VIDEO | Nizozemska iznenadila trijumfom nad Ukrajinom!

Veliko iznenađenje priredila je Nizozemska u drugom susretu prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu. Domaćin EURO-a slavio je protiv reprezentacije Ukrajine rezultatom 3:2, načinivši tako značajan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u grupi koje donose plasman u četvrtfinale natjecanja. Samo otvaranje susreta nije dalo do znanja da bi “tulipani” mogli do trijumfa. Naime, Ukrajina je povela već u prvoj minuti kada Zvarych spretno reagira u protivničkom kaznenom prostoru i iz okreta zabija za 0:1! Nakon ranog vodstva Ukrajine gledamo ujednačenu igru gdje su obe momčadi imale svoje prilike, ali rezultat se do odmora nije mijenjao. Izdvajamo situaciju iz 15. minute kada je Mossaoui lijepo primio dugu loptu vratara Kuyka, oslobodio se za udarac, no vratnica spašava Ukrajinu. Nizozemska je došla do izjednačenja u 22. minuti kada vratar Kuyk dugom loptom proigrava kapetana Saadounija koji glavom s vrha kaznenog prostora savladava vratara Tsypuna za 1:1. Samo dvije minute kasnije Nizozemska dolazi do preokreta, kada Attaibi iz drugog pokušaja savladava Tsypuna za 2:1! U 30. minuti još se jednom trese ukrajinska mreža kada Bouzambou s pozicije pivota lijepo zabija za 3:1! Ukrajina nakon toga potpuno preuzima inicijativu, no obrana domaćina na čelu s vratarem Kuykom je nesavladiva. Ukrajinci su tek u 37. minuti smanjili zaostatak zabivši s golmanom-igračem za 3:2, no više od toga nisu uspjeli. Ostalo je 3:2, velika i izuzetno značajna pobjeda Nizozemske.

NIZOZEMSKA – UKRAJINA  3:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Zvarych (1′), 1:1 Saadouni (22′), 2:1 Attaibi (24′), 3:1 Bouzambou (30′), 3:2 Shoturma (37′)

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …