pobjede domaćeg sastava i onaj Rubija koji je uspio tek smanjiti za konačnih 4:3.
Pobjeda je potvrdila peto mjesto Trimana koji je zadržao mjesto ispred rivala Riosa i to sa četiri boda prednosti. Sastav trenera Pata zaostatak će pokušati nadoknaditi iduće kolo, kada gostuju kod Umacona u Zaragozi, dok će Triman zaigrati protiv „otkrića“ sezone, Santiaga.

(Nano Modrego 18, 31, Rubi 39 / Rafa Usin 9, Jesulito 29, 30, Carlitos 35)

Azkaru važni bodovi za bijeg sa začelja

Azkar Lugo – Fisiomedia Manacor 4:3 (1:3)

Fisiomedia je u Lugu lovila svoju drugu pobjedu, nakon što je posljednji put slavila u prvom kolu protiv slabašne Burele. No ni prednost od 3:0 nije bila dovoljna gostima da se kući vrate s bodovima. Azkar je u nastavku preokrenuo rezultat i stigao do pobjede 4:3.
Predah je donio prednost gostujućeg sastava koji je poveo pogocima Joao Batiste, Vege i Victora. Prije odmora za 3:1 uspio je zabiti Alex Diz.
U nastavku se rezultat nije mijenjao te je posljednjih desetak minuta igre domaćin odlučio riskirati uvođenjem golmana-igrača. Odvažan potez, u susretu u kojem su iovako gubili s dva gola zaostatka, isplatio im se i ne samo da su stigli do izjednačenja, već su u posljednjoj minuti susreta zabili i za konačnu pobjedu. Aranburu je pogodio sa svoje polovice i donio drugu pobjedu Azkara u ovoj sezoni.
Fisiomedia tako, ne samo da je ispustila pobjedu, već i skromni bod koji na kraju nije uspjela spasiti, dok je Azkar stigao do svoje druge prvenstvene pobjede u ovoj sezoni i time se odmakao od pretposljednje pozicije na kojoj su bili prikovani.

(Alex Diz 19, Iago Rodriguez 34, Jandri 35, Aranburu 39 / Joao Batista 8, Vega 13, Victor 17)

Konačno golijada Santiaga, lak posao za ElPozo i Caju, Umaconu bodovi na Kanarima

Santiago Futsal – Marfil Santa Coloma 11:4 (4:1)

Momčad Santija Valladaresa iskupila se za skromni remi prošlo kolo i to najuvjerljivijom pobjedom do sada. S čak 11:4 nadigrali su Marfil kojem ovog puta nije pomogao ni Dani Salgado. Njegova je momčad pretrpila težak poraz, a dosad najbolji strijelac lige morao je svoje mjesto na vrhu ljestvice prepustiti upravo rivalu iz Santiaga, Raulu Camposu, koji je s nova tri kola zauzeo prvo mjesto. Prvih deset minuta igre donijelo je prednost od 4:0 u korist Santiaga, a u nastavku je, s novih sedam golova u protivničkoj mreži, domaći sastav samo potvrdio sigurnu pobjedu.

ElPozo Murcia – Burela Pescados 9:0 (2:0)

Uoči ogleda protiv Intera iduće kolo, ElPozo je imao lak zadatak protiv zadnje momčadi lige. S 9:0 lako su „odradili“ obavezu 7. kola protiv Burele. Hat-trick postigao je španjolski reprezentativac Miguelin, dok su po dva gola pridodali Grello i Paulinho.
Sa 9:1 slavila je Caja. U Segoviji je stradao Puertollano. Na listi strijelaca za Caju izredalo se čak sedam igrača, a gostujući je vratar Borja tek mogao vaditi loptu iz mreže. Puertollano je tako pao na pretpostljednju poziciju, a lošija od njih je samo Burela.

Colegios Arenas Galdar – Umacon Zaragoza 4:5 (2:3)

Do bodova je stigao i Umacon koji je gostovao kod Colegiosa. Sastav iz Zaragoze u posljednjim minutama susreta dohvatio je pobjedu, 5:4, koja ih je približila mjestima na tablici koja vode u Playoff. Gosti su u prvom djelu poveli 3:0, no u nastavku su spašavali rezultat i bodove. Do isteka prvog poluvremena Arenas je uspio smanjiti, da bi na otvaranju drugog djela i izjednačio. Umacon je uspio još jednom povesti, a Colegios je ubrzo još jednom izjednačio. Činilo se kako će se Umacon, koji cilja na mjesto među najboljih osam momčadi lige, morati zadovoljiti bodom, ali u posljednjoj minuti susreta „puni plijen“ spasio je Victor Tejel golom za 4:3.