17.2 C
New York
spot_img
spot_img

EUFC 2023 | Bernays osvojio srebro, Split broncu!

Objavljeno:

Iza nas je posljednji dan Europskog sveučilišnog prvenstva u futsalu. Spušten je tako zastor nad sjajan turnir tijekom kojeg smo u obje kategorije, muškoj i ženskoj, imali priliku pogledati ukupno 91 utakmicu. Hrvatsku su predstavljala tri sveučilišta s ukupno pet momčadi, a pogotovo su uspješne bile muške momčadi koje su donijele i dvije medalje. U nastavku Vam donosimo opširnije.

Muška momčad Sveučilišta u Splitu je nakon četiri uvjerljive pobjede u nizu u polufinalu doživjela poraz nakon kaznenih udaraca protiv momčadi sa Sveučilišta primijenjenih znanosti Bernays te su niti 17 sati kasnije morali igrati utakmicu za treće mjesto u kojoj su pokazali nevjerojatan karakter. Nakon što su se dan prije iscrpili fizički i psihički u utakmicu za treće mjesto su ušli loše te su već u četvrtoj minuti susreta gubili rezultatom 0:3 od momčadi Sveučilišta u Toulouseu koju su već pobijedili u skupini. Splitski studenti se nisu predavali te su do predaha došli na pogodak zaostatka, a u drugom poluvremenu nanizali su četiri pogotka u razmaku od šest minuta i došli do još jedne pobjede protiv francuske momčadi i do bronce. U splitskoj momčadi najraspoloženiji je bio Marko Gašpar s dva pogotka, a po pogodak su dodali Nikola Čizmić, Alen Marić, Božo Sučić i Duje Vladović.

Podsjećamo, ženska momčad Sveučilišta u Splitu u utorak je završila svoje natjecanje te su završile kao posljednje. Odigrale su ukupno pet susreta na natjecanju, a najbliže pobjedi su bili u drugom kolu kada su regularni dio utakmice završile rezultatom 4:4, ali su nakon kaznenih udaraca poražene od Sveučilišnog koledža Cork koji im je bio i posljednji protivnik na turniru.

Drugi naš predstavnik koji nastupa u obje kategorije je Sveučilište u Zagrebu. Muška momčad je nakon tri pobjede i remija u skupini nanizala tri poraza u doigravanju te su tako natjecanje završili kao treći. U borbi za sedmo mjesto su tijesno poraženi od momčadi Azerbajdžanske državne akademije fizičkog odgoja rezultatom 3:4. Po pogodak su u ovom dvoboju postigli Bruno Kovačić, Dario Josipović i Jura Jakovljević.

Ženska momčad Sveučilišta u Zagrebu je ovo natjecanje odigrala u ritmu “pobjeda pa poraz i tako ukrug” te su upisane tri pobjede i tri poraza za konačno šesto mjesto. U svojoj posljednjoj utakmici na natjecanju, u borbi za peto mjesto poražene su rezultatom 0:4 od Veleučilišta Hauts-de-France.

Muška momčad sa Sveučilišta primijenjenih znanosti Bernays je nakon tri uvjerljive pobjede i poraza u skupini protiv momčadi Visoke škole za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk na putu do finala svladala dvije hrvatske momčadi, prvo momčad Sveučilišta u Zagrebu, a onda nakon šesteraca i Sveučilišta u Splitu. Uslijedila je jučer finalna utakmica protiv momčadi Visoke škole za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk te je taj susret bio rezultatska repriza dvoboja ove dvije momčadi u skupini. Naime, ukrajinska momčad je u oba susreta slavila rezultatom 4:3 te tako došla do zlata, dok je Bernays osvojio srebro. U finalu su za Bernays pogađali Josip Gorup i Nikola Gudasić, a pao je i autogol.

Spomenimo kako je u ženskoj kategoriji treće mjesto osvojilo Sveučilište Lisabon slavivši u borbi za treće mjesto protiv momčadi Norveškog sveučilišta za znanost i tehnologiju, dok je u finalu Sveučilište Kralj Juan Carlos slavilo s visokih 8:4 protiv Nacionalnog pedagoškog sveučilišta Dragomanov. Hrvatske predstavnice, ženska momčad Sveučilišta u Zagrebu je osvojila šesto mjesto, dok je momčad Sveučilišta u Splitu završila kao posljednja, no cure iz obje momčadi su dale sve od sebe.

