Hrvatska pobjedom u Albaniji osigurala 1. mjesto u skupini!

Hrvatska futsalska reprezentacija nastavlja svoj pobjednički niz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Izabranici Marinka Mavrovića slavili su na gostovanju kod Albanije u Tirani rezultatom 0:3, ostvarivši i petu pobjedu u isto toliko susreta pod vodstvom izbornika Mavrovića. Hrvatska je usprkos brojnim izostancima potvrdila da je znatno kvalitetnija momčad od Albanije i novom pobjedom osigurala 1. mjesto u kvalifikacijskoj skupini uoči posljednjeg kola u kojem u nedjelju u Varaždinu dočekuje Dansku.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za EURO 2022.

Četvrti sudac: Kreshnik Hakrama (ALB)

ALBANIJA: Cristiano Cardoso Da Silva, Eljesa Neziri, Narcis Alibegu, Shkëlzen Taib Gashi, Arber Shkodra, Armend Alimi, Shqipron Brahimi, Azem Brahimi, Endrit Kaca, Mentor Mejzini, Halim Selmanaj, Ermir Kryeziu, Roald Halimi, Alban Shiba, trener: Erind Resuli

HRVATSKA: Žarko Luketin, Josip Jurlina, Jakov Hrstić, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Josip Suton, Kristijan Postružin, Nikola Gudasić, Antonio Sekulić, Ante Piplica, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Marinović (10′), 0:2 Perić (28′), 0:3 Sekulić (29′),

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Albanija 4 (1+3); Hrvatska 3 (2+1)

ŽUTI KARTONI: A. Brahimi (34′), Selmanaj (40′) – ALBANIJA
Jurlina (27′), Perić (40′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (HRVATSKA)

Hrvatska se od prve minute nametnula kao bolja momčad, te u uvodnim minutama bilježimo nekoliko pokušaja naših reprezentativaca. Jelovčić je već u 1. minuti pucao pored gola, a nakon toga bilježimo i dva pokušaja Sutona koja je zaustavio vratar Da Silva. Prva velika prilika ipak je došla s druge strane. U kontri 3 na 1 udarac Halimija je pored već savladanog Luketina na gol-liniji zaustavio Suton. Odgovor Hrvatske bio je brz i efikasan. Marinović je odigrao kratko sa Perićem i sa 7 metara savladao protivničkog vratara za prednost naše reprezentacije, 0:1! Nedugo zatim mogla je Hrvatska doći do novog zgoditka, no Da Silva sjajno zaustavlja pokušaj Jurline. U 11. minuti Shkodra je s lijeve strane izišao sam pred Luketina, no naš vratar zaustavlja albanskog napadača. U 13. minuti bilježimo novu veliku priliku Albanije kada Selmanaj sa 8-9 metara s desne strane pogađa vratnicu. Na odgovor Hrvatske čekali smo do 15. minute kada pokušaj Marinovića nakon kornera zaustavlja Da Silva. Do odmora još vrijedi izdvojiti pokušaj Kusture u 19. minuti kada nakon kornera s desne strane puca pored suprotne vratnice, kao i pokušaj Postružina s lijeve strane kada se našao sam pred Da Silvom, no bez promjene rezultata. Hrvatska je na odmor otišla s minimalnom prednošću.
Već u prvoj minuti nastavka Hrvatska je ozbiljno zaprijetila preko Jelovčića koji je s desne strane izišao sam pred Da Silvu, pucao mu kroz noge, no ne odveć snažan udarac na putu prema praznom golu zaustavlja Kryeziu. U 23. minuti Jelovčić je sjajno proigrao Sutona na ulasku u kazneni prostor, no Da Silva zaustavlja njegov udarac iz sjajne prilike. U 25. minuti Marinović je iz slobodnog udarca s lijeve strane proigrao na suprotnoj strani Gudasića čiji udarac sa 8-9 metara u bliži kut zaustavlja Da Silva. U 28. minuti Hrvatska je inicijativu okrunila golom za povećanje prednosti. Sjajnu akciju odigrali su naši reprezentativci, od Postružina, do Perića, preko Sutona koji na koncu proigrava Perića za 0:2! U sljedećoj minuti još se jednom trese mreža Albanije. Gudasić je lijepo prošao po lijevoj strani i sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Sekulić i zabija za velikih 0:3! Tu je susret odlučen, te je izbornik Mavrović pružio priliku svim igračima s klupe (izuzev pričuvnih vratara). Tako je svoje prve minute u kockastom dresu upisao i mladi Jakov Hrstić. Albanija je u završne 3 minute pokušala igrom s golmanom-igračem ublažiti poraz, no bez uspjeha. U posljednjoj minuti Piplica je upisao veliku obranu zaustavivši udarac Azema Brahimija, te je ostalo 0:3, nova pobjeda Hrvatske za maksimalan bodovni učinak nakon 5 odigranih kola.

Stjepan Perišić: “Respektiramo Square, no idemo po prolaz!”

U petak je na rasporedu druga utakmica četvrtfinala play-offa između Squarea i Olmissuma, a igra …

Teo Strunje: “Možemo dvokorakom do polufinala!”

Novo Vrijeme Apfel je u prvom dvoboju četvrtfinala doigravanja u Makarskoj slavilo protiv Vrgorca preokrenuvši …