Hrvatska u 2. poluvremenu slomila otpor Danske

Hrvatska futsalska reprezentacija ostvarila je novu pobjedu na putu prema Europskom prvenstvu. U susretu 2. kola izabranici Marinka Mavrovića slavili su u Aarhusu protiv Danske rezultatom 1:4, te nakon 2 odigrana kola imaju maksimalan bodovni učinak. Nakon 1:1 u prvom poluvremenu, Hrvatska je u nastavku slomila otpor Danske, te je na koncu slavila identičnim rezultatom kao i prije 3 dana u Varaždinu protiv Albanije.

Četvrti sudac: Kasper Darfelt (DEN)

DANSKA: Nis Andersen, Jeppe Laursen, Zakaria El-Ouaz, Rasmus Lucht, Mohammed Youssef, Rasmus Johansson, Mads Falck, Arfan Habibi, Louis Veis, Kevin Jørgensen, Ibrahim Badrant, Adam Fogt, Oscar Merling Hansen, Dennis Skipper, trener: Klein Saabye

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Stjepan Perišić, Luka Suton, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 J. Suton (7′), 1:1 Jørgensen (10′), 1:2 Perišić (24′), 1:3 Marinović (32′), 1:4 Matošević (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Danska 6 (4+2); Hrvatska 6 (4+2)

Youssef (19′) – DANSKA
Matošević (10′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (HRVATSKA)

Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 4. minuti kada Perić iz sjajne prilike sa 3-4 metra puca ravno u vratara Andersena. Uzvratili su Danci u sljedećoj minuti kada Jelovčić gubi loptu, a Habibi u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Luketina. U 7. minuti Hrvatska je povela. Horvat je iz kornera dao kratku povratnu loptu za Sutona koji s 9 metara pogađa suprotni kut vratara Andersena za 0:1! Nedugo zatim iz slične pozicije pucao je Horvat, no njegov udarac Andersen odbija u korner. U 10. minuti Danska dolazi do izjednačenja. Matošević je prekršajem na 10 metara od gola zaustavio kontru domaćih, a Jørgensen iz slobodnog udarca snažnim prizemnim udarcem savladava Luketina za 1:1! U sljedećoj minuti Hrvatska je dvaput ozbiljno zaprijetila preko Jelovčića i Matoševića, no Andersen se razbranio na golu Danske. U 15.minuti bilježimo dva pokušaja Marinovića, no bez promjene rezultata. Dojam je da je Hrvatska oštećena u 17. minuti kada je Perić srušen u danskom kaznenom prostoru, no poljski arbitri se nisu oglasili. U 19. minuti Horvat je lijepo proigrao Josipa Sutona pred golom Andersena, no vratar domaćih još jednom je na mjestu. U samoj završnici poluvremena mogla je Danska doći do prednosti, no Falck iz lijepe prilike pogađa Luketina u glavu. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 1:1 i dojmom da Hrvatska u nastavku treba pružiti znatno bolju igru ukoliko u Aarhusu želi doći do bodova.
Hrvatska u nastavak ulazi bolje, te u 24. minuti konačno dolazi do prednosti. Perišić je prizemnim udarcem s 12-13 metara savladao Andersena za 1:2! Vrlo brzo uzvratili su Danci preko Hansena i Habibija, no Luketin zaustavlja njihove pokušaje. U 28. minuti Perić je propustio lijepu priliku donijeti nam značajniju prednost, a dvije minute kasnije novi pokušaj Perića brani vratar Andersen. U 32. minuti Hrvatska konačno dolazi do osjetnije prednosti. Marinović je osvanuo sam pred Andersonom s lijeve strane, prepoznatljivim lažnjakom poslao danskog vratara u prazno, te između dvojice igrača na gol-liniji poslao loptu u gol za 1:3! U 34. minuti Danska prelazi na igru s Falckom u ulozi golmana-igrača, a Hrvatska to vrlo brzo kažnjava preko Matoševića koji nakon osvojene lopte duboko u protivničkoj polovici zabija za 1:4! Bio je to kraj svih nadanja Danske koja je odustala od igre s golmanom-igračem, a Hrvatska je rutinski privela susret kraju za novu pobjedu u pohodu na Europsko prvenstvo.

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …

Josip Jurić novo pojačanje Šibenika 1983!

Josip Jurić je novo pojačanje MNK Šibenika 1983! U redove “Funcuta” dolazi iz doprvaka Slovenije, …