Kad je u pitanju muška kategorija Hrvatsku su predstavljale tri momčadi, Sveučilišta primijenjenih znanosti Bernays, Sveučilišta u Splitu te Sveučilišta u Zagrebu i upisani su sjajni rezultati: 2., 3. i 8. mjesto na turniru koji je okupio 19 muških momčadi. Pored odličnih rezultata na razini momčadi osvojena su i individualna priznanja. Marko Gašpar iz momčadi Sveučilišta u Splitu te Nikola Gudasić iz momčadi Sveučilišta primijenjenih znanosti Bernays su izabrani u najbolju petorku turnira, dok je naš sudac Mateo Šimunov bio dio sudačke postave za finalni dvoboj u ženskoj kategoriji.

Svim našim predstavnicima u obje kategorije čestitamo na momčadskim rezultatima, a posebno osvajačima medalje te osvajačima individualnih priznanja. Sljedeće veliko internacionalno natjecanje koje nas očekuje je U19 EURO u Poreču s kojega ćemo Vas također redovno izvještavati.

Na kraju Vam donosimo pregled svih rezultata na ovogodišnjem Europskom sveučilišnom prvenstvu u futsalu.

Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu za muškarce

[toggle title=”Skupine” state=”close”]

EUFC Split 2023 | Skupina A - Muškarci

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina B - Muškarci

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina C - Muškarci

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina D - Muškarci

PozTimOUPNIG+G-GRB
[/toggle]

[toggle title=”Raspored utakmica grupne faze” state=”close”]

1. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-19 11:00:0019.07.2023Sveučilište Gdanjsk3 - 2Tehnološko sveučilište Eindhoven
SD Gripe
2023-07-19 11:00:0019.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju8 - 1Sveučilište Bristol
SD Gripe
2023-07-19 13:00:0019.07.2023Sveučilište Mainz1 - 4Sveučilište Zagreb
SD Gripe
2023-07-19 13:00:0019.07.2023Sveučilište Jyvaskyla3 - 2Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja
SD Gripe
2023-07-19 15:00:0019.07.2023Švicarski savezni institut za sport Magglingen5 - 6Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Gripe
2023-07-19 15:00:0019.07.2023Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays12 - 0Estonska akademija sigurnosnih znanosti
SD Gripe
2023-07-20 15:00:0020.07.2023Sveučilište Toulouse6 - 3Sveučilište Pečuh
SD Gripe
2023-07-20 17:00:0020.07.2023Sveučilište Split5 - 0Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti
SD Gripe

2. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-20 13:00:0020.07.2023Sveučilište Minho4 - 1Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju
SD Gripe
2023-07-20 13:00:0020.07.2023Sveučilište Bristol0 - 2Sveučilište Jyvaskyla
SD Poljud
2023-07-20 15:00:0020.07.2023Estonska akademija sigurnosnih znanosti1 - 5Švicarski savezni institut za sport Magglingen
SD Gripe
2023-07-20 15:00:0020.07.2023Tehnološko sveučilište Eindhoven4 - 5Sveučilište Mainz
SD Poljud
2023-07-20 17:00:0020.07.2023Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk4 - 3Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays
SD Gripe
2023-07-20 17:00:0020.07.2023Kavkasko međunarodno sveučilište3 - 3Sveučilište Gdanjsk
SD Poljud
2023-07-21 15:00:0021.07.2023Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti0 - 6Sveučilište Pečuh
SD Gripe
2023-07-21 17:00:0021.07.2023Sveučilište Split8 - 2Sveučilište Toulouse
SD Gripe

3. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-21 13:00:0021.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne11 - 0Estonska akademija sigurnosnih znanosti
SD Poljud
2023-07-21 13:00:0021.07.2023Sveučilište Jyvaskyla1 - 4Sveučilište Minho
SD Gripe
2023-07-21 15:00:0021.07.2023Sveučilište Zagreb7 - 2Tehnološko sveučilište Eindhoven
SD Gripe
2023-07-21 15:00:0021.07.2023Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja10 - 2Sveučilište Bristol
SD Gripe
2023-07-21 17:00:0021.07.2023Švicarski savezni institut za sport Magglingen3 - 11Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk
SD Poljud
2023-07-21 17:00:0021.07.2023Sveučilište Mainz0 - 4Kavkasko međunarodno sveučilište
SD Gripe
2023-07-22 17:00:0022.07.2023Sveučilište Pečuh0 - 9Sveučilište Split
SD Gripe
2023-07-22 17:00:0022.07.2023Sveučilište Toulouse6 - 1Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti
SD Gripe

4. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-22 13:00:0022.07.2023Sveučilište Minho1 - 3Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja
SD Gripe
2023-07-22 13:00:0022.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju1 - 1Sveučilište Jyvaskyla
SD Poljud
2023-07-22 15:00:0022.07.2023Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays13 - 2Švicarski savezni institut za sport Magglingen
SD Gripe
2023-07-22 15:00:0022.07.2023Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk8 - 1Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Poljud
2023-07-22 15:00:0022.07.2023Sveučilište Gdanjsk6 - 2Sveučilište Mainz
SD Gripe
2023-07-22 17:00:0022.07.2023Kavkasko međunarodno sveučilište3 - 3Sveučilište Zagreb
SD Poljud

5. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-23 13:00:0023.07.2023Sveučilište Minho13 - 0Sveučilište Bristol
SD Gripe
2023-07-23 13:00:0023.07.2023Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja9 - 4Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju
SD Gripe
2023-07-23 15:00:0023.07.2023Kavkasko međunarodno sveučilište4 - 0Tehnološko sveučilište Eindhoven
SD Gripe
2023-07-23 15:00:0023.07.2023Sveučilište Zagreb5 - 4Sveučilište Gdanjsk
SD Gripe
2023-07-23 17:00:0023.07.2023Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk16 - 1Estonska akademija sigurnosnih znanosti
SD Gripe
2023-07-23 17:00:0023.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne1 - 8Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays
SD Gripe
[/toggle]

[toggle title=”Raspored utakmica doigravanja” state=”close”]

17. - 19. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-24 09:00:0024.07.2023Tehnološko sveučilište Eindhoven9 - 3Sveučilište Bristol
SD Gripe
2023-07-25 09:00:0025.07.2023Estonska akademija sigurnosnih znanosti0 - 12Tehnološko sveučilište Eindhoven
SD Gripe
2023-07-26 09:00:0026.07.2023Sveučilište Bristol1 - 6Estonska akademija sigurnosnih znanosti
SD Poljud

9. - 16. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-24 11:00:0024.07.2023Sveučilište Pečuh4 - 5Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju
SD Gripe
2023-07-24 11:00:0024.07.2023Sveučilište Jyvaskyla2 - 1Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti
SD Gripe
2023-07-24 13:00:0024.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne1 - 5Sveučilište Mainz
SD Gripe
2023-07-24 13:00:0024.07.2023Sveučilište Gdanjsk7 - 1Švicarski savezni institut za sport Magglingen
SD Gripe

Četvrtfinale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-24 17:00:0024.07.2023Sveučilište Zagreb3 - 4Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays
SD Gripe
2023-07-24 17:00:0024.07.2023Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk7 - 6Kavkasko međunarodno sveučilište
SD Gripe
2023-07-24 19:00:0024.07.2023Sveučilište Split6 - 2Sveučilište Minho
SD Gripe
2023-07-24 19:00:0024.07.2023Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja4 - 5Sveučilište Toulouse
SD Gripe

13. - 16. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 11:00:0025.07.2023Sveučilište Pečuh11 - 1Švicarski savezni institut za sport Magglingen
SD Gripe
2023-07-25 11:00:0025.07.2023Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti4 - 5Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Gripe

9. - 12. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 13:00:0025.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju4 - 1Sveučilište Gdanjsk
SD Gripe
2023-07-25 13:00:0025.07.2023Sveučilište Jyvaskyla3 - 2Sveučilište Mainz
SD Gripe

5. - 8. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 15:00:0025.07.2023Sveučilište Minho4 - 1Sveučilište Zagreb
SD Poljud
2023-07-25 15:00:0025.07.2023Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja1 - 4Kavkasko međunarodno sveučilište
SD Gripe

Polufinale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 17:00:0025.07.2023Sveučilište Toulouse2 - 5Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk
SD Gripe
2023-07-25 19:00:0025.07.2023Sveučilište Split7 - 8Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays
SD Gripe

15. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 11:00:0026.07.2023Švicarski savezni institut za sport Magglingen3 - 5Tehnološko sveučilište Lappeenranta-Lahti
SD Poljud

13. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 13:00:0026.07.2023Sveučilište Pečuh4 - 2Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Poljud

11. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 15:00:0026.07.2023Sveučilište Gdanjsk6 - 2Sveučilište Mainz
SD Poljud

9. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 15:00:0026.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju0 - 2Sveučilište Jyvaskyla
SD Gripe

7. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 13:00:0026.07.2023Sveučilište Zagreb3 - 4Azerbajdžanska državna akademija fizičkog odgoja
SD Gripe

5. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 11:00:0026.07.2023Sveučilište Minho5 - 2Kavkasko međunarodno sveučilište
SD Gripe

3. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 14:30:0026.07.2023Sveučilište Split6 - 3Sveučilište Toulouse
SD Gripe

Finale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 19:00:0026.07.2023Sveučilište primijenjenih znanosti Bernays3 - 4Visoka škola za tjelesni odgoj Ivano-Frankivsk
SD Gripe
[/toggle]

[divider]

Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu za žene

[toggle title=”Skupine” state=”close”]

EUFC Split 2023 | Skupina A - Žene

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina B - Žene

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina C - Žene

PozTimOUPNIG+G-GRB
[divider]

EUFC Split 2023 | Skupina D - Žene

PozTimOUPNIG+G-GRB
[/toggle]

[toggle title=”Raspored utakmica grupne faze” state=”close”]

1. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-20 11:00:0020.07.2023Veleučilište Hauts-de-France4 - 1Sveučilište Tampere
SD Gripe
2023-07-20 11:00:0020.07.2023Sveučilište Zagreb4 - 0Sveučilište Coimbra
SD Gripe
2023-07-20 11:00:0020.07.2023Sveučilište Lisabon5 - 3Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Poljud
2023-07-20 13:00:0020.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju7 - 0Sveučilišni koledž Cork
SD Gripe

2. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-21 11:00:0021.07.2023Sveučilište Kralj Juan Carlos6 - 3Veleučilište Hauts-de-France
SD Gripe
2023-07-21 11:00:0021.07.2023Nacionalno pedagoško sveučilište Dragomanov2 - 0Sveučilište Zagreb
SD Poljud
2023-07-21 11:00:0021.07.2023Sveučilište Munster2 - 3Sveučilište Lisabon
SD Gripe
2023-07-21 13:00:0021.07.2023Sveučilište Split1 - 2Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju
SD Gripe

3. kolo

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-22 11:00:0022.07.2023Sveučilište Tampere2 - 4Sveučilište Kralj Juan Carlos
SD Poljud
2023-07-22 11:00:0022.07.2023Sveučilište Coimbra1 - 7Nacionalno pedagoško sveučilište Dragomanov
SD Gripe
2023-07-22 11:00:0022.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne0 - 7Sveučilište Munster
SD Gripe
2023-07-22 13:00:0022.07.2023Sveučilišni koledž Cork9 - 8Sveučilište Split
SD Gripe
[/toggle]

[toggle title=”Raspored utakmica doigravanja” state=”close”]

Osmina finala

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-23 11:00:0023.07.2023Sveučilište Zagreb4 - 0Sveučilište Reims Champagne-Ardenne
SD Poljud
2023-07-23 13:00:0023.07.2023Sveučilište Munster4 - 3Sveučilište Coimbra
SD Poljud
2023-07-23 15:00:0023.07.2023Sveučilišni koledž Cork2 - 4Sveučilište Tampere
SD Poljud
2023-07-23 17:00:0023.07.2023Veleučilište Hauts-de-France4 - 0Sveučilište Split
SD Poljud

9. - 12. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-24 09:00:0024.07.2023Sveučilište Coimbra8 - 2Sveučilišni koledž Cork
SD Poljud
2023-07-24 11:00:0024.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne3 - 2Sveučilište Split
SD Poljud

Četvrtfinale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-24 13:00:0024.07.2023Nacionalno pedagoško sveučilište Dragomanov5 - 2Sveučilište Tampere
SD Poljud
2023-07-24 15:00:0024.07.2023Sveučilište Lisabon3 - 2Veleučilište Hauts-de-France
SD Gripe
2023-07-24 15:00:0024.07.2023Sveučilište Kralj Juan Carlos4 - 2Sveučilište Munster
SD Gripe
2023-07-24 15:00:0024.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju1 - 0Sveučilište Zagreb
SD Poljud

11. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 09:00:0025.07.2023Sveučilište Split1 - 4Sveučilišni koledž Cork
SD Poljud

9. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 11:00:0025.07.2023Sveučilište Reims Champagne-Ardenne2 - 9Sveučilište Coimbra
SD Poljud

5. - 8. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 13:00:0025.07.2023Sveučilište Tampere2 - 3Veleučilište Hauts-de-France
SD Poljud
2023-07-25 15:00:0025.07.2023Sveučilište Zagreb6 - 2Sveučilište Munster
SD Gripe

Polufinale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-25 17:00:0025.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju0 - 3Sveučilište Kralj Juan Carlos
SD Gripe
2023-07-25 19:00:0025.07.2023Nacionalno pedagoško sveučilište Dragomanov6 - 0Sveučilište Lisabon
SD Gripe

7. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 09:00:0026.07.2023Sveučilište Munster1 - 3Sveučilište Tampere
SD Gripe

5. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 10:30:0026.07.2023Sveučilište Zagreb0 - 4Veleučilište Hauts-de-France
SD Gripe

3. mjesto

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 12:30:0026.07.2023Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju2 - 4Sveučilište Lisabon
SD Gripe

Finale

DatumDomaćinVrijeme/RezultatiGostDvorana
2023-07-26 16:30:0026.07.2023Sveučilište Kralj Juan Carlos8 - 4Nacionalno pedagoško sveučilište Dragomanov
SD Gripe
[/toggle]

[divider]

Marin Kraljević
Marin Kraljevićhttps://www.crofutsal.com
Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 33-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave