Poznati polufinalisti završnice juniorskog prvenstva Hrvatske!

Danas je okončano natjecanje po skupinama na završnom turniru juniorskog prvenstva Hrvatske, te su poznate četiri momčadi koje ulaze u borbu za odličja. To su vinkovačka Aurelia, splitski Universitas, te zagrebački dvojac Uspinjača Gimka i Futsal Dinamo.

—– GRUPA “A” —–

Današnje natjecanje započelo je susretima 2. kola u grupi “A”. Slatina je nakon jučerašnjeg uvjerljivog poraza od Uspinjače Gimke bila na pragu pobjede protiv Osijeka. Imala je Slatina prednost 0:2, no Osječani su s dva gola u dvije minute došli do izjednačenja, te do kraja susreta propustili kreirati potpuni preokret. U drugom susretu splitski Universitas je pobjedom nad Uspinjačom Gimkom ostao u igri za plasman u polufinale. Splićani su imali rezultatsku prednost većim dijelom susreta, te su na koncu zasluženo izborili pobjedu. Tako su uoči posljednjeg kola sve momčadi ostale u igri za plasman u polufinale.

OSIJEK – SLATINA  2:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Stjepić (18′), 0:2 Zdelar (19′), 1:2 Rukavina (23′), 2:2 Jurič (24′)

UNIVERSITAS – USPINJAČA GIMKA  4:3 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Dujmović (1′), 1:1 Eman (4′), 2:1 Povh (5′), 3:1 Dujmović (6′), 3:2 Eman (17′), 3:3 Petriško (21′), 4:3 Povh (29′)

U prvom dvoboju 3. kola splitski Universitas je pobjedom protiv Slatine osigurao plasman u polufinale. Slatina je imala izglede pobjedom izboriti plasman u polufinale, no splitski “studenti” su već u prvom poluvremenu stekli prednost koju su sačuvali do kraja susreta. U izravnom dvoboju za drugo mjesto u polufinalu Uspinjača Gimka je slavila protiv Osijeka rezultatom 5:2. Osijek je tako nakon jučerašnje velike pobjede protiv Universitasa danas razočarao, ostavši tako bez polufinala. Junak pobjede domaćina završnog turnira bio je Eman koji je s dva zgoditka pri rezultatu 2:2 usmjerio svoju momčad prema vrijednoj pobjedi.

SLATINA – UNIVERSITAS  0:2 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Pažanin (16′), 0:2 Dujmović (17′)

USPINJAČA GIMKA – OSIJEK  5:2 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Kotris (4′), 1:1 Petriško (17′), 2:1 ag-Matković (21′), 2:2 Bošnjak (25′), 3:2 Eman (31′), 4:2 Eman (34′), 5:2 Pavić (34′)

—– GRUPA “B” —–

Aurelia i Futsal Dinamo izborili su plasman u polufinale iz grupe “B”. Vinkovčani su nakon jučerašnje pobjede protiv Heroja 2007 i remija s Futsal Dinamom danas slavili protiv Futsal Pule, čime je i Futsal Dinamo osigurao plasman u polufinale, bez obzira na kasniji poraz od Heroja 2007. Vinkovčane je do pobjede predvodio Josipović koji je nakon 1:1 u prvom poluvremenu u nastavku hattrickom osigurao pobjedu svojoj momčadi. Heroji 2007 su nakon jučerašnja dva poraza ostali bez izgleda za plasman u polufinale, te su se pobjedom protiv Futsal Dinama oprostili od natjecanja.

FUTSAL PULA – AURELIA  1:4 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Sušac (7′), 1:1 Nerovčić (11′), 1:2 Josipović (22′), 1:3 Josipović (32′), 1:4 Josipović (33′)

FUTSAL DINAMO – HEROJI 2007  0:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Klisović (7′), 0:2 Brekalo (33′)

TABLICA

1. Aurelia 3 2 1 0 15:6 +9 7
2. Futsal Dinamo 3 1 1 1 9:7 +2 4
3. Heroji 2007 3 1 0 2 6:11 -5 3
4. Futsal Pula 3 1 0 2 6:12 -6 3

Može biti slika sljedećeg: jedna ili više osoba, ljudi stoje i u zatvorenom

Sutra je na rasporedu borba za odličja. U prvom polufinalu s početkom u 9:30 sastat će se Uspinjača Gimka i Futsal Dinamo, dok je u 11:00 sati na rasporedu drugi polufinalni dvoboj između vinkovačke Aurelie i splitskog Universitasa. O ishodima susreta kao i o završnim susretima za odličja čitajte sutra na našim stranicama.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …