EURO 2016. | Hrvatska – Rusija 2:2 (1:1)

Hrvatska je s Rusijom odigrala 2:2, te se remijem oprostila od natjecanja. Većim dijelom susreta Hrvatska je bila bolji suparnik, imali smo rezultatsku prednost, no barem utješnu pobjedu izgubili smo u samoj završnici susreta. No usprkos eliminaciji s turnira, Hrvatska je prikazala odličnu igru i svijetla obraza napušta Srbiju.

Delegat: Avi Levi (ISR)
Kontrolor suđenja: Pedro Ángel Galán Nieto (ESP)

HRVATSKA: Ivo Jukić, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Andrej Pandurević, Tihomir Novak, Josip Suton, Maro Đuraš, Matej Horvat, Željko Petrović, Franko Bilić, trener: Mato Stanković

RUSIJA: Gustavo, Vladislav Shayakhmetov, Nikolai Pereverzev, Dmitri Lyskov, Sergei Sergeev, Danil Kutuzov, Eder Lima, Sergei Abramov, Robinho, Ivan Milovanov, Romulo, Renat Shakirov, Daniil Davydov, Sergey Vikulov, trener: Sergei Skorovich

STRIJELCI: 0:1 ag-Robinho (9′), 1:1 Abramov (12′), 2:1 Novak (25′), 2:2 Pereverzev (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 9 (5+4); Rusija 11 (5+6)

ŽUTI KARTONI: Jelovčić (3′), Suton (16′) – HRVATSKA
Kutuzov (3′), Lyskov (10′) – RUSIJA

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Grcić (HRVATSKA)

Hrvatska jako dobro ulazi u utakmicu i u uvodnim minutama je dominantna u odnosu na Rusiju. Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 3.minuti kada Marinović iz slobodnog udarca sa 7 metara puca pored gola. U 6.minuti Matošević je iz auta proigrao Jelovčića čiji vrlo dobar udarac brani Gustavo. Hrvatska je u 9.minuti došla do zasluženog vodstva. Matošević je prošao po lijevoj strani, a njegov oštar ubačaj zahvaća jednog od igrača pred golom Rusije i završava u mreži. Službeni spiker je gol pripisao Grciću, no na službenim stranicama UEFA-e je upisan autogol Robinha, 1:0! Prvu priliku Rusije bilježimo tek u 10.minuti kada nakon vrlo dobre akcije Romulo puca preko gola! Veliku priliku za povećanje vodstva propustili smo u istoj minuti kada ne zabijamo iz kontre 3 na 2! Razdoblje velikih prilika nastavlja se i na drugoj strani, no Jukić sjajno brani udarac Eder Lime! U 12.minuti Rusija dolazi do izjednačenja. Robinho je iz kornera ubacio na drugu stranu za Abramova koji sjajno pogađa volejem s 10 metara za 1:1! Već u 14.minuti Rusija ulazi u bonus načinivši 5.akumulirani prekršaj! U istoj minuti neopreznost Jelovčića u obrani je umalo iskoristio Lyskov, no Jukić je na oprezu i brani njegov udarac. Na slijedeću priliku čekali smo do 17.minute kada Marinović u polukontri s lijeve strane puca pored suprotne vratnice. U 19.minuti Suton prekršajem zaustavlja Robinha u kontri; Rusi traže drugi žuti karton za našeg igrača, a Suton bježi na klupu… Peti je to prekršaj naše reprezentacije. Do kraja više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1!
Već u prvim sekundama nastavka propuštamo veliku priliku! Jelovčić je lijepo prošao u polukontri, ali njegov udarac sa 7 metara ide za malo pored gola. Rusija uzvraća u 23.minuti kada nakon duge lopte Gustava, Eder Lima glavom šalje loptu za malo pored vratnice. U 25.minuti Hrvatska dolazi do novog vodstva! Matošević je lijepo kroz sredinu proigrao Jelovčića koji sjajno gura loptu petom u prazan prostor, gdje utrčava Novak i oči u oči s Gustavom zabija za 2:1! Rusija uzvraća već u slijedećoj minuti preko Romula, no Jukić sjajno nogom brani njegov udarac. Uslijedilo je dulje razdoblje bez prilika sve dok u 29.minuti Rusije nije ozbiljno zaprijetila iz kornera. Kao i kod primljenog pogotka, ubačena je lopta na drugu stranu za Romula koji s 9-10 metara iz voleja pogađa vanjski dio mreže. Šanse se u nastavku jako teško stvaraju, a vrijedi spomenuti da je Rusija u 35.minuti ušla u bonus, a samo nekoliko sekundi kasnije nije sviran evidentan prekršaj na Marinoviću! U 39.minuti Rusija je razdoblje inicijative okrunila izjednačujućim pogotkom. Eder Lima je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje Pereverzev s 3-4 metra zabija za 2:2! No tu nije bio kraj uzbuđenjima. Na isteku 39.minute Robinho ruši Marinovića na 7 metara od gola, te nam se pružila velika prilika iz kaznenog udarca s mjesta prekršaja. No ipak, Novak ne uspijeva zabiti situaciju iz koje je trebao. U poslijednjoj minuti Rusija se grčevito branila na naše napade s golmanom-igračem (Novak), te je uspjela sačuvati remi koji im je u konačnici dostatan za osvajanje 1.mjesta u skupini. Hrvatska se pak jako dobrom utakmicom oprostila od EURO-a u dobroj mjeri popravivši loš dojam ostvaren nakon dvoboja s Kazahstanom. Ponajbolju momčad Europe smo držali u konopcima, dominirali većim dijelom susreta. Usprkos eliminaciji u skupini, Hrvatska se u odličnom izdanju oprostila od EURO-a.

Grupa C

PozKlubPNG+G-
1Rusija1143
2Kazakhstan1054
3Hrvatska0146

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …