Hrvatska na krilima Jurića nadigrala Dansku i s maksimalnim bodovnim učinkom izborila EURO!

U posljednjem dvoboju kvalifikacija za Europsko prvenstvo Hrvatska je u Varaždinu nadigrala Dansku s visokih 7:0 i tako s maksimalnim bodovnim učinkom izborila plasman na EURO. “Mini-vatrene” je do pobjede predvodio raspoloženi Jurić koji se prije 2 dana priključio reprezentaciji, te je s 4 postignuta zgoditka pokazao kako se na njega treba najozbiljnije računati. Hrvatska je tako super-uvjerljivo zaključila ovaj kvalifikacijski ciklus najavivši da će imati što za reći sljedeće godine kada će se u Nizozemskoj održati smotra najboljih europskih reprezentacija.

HRVATSKA – DANSKA  7:0 (3:0)

Prvi sudac: Cristiano José Cardoso Santos (POR)
Drugi sudac: Filipe Gonçalo Santos Duarte (POR)
Treći sudac: Nikola Jelić (HRV)
Četvrti sudac: Mislav Džeko (HRV)

HRVATSKA: Zoran Primić, Jakov Hrstić, Duje Kustura, Dario Marinović, Josip Jurlina, Josip Suton, Kristijan Postružin, Nikola Gudasić, Antonio Sekulić, Božo Sučić, Valerije Jurić, Luka Suton, Ante Pilica, Žarko Luketin, trener: Marinko Mavrović

DANSKA: Christoffer Haagh, Jeppe Laursen, Mike Lindemann Jensen, Mohammed Youssef, Quoc Truong, Mads Falck, Arfan Habibi, Kevin Jørgensen, Abdou James Goddard, Ibrahim Badrant, Adam Fogt, Oscar Merling Hansen, Erik Sandvad Rasmussen, Nis Andersen, trener: Klein Saabye

STRIJELCI: 1:0 Jurić (10′), 2:0 Jurić (15′), 3:0 Kustura (20′), 4:0 Jurić (23′), 5:0 Jurlina (26′), 6:0 Jurić (35′), 7:0 Sekulić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 8 (2+6); Danska 6 (2+4)

IGRAČ UTAKMICE: Valerije Jurić (HRVATSKA)

Već nakon 10ak sekundi igre Danska je mogla doći do prednosti. Rasmussen je s lijeve strane osvanuo sam pred Primićem, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Hrvatska je uzvratila na isteku prve minute kada Marinović dvaput puca, no Haagh u oba navrata zaustavlja njegov udarac. U 2. minuti još jednom Marinović prijeti gostima, lijepo je prebacio vratara Haagha, no njegov udarac na gol-liniji otklanja Rasmussen. U 10. minuti Hrvatska dolazi do prednosti. Sekulić je lijepo prošao kroz sredinu, othrvao se dvojici suparničkih igrača i dodao na desne stranu za Jurića koji zabija za 1:0! U 15. minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti, a još je jednom Jurić u glavnoj ulozi. Jurlina je izvao korner s desne strane, Sekulić puca volejem s 10ak metara, a lopta dolazi do Jurića koji maestralno petom zabija za 2:0! U 20. minuti raspoloženi Jurić prolazi po desnoj strani, ubacuje pred gol gdje Kustura lijepo petom zabija za 3:0! Hrvatska je tako na odmor otišla s lijepom prednošću.
U nastavku Hrvatskoj nije dugo trebalo da dođe do novog zgoditka. Igrala se 23. minuta kada Youssef povlačenjem u kaznenom prostoru zaustavlja Sekulića. Jurić je iz penala neumoljiv, te silovitim udarcem od grede zabija za 4:0! U 25. minuti bilježimo veliku priliku Danske. Hansen je primio loptu u kaznenom prostoru i ljepo prebacio Primića, no njegov udarac od grede završava ispred gol-linije. Odgovor Hrvatske bio je brz i efikasan. Jurlina je na centru uzeo loptu vrataru Andersenu i zabio u prazan gol za velikih 5:0! U 29. minuti bilježimo vrlo dobar udarac Gudasića koji zaustavlja Andersen. U sljedećoj minuti Kustura prijeti iz kontre, njegov udarac odbija Andersen ali samo do Sekulića, no i njegov udarac zaustavlja danski vratar. U 32. minuti Sekulić je lijepo s desne strane izišao pred Andersena, obišao ga, no njegov udarac prema nebranjenoj mreži blokira Laursen. U 35. minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti. Kustura je s lijeve strane izišao sam pred Andersena koji brani njegov udarac, no na odbijenoj lopti je Jurić koji s 10 metara zabija u nebranjen gol za 6:0! Na sličan način mogao je Jurić u 37. minuti još jednom zabiti. Andersen je obranio udarac Marinovića, Jurić je na odbijenoj lopti, no ovoga puta njegov udarac pred golom zaustavlja Fogt. U 38. minuti Piplica je lošim ispucavanjem servirao veliku priliku Jesnenu, no njegov udarac odlazi pored gola. Kazna je stigla vrlo brzo kada Hrstić proigrava Sekulića koji s lijeve strane izlazi sam pred Andersena i zabija za 7:0! U posljednjoj minuti Danska je imala priliku za počasni zgoditak kada Suton neoprezno čini 6. prekršaj, no Jørgensen iz akumulacije ne uspijeva savladati Piplicu. Ostalo je 7:0, najuvjerljivija pobjeda Hrvatske za kraj ovog kvalifikacijskog ciklusa, uz zanimljivost da su svih 7 zgoditaka naše reprezentacije postigli igrači omiškog Olmissuma.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …