Hrvatska pobjedom nad Ukrajinom na korak do EURO-a!

Hrvatska futsalska reprezentacija ostvarila je veliku i izuzetno bitnu pobjedu protiv Ukrajine, glavnog konkurenta u kvalifikacijskoj skupini. Izabranici Marinka Mavrovića slavili su rezultatom 3:2 preokrenuvši zaostatak 1:2 s poluvremena. Hrvatska je ovom pobjedom došla na korak do plasmana na Europsko prvenstvo, a priliku da plasman potvrdi i teoretski “mini vatreni” će imati u nedjelju kada u Zaporožju igraju uzvratni dvoboj protiv Ukrajine.

Kontrolor suđenja: Massimo Cumbo (ITA)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Davor Kanjuh, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Josip Suton, Nikola Gudasić, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

UKRAJINA: Kyrylo Tsypun, Serhiy Malyshko, Oleh Yeromin, Mykola Mykytyuk, Mykola Grytsyna, Mykhailo Grytsyna, Serhiy Zhurba, Artem Farenyuk, Ihor Korsun, Petro Shoturma, Oleksandar Pediash, Taras Kuz, Mykhailo Zvarych, Oleksandar Sukhov, trener: Oleksandr Kosenko

STRIJELCI: 1:0 Suton (2′), 1:1 Pediash (9′), 1:2 Malyshko (19′), 2:2 Jelovčić (35′), 3:2 Perić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 4 (3+1); Ukrajina 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Perić (29′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (HRVATSKA)

Hrvatska je sjajno ušla u utakmicu te već u 2. minuti dolazi do prednosti. Jelovčić je lijepo proigrao Sutona koji iskosa s desne strane izlazi sam pred Tsypuna, te pogađa suprotni kut za 1:0! Hrvatska je uvodne minute igrala jako dobro, ne dozvolivši Ukrajini da zaprijeti Luketinu. S druge strane vratar Tsypun spašavao je Ukrajinu obranivši vrlo dobre udarce Jelovčića, Sutona i Matoševića. No nakon toga gosti se bude, te su u 7. minuti Ukrajinci propustili veliku priliku za izjednačenje. Marinović je izgubio loptu u svojoj polovici, Zvarych se našao sam pred Luketinom, no naš vratar bilježi prvu veliku obranu. Nedugo zatim još je jednom zaprijetio Zvarych, no njegov udarac ovoga puta ide izvan okvira gola. U sljedećoj minuti Mykola Grytsyna je pucao s lijeve strane, a lopta od bloka Marinovića pogađa vratnicu. Razdoblje odlične igre Ukrajinci su okrunili izjednačujućim zgoditkom u 9. minuti kada Pediash s 12-13 metara sjajno zabija za 1:1! U 10. minuti bilježimo novu priliku gostiju kada u kontri 3 na 2 Luketin brani udarac Yeromina s lijeve strane. U 12. minuti konačno se budi Hrvatska. Marinovićev udarac vratar Tsypun je kratko odbio, no odbijenu loptu Sekulić ne uspijeva ugurati u mrežu. U 17. minuti Hrvatska je propustila veliku priliku za vodstvo, kada u kontri 3 na 1 dodavanje Jurline na drugu vratnicu za Perića ukrajinski igrač klizećim startom odbija u gredu. Uzvratila je Ukrajina u sljedećoj minuti kada Korsun s lijeve strane neshvatljivo ostaje sam pred Luketinom, a naš vratar spašava odbivši loptu u korner. U 19. minuti Ukrajina dolazi do prednosti. Marinoviću je u obrani “pobjegao” Malyshko, Luketin je u pokušaju da spasi “otišao u prazno”, te ukrajinskom igraču nije bilo teško zabiti u nebranjenu mrežu za 1:2! Do odmora je Hrvatska zapijetila preko Sutona čiji udarac s 9 metara sjajno brani Tsypun, da bi u posljednjim sekundama Tsypun obranio i lukavi pokušaj Sekulića iz blizine. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Ukrajine.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 25. minuti kada Fareniuk proigrava Yeromina koji je neshvatljivo ostao sam pred Luketinom, no na sreću puca pored gola. Uzvratili smo već u sljedećoj minuti preko Marinovića koji u situaciji 1 na 1 puca pored gola. U 31. minuti  Mykhailo Grytsyna je s lijeve strane izišao sam pred Luketina koji brani njegov udarac. U 35. minuti Tsypun baca dugu loptu za Mykytyuka koji s lijeve strane izlazi sam pred Luketina, no pokušaj loba odlazi daleko izvan okvira gola. Nedugo zatim Hrvatska dolazi do izjednačenja. Perić je osvojio loptu, lijepo se zagradio i proigrao na desnoj strani slobodnog Jelovčića koji zabija za 2:2! U 38. minuti Hrvatska dolazi do potpunog preokreta. Jelovčić je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje ostaje neometan Perić i zabija za 3:2! Ukrajina tada prelazi na igru sa Shoturmom u ulozi golmana-igrača, no Hrvatska obrana i vratar Luketin zaustavili su sve pokušaje Ukrajine. Hrvatska je tako ostvarila veliku pobjedu kojom dolazi na korak do plasmana na Europsko prvenstvo. Već u nedjelju Hrvatska i Ukrajina odigrat će i drugi međusobni dvoboj u ukrajinskom Zaporožju, gdje naša reprezentacija ima priliku pobjedom osigurati 1. mjesto i izravan plasman na EURO.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …