VIDEO | Portugal preokretom do pobjede protiv Srbije

Na otvaranju Europskog prvenstva u Amsterdamu je branitelj naslova Portugal slavio protiv Srbije rezultatom 4:2 i tako na najbolji mogući način najavio obranu naslova osvojenog prije četiri godine u Sloveniji. Srbija je sjajno ušla u utakmicu i povela već u 2. minuti kada Pršić iz penala zabija za 0:1! Isti je igrač u 7. minuti povisio rezultat zabivši za 0:2, no nakon toga Portugal preuzima konce igre i na koncu opravdava ulogu favorita. U 11. minuti nakon što Srbi gube loptu na svojoj polovici Miguel Ângelo proigrava Pauletu koji zabija za 1:2, a u 19. minuti stvari na početak vraća Pany Varela koji na dodavanje Zickyja zabija za 2:2! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a dobru igru iz druge polovice prvog poluvremena Portugalci su prenijeli i u nastavak, te u 25. minuti dolaze do zaslužene prednosti. Lijepu akciju odigrali su Zicky, Tiago Brito i na koncu Afonso Jesus koji iz blizine zabija za prednost branitelja naslova, 3:2! U sljedećoj minuti ponovno se trese mreža Srbije. Tomás Paço je s lijeve strane izašao sam pred Momčilovića i zabio za 4:2! Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a najizgledniju priliku propustili su Portugalci kada u 38. minuti Momčilović sjajno brani udarac Fabia Cacilia iz blizine. Ostalo je 4:2, zaslužena pobjeda Portugala na otvaranju Europskog prvenstva.
Spomenimo i kako je prvi sudac ovog susreta bio naš Nikola Jelić koji je susret trebao suditi u paru s Vedranom Babićem, no Babić je na zagrijavanju zadobio ozljedu mišića, te je stoga zamijenio mjesto sa sutkinjom Chiarom Peronom i premijeru na europskoj smotri odradio kao treći sudac ovog susreta.

PORTUGAL – SRBIJA  4:2 (2:2)
STRIJELCI: 0:1 Pršić (2′), 0:2 Pršić (7′), 1:2 Pauleta (11′), 2:2 Pany Varela (19′), 3:2 Jesus (25′), 4:2 Tomás Paço (26′)

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …