Hrvatska EURO otvorila pobjedom protiv Poljske!

U svom prvom nastupu na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj, Hrvatska je ostvarila izuzetno bitnu pobjedu protiv Poljske. Hrvatska je slavila zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu u kojem je stekla 2 gola prednosti, prednost koju je sačuvala do kraja susreta. Hrvatska je tako došla na korak do četvrtfinala, što je zacrtano kao primarni cilj na Europskom prvenstvu.

Vrsta utakmice: EURO 2022.
Kolo: 1. kolo, Grupa C
Datum: 21.01.2022.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: SD Ziggo Dome, Amsterdam

POLJSKA – HRVATSKA  1:3 (1:3)

Prvi sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Drugi sudac: Miguel Castilho (POR)
Treći sudac: Stefan Vrijens (BEL)
Četvrti sudac: Ondřej Černý (CZE)

POLJSKA: Michał Kałuża, Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Patryk Hoły, Dominik Śmiałkowski, Sebastian Grubalski, Mikołaj Zastawnik, Dominik Solecki, Tomasz Lutecki, Sebastian Leszczak, Tomasz Kriezel, Michał Marek, Sebastian Wojciechowski, Bartłomiej Nawrat, trener: Błażej Korczyński

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Davor Kanjuh, Maro Đuraš, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Horvat (8′), 1:1 Hoły (14′), 1:2 Sekulić (14′), 1:3 Jelovčić (18′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Poljska 3 (1+2); Hrvatska 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (25′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (HRVATSKA)

Prvu veliku priliku imali su Poljaci već u 2. minuti kada Jelovčić gubi loptu duboko u svojoj polovici, no Zastawnikov udarac prolazi pored vratnice. Nakon toga se Hrvatska budi i polako uspostavlja inicijativu, te bilježimo nekoliko dobrih pokušaja naših igrača. No izglednije situacije su ipak na drugoj strani. Solecki je u 7. minuti s lijeve strane izašao sam pred Luketina, no puca pored suprotne vratnice. U sljedećoj minuti Hrvatska dolazi do prednosti. Sjajno je Horvat prošao po desnoj strani Soleckog, izašao sam prema vrataru Kałużi, posalo ga na pod i efektno rabonom zabio za 0:1! U sljedećoj minuti sreća spašava Poljsku. Izlet vratara Kałuże prema centru i izgubljenu loptu propustio je kazniti Postružin koji s centra pogađa gredu praznog gola Poljske. U 12. minuti bilježimo silovit udarac Marinovića iskosa s desne strane koji brani vratar Kałuża. Minutu kasnije s pozicije pivota zaprijetio je Đuraš, no još jednom brani Kałuża. I onda uslijed dominacije naše reprezentacije Poljska dolazi do izjednačenja. Horvat je izgubio loptu uz aut liniju kao zadnji igrač, a Hoły u situaciji 1 na 1 savladava Luketina za 1:1! No odgovor Hrvatske bio je ekspresan. Tek što je pošla s centra Hrvatska dolazi do nove prednosti. Udarac Sutona vratar Kałuża je tek kratko odbio, te Sekuliću nije bilo teško iz blizine ugurati loptu u nebranjenu mrežu za 1:2! U sljedećoj minuti zaprijetio je još jednom Sekulić s pozicije pivota, no Kałuża brani njegov udarac. U 18. minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti. Jelovčić je prošao po desnoj strani i gotovo iz mrtvog kuta naizgled izgubljenu loptu uspijeva pored Kałuże poslati u gol za 1:3! U samoj završnici poluvremena Horvat se našao na poziciji pivota, primio je dugu loptu, no ne uspijeva iz okreta zabiti. Ostalo je 1:3, lijepa prednost Hrvatske nakon prvih 20 minuta.
U nastavku je Mavrović odlučio poštedjeti Novaka koji je proteklih dana imao problema s ozljedom. Prvu priliku imaju Poljaci kada Lutecki u 22. minuti iz lijepe prilike prijeti Luketinu, no naš vratar je siguran. Minutu kasnije u naletu je Zastawnik, no njegov silovit udarac s desne strane Luketin atraktivnom intervencijom brani. U 25. minuti još jednom prijete Poljaci, no ovoga puta udarac Kubika iskosa s desne strane zaustavlja vratnica. U 27. minuti sreća je još jednom na našoj strani. Poljaci su iz kornera odigrali povratnu loptu za Soleckog koji s 10ak metara pogađa vratnicu. Razdoblje bolje igre Poljske prekida u 32. minuti Marinović koji je s centra lijepo prošao kroz sredinu sve do 7-8 metara, no završni udarac nije odveć opasan za poljskog vratara. U 36. minuti Poljska prelazi na igru s golmanom-igračem (Kubik), a to je otvorilo veliku priliku Luketinu da nakon obrane zabije u prazan gol, no lopta je prošla tik uz vratnicu. Nastojanja Poljaka da igrajući bez vratara dođu barem do smanjenja zaostatka nisu urodila plodom. Hrvatska se vrlo dobro branila i na koncu sačuvala prednost iz prvog poluvremena. Ostalo je 1:3, pobjeda Hrvatske izborena u prvom poluvremenu gdje smo vidjeli jako dobru Hrvatsku, dok je u nastavku Poljska bila bolja, no nije ugrozila pobjedu “mini vatrenih”.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …