CROfutsal Hrvatska thumbnail

1st MFC | Hrvatska na krilima Jukića do vrijednog naslova

Hrvatska reprezentacija je u odličnoj utakmici, pred 500 gledatelja, u Tripoliju, pobjedila domaćina, Libiju u finalu Mediteranskog futsal Kupa. Nakon prvih četrdeset minuta, rezultat je bio 1:1, da bi se s istim rezultatom završilo i dva puta po pet minuta i krenulo s izvođenjem šesteraca.

Tada je nastupio show program u izvedbi našeg vratara, Iva Jukića koji je obranio četiri od četiri penala upućena prema njegovim vratima i slavlje je moglo započeti. No krenimo od početka

Hrvatska u utakmicu ulazi puno odlučnije od protivnika, kontrolira loptu i stvara prilike. Najbolji igrač turnira, Dario Marinović, u jedanaestoj minuti po tko zna koji put biva brži od svog čuvara i topovskim udarcem s osam metara dovodi Hrvatsku u vodstvo.
Već minutu nakon toga, Marinović je mogao povećati vodstvo, ali libijski vratar je bio uspješniji.
Do kraja poluvremena, rezultat se ne mijenja.
U drugo poluvrijeme, domaćin, nošen fantastičnom publikom diže igru na višu razinu. Bolja igra daje im ploda, kada u 25. minuti, Basher iskosa, kroz Jukića pogađa za izjednačenje, loptu je s gol crte pokušao ispucati Novak, ali djelić sekunde prekasno, već je prešla.
Odlična predstava dviju najboljih ekipa na prvenstvu nastavila se i do kraja utakmica, a treba izdvojiti i prečku Libijaca.
Već u produžecima Jukić je najavio da će ovo biti njegova večer. Brani udarac sa 10m.

Nakon toga kreću udarci sa šest metara koji će se još dugo prepričavati.
Capar zabija, Jukić brani. Novak zabija, Jukić brani. Marinović neuspješan, Jukić uspješan. Suton pokraj gola, Jukić brani!!!

Četiri od četiri šesterca, takvo nešto se ne viđa svaki dan.

Još jednom čestitke svim reprezentativcima, članovima stručnog stožera, svim prijateljima reprezentacije i svima onima koji su vjerovali da ova reprezentacija zna igrati futsal na visokoj razini.

Mato Stanković je složio grupicu igrača kojoj će ovo biti velik poticaj i motiv u pripremama za predstojeći EURO u Hrvatskoj.

Još jednom čestitke i na kraju moramo spomenuti jednu nepravdu, Libijski vratar, Alsharif odnio je nagradu za najboljeg vratara na turniru, ali u ime CROfutsala i svih ljubitelja futsala u Hrvatskoj odajemo veliko priznanje Ivi Jukiću, a poslije toga svim igračima reprezentacije.

Dečki, ponosni smo na vas.

O nama Filip Andabaka

UEFA Futsal Liga prvaka | Još jednom odgođen ždrijeb…

Krovna europska nogometna organizacija još je jednom odgodila ždrijeb “UEFA Futsal Lige prvaka”! Epilog je …

Massimiliano Bellarte novi je izbornik Italije!

Nakon što smo prošli tjedan objavili kako je Tomislav Horvat novi izbornik Slovenije, danas Vam …