Juniori Split Tommyja prvaci regije “Jug”, Genius izborio završnicu!

Danas je okončano juniorsko natjecanje regije “Jug”. Momčad Split Tommyja obranila je naslov prvaka nakon što je u finalu u dva susreta bila bolja od šibenske Crnice. Treće je pak mjesto osvojio Genius koji je u dvoboju vrijednom plasmana na završnicu prvenstva Hrvatske bio bolji od Vrgorca.

UTAKMICA ZA 3.MJESTO

Vrgorac – Genius 5:4 (3:3)
Genius – Vrgorac 10:3 (5:2)

Prvi dvoboj Vrgorca i Geniusa bio je itekako uzbudljiv. Nakon samo 6 minuti igre “nebeskoplavi” su imali velikih 3:0, no Genius do odmora vraća stvari an početak, a u nastavku dolazi i do prednosti (3:4). No ipak, Vrgorac je na koncu izborio minimalnu prednost uoči uzvrata. Spomenimo kako je sva 4 zgoditka za goste postigao Karlo jurenić, dok je dvostruki strijelac za “nebeskoplave” bio Marko Gašpar.
No u uzvratu je ipak bilo znatno manje neizvijesnosti. Genius je poput Vrgorca u prvom susretu zarana stekao znatnu prednost (3:0), gosti se vraćaju na 3:2, da bi Genius do poluvremena opet povećao prednost (5:2), a onda u nastavku potpuno slomio otpor gostiju i na koncu upisao uvjerljivu pobjedu, 10:3! Svakako vrijedi izdvojiti super raspoloženog Karla Jurenića koji je u pobjedu Geniusa ugradio 5 zgoditaka, te Nikšu Antonića koji je postigao 4 zgoditka. Dvostruki strijelac za goste bio je Marko Gašpar.

FINALE

Crnica – Split Tommy 2:4 (1:1)
Split Tommy – Crnica 1:1 (1:1)

Split Tommy je obranio naslov prvaka slavivši u finalu protiv šibenske Crnice. Momčad Duje Maretića opravdala je ulogu favorita, te je već u prvom susretu u Šibeniku ostvarila pobjedu. Splićani su dvaput vodili, no domaćin se vraćao u utakmicu. Na koncu su splitski “bijeli” u završnih 6 minuta slomili otpor domaćina i slavili rezultatom 2:4! Spomenimo kako je trostruki strijelac za Splićane bio je Antonio Sekulić.
Uzvratni susret odigran je danas na splitskim Gripama, a Splićani su remijem 1:1 obranili prednost iz prvog susreta. Crnica je povela već u 2.minuti golom Ćalete-Cara, a za izjednačio je Vladović u poslijednjoj minuti prvog poluvremena.

Radijska emisija CROfutsala ovog tjedna ide u srijedu!

Poštovani čitatelji! Zbog izmjena u rasporedu MEGAMIX RADIA HVAR, ovotjedna emisija koju CROfutsal emitira na …

2.HMNL-istok | Virus COVID-19 odgodio dvoboj Olimpijca i Male Mljekare

Povjerenik za natjecanje 2.HMNL-istok Dario Skender obavijestio nas je da je dvoboj 4.kola između Futsal …