Prenosimo | Kijevo Knauf – Nacional Zagreb 5:0 (3:0)

Nacional je u Kninu doživio težak poraz uz crvene kartone Tihomira Novaka i Koraba Morine.

Knin,

SD Knin

Gledatelja 1000

KIJEVO KNIN: Knez, Babić, Klarin, Jelić, Protega, Banić, Jelovčić, Palavra, Bralić, Matić, Sunko.

NACIONAL: Stojkić, Humar, Capar, Novak, Ko.Morina, Grcić, Nene, Fernando, Šestić, Ugarković, Horvath, Hučić. 1:0 Palavra 3′ 2:0 Protega 7′ 3:0 Banić 11′ 4:0 Banić 21′ 5:0 Klarin 39′

U veličanstvanoj atmosferi prepune sportske dvorane u Kninu domaćin je pobjedio Nacional i nanijeo im najteži poraz u povijesti.

Od samog početka Nacional je krenuo u napad i nastojao doći do pogotka, dok se domaćin opredjelio na zonsku obranu i iz konranapada ozbiljn prijetio vrataru Stojkiću. Već u 3. minuti iz Knez je obranio udarac Novaka i bacio loptu u brzi kontranapad u kojem Palavra dovodi domaćina u vodstvo. I nakon toga Nacional je imao inicijativu u napadu a odlični vratar Knez je u potpunosti zaključao svoja vrata. U 7. minuti iz još jednog kontranapada Protega je izbio sam pred istrčalog Stojkića i lobom pogodio mrežu Nacionala za vodstvo od 2:0. Sličnu akcju domaćih smo vidjeli i u 11. minti kada Banić pogađa za 3:0. Nacional je unatoč primljena tri gola u prvom poluvremenu bio opasniji, imao veći posjed lopte. Samo u prvom poluvremenu Nacional je uputio 17 udaraca prema golu domaćina, dok su domaćini od 9 udaraca čak tri puta pogodili mrežu vratara Stojkića.

U nastavku Nacional je krenuo u potpunu ofenzivu. U prvoj akciji pred golom domaćina Nene je izgubio loptu, a Banić istrčao u novi kontranapad i pogodio za velikh 4:0. Nacional je nastavio sa napadima koje su spremni i borbeni domaćini uspješno odbijali. U 30. minuti Nacional je ostao bez Tihimora Novaka koji je dobio drugi žuti karton (Crveni), a pet minuta kasnije i Korab Morina je zbog prigovora dobio direktni crveni karton. U posljednoj minuti Klarin je postavio konačan rezultat 5:0.

Nacional je i u večerašnjoj utakmici pokazao de je izrazito napadačka momčad koja je spremna stvoriti bezbroj prilika pred protivničkim vratarom. U takvoj igri nedostajala je završnica nespremnog Nenea. Momčad trenera Mavrovića nije uspjela spriječavati opasne kontranapade fizični spremnijih Kninjana koji su odigrali odličnu utakmicu u fazi obrane i izlasku iz obrane u kontranapad.

Samo u prvom poluvremenu Nacional je čak 17 puta šutirao prema golu domaćina, dok je domaćin od 9 udaraca tri puta pogodio mrežu Nacionala. U drugom poluvremenu Nacional je imao 7 udaraca prema golu, dok su domaći iz četiri kontranapada postigli dva gola.

Marinko Mavrović:”Ovaj poraz neće ostaviti traga na našem daljnjem radu. Iako rezultat od 0:5 zvuči bolno, po meni ovaj rezultat nije relan stvarnom događaju na terenu. Mi smo napadali i prijetili, dok se domaćin samo branio i prijetio i kontranapada. Griješili smo u fazi obrane u sprječavanju opasnih kontri i to ćemo popraviti. Mi smo izrazito napadačka momčad, momčad koja je svakom spremna zabiti pet golova i u ovom trenutku imamo problem realizacije jer je Nene stigao prije pet dana i nije u potpunosti spreman, dok je Fernando igrao pod ozljedom. Pomalo je narazumljivo da od 25 udaraca po golu ne možemo zabiti niti jedan gol, a protivnik od 13 udaraca zabije čak 5 golova. Naravno da čestitam Kijevu i mom kolegi Jelovčiću koji odlično radi svoj posao i sretan sam zbog njega unatoč porazu moje momčadi.” -Ponavlja se scenarij iz prošle sezone u kojem se momčadi ne žele nadigravati sa Nacionalom, mučili ste se i sa Osijekom, protivnici inicijativu prepuste igračima Nacionala a u kontranapadu “što naprave, dobro naprave”? Marinko Mavrović:”Da, volio bih ponekad vidjeti da nam momčadi izađu u otvorenu borbu u polju. Mi smo momčad za nadigravanje, momčad koja je u takvoj igri spremna pobjediti svakoga, a to smo pokazali na prošlotjednom UEFA Futsal Cupu u Italiji. Ovakvi porazi se događaju jer je futsal takav sport, ali mi idemo dalje po svoje ciljeve. I nama se može dogoditi i oprostiti jedan takav poraz u posljednje tri godine.” U sljedećem kolu u Zagrebu gostuje Murter, a Nacional će u toj utakmici biti hendikepiran neigranjem Tihomira Novaka i Koraba Morine koji su u današnjem susretu dobili crvene kartone.

Izvor: mnk-nacional.hr

NAJAVA | Mato Stanković gost Davora Lopina na Dubrovačkoj TV

Večeras s početkom u 20:00 sati ne propustite pogledati sportsku emisiju TIME OUT na Dubrovačkoj …