Fabet kladionica

Kvalifikacije za SP | Pobjede favorita, Njemačka još jednom iznenadila Slovačku!

Jučer je odigran niz dvoboja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojima su postignuti uglavnom očekivani rezultati. Gruzija su dugo mučila protiv Austrije i na koncu preokrenula zaostatak 3:4 u pobjedu 6:4. Očekivali smo znatno uvjerljiviju pobjedu Portugala protiv Litve (2:0), dok je Kazahstan opravdao očekivanja uvjerljivo savladavši Crnu Goru (7:0). Poljska je s dva gola u završne dvije minute samo naizgled lako slavila u Grčkoj, dok su uvjerljive pobjede ostvarili Srbija protiv Norveške (5:1) i Italija protiv Švedske (6:1). Ukrajina je očekivano slavila u gostima kod Kosova (2:5), a veliko iznenađenje priredila je Njemačka još jednom remiziravši sa Slovacima (0:0). Više detalja o svim jučer odigranim susretima donosimo u nastavku.

SRIJEDA, 09.11.2023.

GRUPA 2 Georgia Gruzija – Austrija Austria 6:4
GRUPA 4 Portugal Portugal – Litva Lithuania 2:0
GRUPA 5 Kazakhstan Kazahstan – Crna Gora Montenegro 7:0
GRUPA 6 Greece Grčka – Poljska Poland 1:4
GRUPA 9 Serbia Srbija – Norveška Norway 5:1
GRUPA 10 Italy Italija – Švedska Sweden 6:1
GRUPA 11 Kosovo Kosovo – Ukrajina Ukraine 2:5
GRUPA 12 Slovakia Slovačka – Njemačka Germany 0:0

 

GRUZIJA – AUSTRIJA  6:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Petry Branco (6′), 1:1 Flögel (8′), 1:2 Bicer (16′), 2:2 Petry Branco (17′), 3:2 Petry Branco (18′), 3:3 Mrsic (23′), 3:4 Flögel (24′), 4:4 Thales (30′), 5:4 Thales (35′), 6:4 Petry Branco (40′)

PORTUGAL – LITVA  2:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Erick (14′), 2:0 Pauleta (34′)

KAZAHSTAN – CRNA GORA  7:0 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Douglas Junior (2′), 2:0 Abdumanapuly (3′), 3:0 Knaub (15′), 4:0 Akbalikov (21′), 5:0 Orazov (25′), 6:0 Orazov (25′), 7:0 Valiullin (40′)

GRČKA – POLJSKA  1:4 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Kriezel (12′), 0:2 Marek (15′), 1:2 Manos (29′), 1:3 Kriezel (39′), 1:4 Surmiak (40′)

SRBIJA – NORVEŠKA  5:1 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Tomić (10′), 2:0 Lazarević (15′), 3:0 Marinković (19′), 4:0 Rosić (30′), 5:0 ag-Moen (32′), 5:1 Eggen (32′)

ITALIJA – ŠVEDSKA  6:1 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Musumeci (8′), 2:0 Motta (14′), 3:0 Isgrò (17′), 4:0 Motta (24′), 5:0 Marcelo (29′), 6:0 Calderolli (39′), 6:1 Söderqvist (40′)

KOSOVO – UKRAJINA  2:5 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Cherniavskyi (6′), 0:2 Siryi (9′), 1:2 Maxharraj (17′), 1:3 Mykytiuk (28′), 1:4 Fareniuk (31′), 1:5 Lebid (34′), 2:5 Salihu (34′)

SLOVAČKA – NJEMAČKA  0:0 (0:0)

Do sada su 1. mjesto u svojim skupinama osigurali tek Hrvatska ( Grupa 7) i Armenija (Grupa 3). Napominjemo kako će plasman u Elitnu rundu kvalifikacija osigurati 12 pobjednika skupina, te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije. Preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija će svoje mjesto u Elitnoj rundi kvalifikacija tražiti kroz baraž koji je na rasporedu u travnju sljedeće godine.

O nama Jerko Šimac

avatar
Jerko Šimac je rođen 1980. godine u Splitu. Novinar CROfutsal magazina je od 2007. godine, a od 2013. godine i glavni urednik.

Moglo bi vas zanimati

Dubrovačko-neretvanska županijska liga | Odigrani susreti 13. kola

U subotu su odigrani susreti 13. kola Dubrovačko-neretvanske županijske lige u kojem su favoriti ostvarili …

Šibensko-kninska županijska liga | Odigrani susreti 14. kola

Proteklog vikenda odigrani su susreti 14. kola Šibensko-kninske županijske lige, a vodeći dvojac upisao je …