U provoj pripremnoj utakmici hrvatske reprezentacije koju su izabranici gospodina Stankovića igrali protiv MNK Solin rezultat je na kraju bio 2:5 za Hrvatsku. Strijelci za Hrvatsku su bili Jelovčić, Mijatović, Capar, Marinović i Bogdanović dok su za domaćine golove postigli Elez i Matetić. Cijela utakmica je prošla u prijateljskom i slavljeničkom ozračju u kojem je MNK Solin slavio 30 godina postojanja. U nastavku pročitajte članak i pogledajte fotogaleriju sa utakmice

Prijateljska utakmica | Solin – Hrvatska = 2:5 (1:3)

Split,14.12.2010.god., sportska dvorana Bilankuša

SOLIN – HRVATSKA = 2:5 (1:3)

SUCI: Romeo Ajduković i Ćiro Ugrin
DELEGAT: Miroslav Dugeč
MJERITELJ VREMENA: Neno Galić
GLEDATELJA: oko 200

SOLIN: Franko Bilić, Nikola Dolić, Željko Elez, Edo Radmilo, Josip Jurić, Andrija Matetić, Toni Klapež, Saša Subotić, Renato Buzov, Joško Gugić, Boško Perišić, Duje Nevistić, Marin Ružić, Ivan Perkušić;

Trener: Renato Čupić

HRVATSKA: Ivo Jukić, Matija Capar, Dario Šestić, Igor Martan, Frane Despotović, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Duje Bajrušević, Denis Mijatović, Josip Suton, Žarko Luketin, Andrija Bogdanović, Tihomir Novak, Marin Stojkić;

Izbornik: Mato Stanković,
Trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Jelovčić (8.min.), 1:1 Elez (9.min.), 1:2 Mijatović (13.min.), 1:3 Capar (14.min.), 1:4 Marinović (23.min.), 1:5 Bogdanović (32.min.), 2:5 Matetić (39.min.)

KOMENTAR: U prijateljskoj malonogometnoj utakmici povodom 30 godina MNK Solin, domaćin je ugostio nacionalnu reprezentaciju. U redovima ambicioznog domaćina, koje vodi trener Renato Čupić, nastupa nekoliko prvoligaških igrača, a danas su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Perišića, te Rožića, Delića i Čavara koji su na izlaznim vratima kluba.
U 8.minuti Despotović je iz slobodnog udarca s 9 metara proigrao na desnoj strani slobodnog Jelovčića koji s 4-5 metara zabija za 0:1! No već u slijedećoj minuti domaćin je izjednačio. Radmilo je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje natrčava Elez I sa 2-3 metra progurava loptu ispod Jukića za 1:1! U 13.minuti Dolić gubi loptu na vlastitoj polovici, Novak proigrava Mijatovića koji iz blizine zabija za 1:2! Već u slijedećoj minuti Mijatović s lijeve strane pronalazi na drugoj strani slobodnog Capara koji silovitim udarcem s 6 metara zabija kroz noge Gugića za 1:3! U nastavku je Marinović prizemnim udarcem s 12 metara zabio za 1:4, a rezultat se nije mijenjao sve do 32.minute kada Radmilo u pokušaju izbacivanja lopte iz vlastitog kaznenog prostora npogađa u blok Bogdanovića od koga se lopta odbija u gol za 1:5! U 39.minuti Bajrušević grubim startom s leđa ruši Klapeža u situaciji 1 na 1, a Matetić iz akumuliranog udarca s 8 metara postavlja konačnih 2:5!

Zahvaljujemo se gospodinu Bonačiću na prekrasnim fotografijama!

Reprezentativci složni: “Izborit ćemo EURO, a s Ukrajinom za 1. mjesto!”

Hrvatska futsal reprezentacija će u kvalifikacijama za EURO 2022. igrati protiv Ukrajine, Albanije te boljeg …

EURO 2022. – Kvalifikacije | Hrvatska u grupi s Ukrajinom, Albanijom i San Marinom/Danskom!

U sjedištu UEFA-e u švicarskom Nyonu obavljen je ždrijeb Grupne faze kvalifikacija za UEFA Futsal …