Sporting i Barcelona u finalu UEFA Futsal Lige prvaka!

Sporting i Barcelona igrat ću u finalu UEFA Futsal Lige prvaka! Branitelj naslova je u skladu s očekivanjima bez puno muke nadigrali ACCS Asnières Villeneuve 92, dok je Barcelona golom Adolfa 17 sekundi prije kraja drugog produžetka došla do pobjede protiv Benfice te tako spriječila portugalsko finale. Tako ćemo u nedjelju gledati reprizu prošlosezonskog finala kada je Sporting u dvorani Krešimira Ćosića u Zadru došao do naslova prvaka Europe nadigravši Barcelonu rezultatom 4:3.

ACCS ASNIERES VILLENEEUVE 92 – SPORTING  2:6 (1:3)
STRIJELCI: 0:1 Esteban (5′), 0:2 Paco (11′), 0:3 Merlim (12′), 1:3 Lutin (18′), 1:4 Cavinato (25′), 2:4 Galmim (28′), 2:5 Merlim (30′), 2:6 Cardinal – 6m (33′)

Sporting je u golijadi prvog polufinalnog susreta očekivano nadigrao ACCS Asnières Villeneuve 92 te tako izborio plasman u nedjeljno finale. Portugalci su pitanje putnika u finale riješili unutar prvih 12 minuta susreta kada su nakon dva prekida pogodili Esteban i Paco, a polukontru u novi zgoditak branitelja naslova pretvorio Merlim. Do kraja prvog poluvremena isključen je Pany Varela koji će tako propustiti i nedjeljno finale, a to je iskoristio Lutin smanjivši rezultat na 1:3. U nastavku Cavinato odvodi Sporting na tri gola prednosti u 25. minuti, a tri minute nakon Galmim lijepu akciju završava pogotkom za 2:4. Merlim u 30. minuti pogađa za 2:5, a konačnih 2:6 postavlja Cardinal koji je realizirao kazneni udarac kojeg je prethodno sam izborio.

BENFICA – BARCELONA  4:4 (3:0), p.p 4:5
STRIJELCI: 1:0 Tayebi – 6m (1′), 2:0 Rocha (9′), 3:0 Jesus (17′), 3:1 ag-Sousa (21′), 3:2 Ferrao (31′), 3:3 Dyego (35′), 3:4 Dyego (38′), 4:4 Chiskala (38′), 4:5 Adolfo (50′)

Puno više uzbuđenja, ali i nervoze gledali smo u drugom polufinalu kojeg je Benfica otvorila vodstvom već u prvoj minuti kada je Tayebi realizirao najstrožu kaznu. Do kraja poluvremena još su za Benficu pogađali Rocha i Jesus te se na odmor otišlo s velikom prednošću momčadi iz Lisabona. U nastavku susreta gledamo puno odlučniju Barcelonu koja autogolom vratara Souse te pogotcima Ferraa i Dyega dolazi do poravnanja rezultata, a u 38. minuti novim pogotkom Dyega dolazi i do prednosti od 4:3. Ipak ta prednost nije dugo stajala na strani Barce jer Chiskala u istoj minuti postiže pogodak za 4:4. S tim rezultatom je okončan regularan dio utakmice, a isti je stajao na semaforu sve do zadnjih 17 sekundi drugog produžetka kada Adolfo pogađa za konačnih 5:4 te postaje junak Barcelone koja će se u nedjelju imati priliku revanširati Sportingu za poraz u prošlosezonskom finalu.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Novo Vrijeme novom pobjedom protiv Olmissuma izborilo finale Superkupa!

U reprizi prošlosezonskog polufinala doigravanja Novo Vrijeme je još jednom slavilo protiv Olmissuma izborivši tako …

Stanoinvest Futsal Pula pobjedom protiv Squarea izborila finale Superkupa!

Stanoinvest Futsal Pula prvi je finalist Superkupa! Puležani su u prvom polufinalnom dvoboju odigranom u …