UEFA Futsal Cup | Finale

UEFA Futsal Cup: Barcelona vodi u finalu, Marca treća.

Finalni turnir UEFA Futsal Cup počeo je u petak utakmicom Marca Futsal – MFK Dinamo Moskva te potom FC Barcelona – Sporting Clube de Portugal.

UEFA Futsal Cup ready for the off in Lleida
Katalonski grad Lleida ugošćuje završni turnir©Sportsfile

Barcelona se nada postati treća različita španjolska momčad koja je osvojila 11 godina star turnir, no za to će morati proći prošlogodišnje finaliste Sporting Clube de Portugal. Očekuje se ispunjena dvorana kapaciteta 5,000 gledatelja na utakmici koja počinje u 21,00h.

Prije godinu dana, ASD Città di Montesilvano C/5 je pobijedio Sporting u Almatyu za prvo talijansko slavlje i to u svojoj debitantskoj sezoni u UEFA Futsal Cup-u, no nositelji su izbačeni u elitnom dijelu natjecanja od sunarodnjaka Marca Futsala, koji poput Barcelone debitiraju ove sezone. U 18,30h Marca se susreće sa jedinim od četiri finalista koji je već podizao ovaj trofej prije, MFK Dinamo Moskva. Oni su osvojili turnir u Murcii 2007. godine, nakon što su izgubili prethodna dva finala.