Aurelia slavi juniorski naslov prvaka Hrvatske!

Vinkovačka Aurelia juniorski je prvak Hrvatske! U izuzetno uzbudljivom finalu “žuto-crni” su nakon penala slavili protiv Futsal Dinama i okitili se naslovom juniorskog prvaka Hrvatske. Prethodno je Aurelia u polufinalu slavila protiv splitskog Universitasa, dok je Futsal Dinamo u zagrebačkom derbiju bio bolji od Uspinjače Gimke.

Može biti slika sljedećeg: 17 ljudi

—– POLUFINALE —–

USPINJAČA GIMKA – FUTSAL DINAMO  2:3 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Gajski (5′), 1:1 Jakovljević (18′), 2:1 Lujić (20′), 2:2 Jakovljević (26′), 2:3 Dragaš Selaković (27′)

AURELIA – UNIVERSITAS  7:3 (4:2)
STRIJELCI: 1:0 Horvat (2′), 1:1 ag-Ferbežar (4′), 2:1 R. Sušac (11′), 2:2 Pažanin (13′), 3:2 Horvat (15′), 4:2 R. Sušac (16′), 5:2 R. Sušac (26′), 6:2 R. Sušac (29′), 6:3 Dujmović (30′), 7:3 R. Sušac (35′)

U prvom polufinalnom dvoboju Uspinjača Gimka je dvaput vodila protiv Futsal Dinama, no momčad Nikole Grgića je preokrenula rezultat i s dva gola u dvije minute izborila pobjedu vrijednu plasmana u finale. Junak pobjede “modrih” bio je Jakovljević koji je postigao dva zgoditka za momčad Futsal Dinama.
U drugom polufinalnom susretu vinkovačka Aurelia je nadigrala splitski Universitas i zasluženo izborila plasman u finale. Splićani su u prvom poluvremenu donekle ravnopravno parirali Vinkovčanima, no Aurelia u završnici prvog poluvremena dolazi do 2 gola prednosti, a u nastavku do uvjerljive pobjede. Junak Vinkovčana bio je kapetan Romeo Sušac koji je postigao čak 5 zgoditaka, nastavivši tako niz sjajnih igara na ovom turniru.

Može biti slika sljedećeg: 12 ljudi i ljudi stoje

—– UTAKMICA ZA 3. MJESTO —–

USPINJAČA GIMKA – UNIVERSITAS  3:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Budimir (9′), 1:1 Cigler (15′), 1:2 Dujmović (18′), 2:2 Pavić (22′), 3:2 Petriško (31′)

U dvoboju za 3. mjesto domaćin turnira Uspinjača Gimka je slavila protiv splitskog Universitasa rezultatom 3:2! Splićani su u prvom poluvremenu dvaput vodili, na odmor otišli s minimalnom prednošću, no momčad Krešimira Ćosića je u nastavku preokrenula rezultat i ostvarila pobjedu vrijednu brončanog odličja.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi se bave sportom i u zatvorenom

—– FINALE —–

AURELIA – FUTSAL DINAMO  2:2 (4:4 – 1:1) nakon penala 8:5
STRIJELCI: 1:0 Horvat (13′), 1:1 Ačkar (13′), 1:2 Bjelić (22′), 2:2 Bagarić (34′), 3:2 R. Sušac (37′), 3:3 Ćatić (39′), 4:3 R. Sušac (44′), 4:4 Galijanić (46′)

U izuzetno uzbudljivom finalu na prvi zgoditak čekali smo sve do 13. minute kada Romeo Sušac nakon osvojene lopte na centru lijepo prolazi kroz sredinu i u situaciji 2 na 1 proigrava Horvata koji zabija za 1:0! No radost Vinkovčana bila je kratkog vijeka, jer Futsal Dinamo vrlo brzo dolazi do izjednačenja. Ačkar je s lijeve strane ušao u sredinu i odmjerenim udarcem s 8-9 metara pogađa suprotni kut za 1:1. Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u nastavku zagrebački modri dolaze do prednosti. Igrala se 22. minuta kada Jakovljević maestralnom asistencijom na drugoj vratnici proigrava Bjelića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 1:2! Futsal Dinamo je prednost držao sve do 34. minute kada ostaju s dva igrača manje. Najprije je do tada sjajan vratar Domiter isključen zbog prekršaja izvan kaznenog prostora, da bi nedugo zatim u jednoj minuti Bjelić zaradio dva žuta kartona. S dva igrača više Aurelia je vrlo brzo došla do izjednačenja golom Bagarića na asistenciju Sušca za 2:2. Nakon redovnih 36 minuta rezultat je bio izjednačen, te se ušlo u produžetke gdje Vinkovčani već u prvoj minuti golom Sušca iz akumulacije dolaze do prednosti, 3:2! No samo dvije minute kasnije Futsal Dinamo dolazi do izjednačenja. Lovrek je na drugoj vratnici proigrao Ćatića koji zabija za 3:3! U drugom produžetku Aurelia dolazi do nove prednosti. Još je jednom Sušac bio siguran iz akumulacije za 4:3! U posljednjoj minuti Futsal Dinamo prelazi na igru s golmanom-igračem i vrlo brzo dolazi do izjednačenja kada je još jednom asistent Lovrek, a strijelac za 4:4 je Galijanić. O pobjedniku su tako odlučivali penali. Tu su se Vinkovčani pokazali sigurnijima, a vratar Kobašević brani udarce Šoštarića i Dragaš Selakovića za veliko slavlje “žuto-crnih”.
Na koncu spomenimo kako je najboljim vratarem turnira proglašen Mate Vrdoljak iz redova splitskog Universitasa, dok je Romeo Sušac iz redova Aurelie osvojio nagradu za najboljeg strijelca i najboljeg igrača turnira. Sušac je na koncu prepustio da pobjednički trofej podigne Fran Pedić, kapetan Aurelie koji zbog ozljede nije nastupio na završnom turniru.
Uredništvo CROfutsal magazina čestita svim laureatima na osvojenim priznanjima, a posebno Vinkovčanima na osvojenom naslovu juniorskog prvaka Hrvatske!

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi i ljudi stoje

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …