VIDEO | Novo Vrijeme porazilo Ayat na oproštaju od Europe!

U svom poslijednjem nastupu u ruskom Tyumenu u sklopu Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka, hrvatski prvak Novo Vrijeme je slavio protiv kazahstanskog Ayata, ostvarivši tako povijesnu premijernu pobjedu u ovoj fazi natjecanja. Makarani su tako natjecanje u skupini okončali s 4 osvojena boda, što je sjajan učinak pogotovo kada se uzme u obzir da su lani u istoj fazi natjecanja ostali bez osvojenog boda uz poražavajuću gol razliku. Ove godine kao cilj je zacrtan rezultatski iskorak, što je momčad Tomislava Horvata i ostvarila, dostojno predstavljajući hrvatski futsal u dalekom Tyumenu.
Sami početak susreta nije slutio na dobro. Igrala se tek 2.minuta kada Agapov izlazi sam pred Hercega i zabija za 0-1! Makarani su bili bolja momčad, stvarali su obečavajuće prilike, no vratar kazahstanske momčadi Gurov bio je izuzetno raspoložen. No ipak, u 18.minuti Musinov je iskoristio veliku grešku protivnika koji mu je predao loptu u noge, te odmjerenim udarcem s 10ak metara zabija za 1-1! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u nastavku gledamo i dalje inicijativu hrvatskog prvaka, no protivnik prvi dolazi do zgoditka. Igrala se 31.minuta kada se Matheus Preá lijepo oslobodio Musinova i s vrha kaznenog prostora zabija za 1-2! Nakon toga Makarani prelaze na igru s golmanom-igračem, što se pokazalo kao dobitna kombinacija. Najprije je u 36.minuti Fideršek udarcem s 9 metara zabio za 2-2, da bi u 39.minuti slovenski reprezentativac sjajno proigrao Pulinha, kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 3-2! Makarani su tako ostvarili veliku pobjedu i u velikom se stilu oprostili od Lige prvaka.
Video-sažetak pobjede koja će zauvijek ostati zapisana u klupskim analima donosimo u nastavku.

NOVO VRIJEME APFEL – AYAT  3-2 (1-1)
STRIJELCI: 0-1 Agapov (2′), 1-1 Musinov (18′), 1-2 Matheus Preá (31′), 2-2 Fideršek (36′), 3-2 Pulinho (39′)

Najava 1. kola kupa za regiju “Jug”

Sredinom tjedna na rasporedu su susreti 1. kola malonogometnog kupa regije „Jug“. Glavnina momčadi su …

CROfutsal i Megamix Radio Hvar pokreću radijsku emisiju o futsalu!

Sa sutrašnjim danom okrećemo novu stranicu u medijskoj promidžbi futsala. CROfutsal u suradnji s Megamix …