UEFA Futsal Liga prvaka | Odigrani su susreti 1. kola Elitne runde!

Jučer je započela Elitna runda UEFA Futsal Lige prvaka u kojoj premijerno sudjeluju dva naša predstavnika. Novo Vrijeme ispustilo je prednost protiv poljske momčadi Piast Gliwice, dok je Futsal Pula muški “poginula” protiv belgijskog Sporting Anderlechta. Uz spomenuta dva odigrano je i preostalih šest susreta po grupama. U nastavku Vam donosimo kratki pregled po grupama.

GRUPA “A”

Pregled započinjemo s grupom “A” kojoj je domaćin talijanski predstavnik Città di Eboli. Upravo spomenuta momčad poražena je od Uragana u golovima bogatom susretu. Domaći su poveli preko Guilhermaa rano u četvrtoj minuti susreta, da bi u drugom dijelu u dva navrata stizali vodstvo Uragana. Gost je do kraja susreta održavao vodstvo, a olakšao im je prvo Venacio koji je dobio crveni karton, a zatim Luizinho koji u dva navrata propušta realizirati kazneni udarac. U drugom susretu ove grupe Sporting je očekivano slavio protiv Loznice-Grad 2018, unatoč vodstvu srpskog predstavnika iz prve minute. Sporting je brzo izjednačio, a zatim okrenuo rezultat u svoju korist i održao ga do kraja.

URAGAN – CITTA DI EBOLI  7:4 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Guilhermao (4′), 1:1 Mospan (16′), 2:1 Shoturma (19′), 3:1 Mykytiuk (24′), 3:2 Guilhermao (30′), 3:3 Luizinho (30′), 4:3 Mykytiuk (33′), 4:4 Luzinho (34′), 5:4 Mospan (34′), 6:4 Shved (38′), 7:4 Fareniuk (40′)

SPORTING CP – LOZNICA-GRAD 2018  4:2 (3:1)
STRIJELCI: 0:1 Dudu (1′), 1:1 Santos (3′), 2:1 Cavinato (11′), 3:1 Sokolov (17′), 3:2 Rosić (23′), 4:2 Sokolov (30′)

GRUPA “B”

Nakon Italije selimo u Mallorcu gdje je Palma Futsal domaćin grupe koje je dio i hrvatski prvak Novo Vrijeme. Naš predstavnik je protiv poljskog Piast Gliwice već u trećoj minuti susreta došao do vodstva preko Kazazića, a isto je trajalo do devete minute kada poljski predstavnik dolazi do izjednačenja, a pred odlazak na odmor s novim zgoditkom Lazzarettija okreće rezultat i odlazi na predah s vodstvom. U nastavku susreta preko dvostrukog strijelca Bertolinea su samo potvrdili pobjedu, a opširnije o utakmici pročitajte na našem portalu. U drugom susretu grupe domaćin je demolirao Dobovec koji vodi naš Kujtim Morina, a u čijim redovima nastupa i Vedran Matošević. U sedmoj minuti susreta Teo Turk doveo je Dobovec u vodstvo da bi u istoj minuti Tayebi anulirao prednost. Do drugog vodstva Dobovec dolazi u devetoj minuti kada pogađa naš Vedran Matošević. Slovenski predstavnik nije imao snage održati vodstvo pa su domaći do kraj prvog dijela okrenuli rezultat u svoju korist. U drugom dijelu ispalili su “petardu” gostima koji ostaju bez ispaljenog metka, potvrdivši tako uvjerljivu pobjedu.

NOVO VRIJEME – PIAST GLIWICE  1:4 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Kazazić (3′), 1:1 Lazzaretti (9′), 1:2 Lazzaretti (19′), 1:3 Bertoline (22′), 1:4 Bertoline (40′)

DOBOVEC – PALMA FUTSAL  2:8 (2:3)
STRIJELCI: 1:0 Turk (7′), 1:1 Tayebi (7′), 2:1 Matošević (9′), 2:2 Rivillos (9′), 2:3 Chaguinha (10′), 2:4 Chaguinha (26′), 2:5 Mancuso (28′), 2:6 Oladghobad (34′), 2:7 Cleber (38′), 2:8 Cleber (40′)

GRUPA “C”

Pregled nastavljamo s grupom “C” i selimo u daleki Almaty. Domaćin Kairat je neočekivano propustio upisati pobjedu protiv Luxol St. Andrewsa. Utakmica je završila podjelom bodova s obzirom na to da nije bilo golova. Iznenađujući je ovo rezultat za domaćine koji imaju ambiciju završiti prvoplasirani u ovoj grupi i tako izboriti Final four. Ekipa koja se također stavlja u kontekst prvog mjesta, odnosno kao jedini ozbiljni konkurent Kairatu je portugalska Benfica. U nešto ranijem terminu u odnosu na preostale susrete Benfica po uzoru na Kairat nije uspjela doći do pobjede protiv Chrudima. Ovaj susret bio je znatno efikasniji u odnosu na prethodni, s obzirom da je ponudio šest zgoditaka. Benfica je u vodstvu od 12. minute kada pogađa Vinicius Rocha i s rezultatom 1:0 otišlo se na predah. U nastavku susreta Chrudim potpuno okreće rezultat i dolazi u vodstvo koje traje do 33. minute. U spomenutoj minuti Vinicius Rocha anulira vodstvo Chrudima da bi samo dvije minute poslije Lucio Rocha donio Benfici drugo vodstvo. Do kraja susreta portugalska ekipa nije uspjela očuvati vodstvo te je Drozd u 38. minuti postavio konačnih 3:3.

BENFICA – CHRUDIM  3:3 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 V. Rocha (12′), 1:1 Drozd (23′), 1:2 Max (29′), 2:2 V. Rocha (33′), 3:2 L. Rocha (35′), 3:3 Drozd (38′)

LUXOL ST. ANDREWS – KAIRAT ALMATY  0:0 (0:0)

GRUPA “D”

Pregled prvog dana završavamo s grupom “D” koja se igra u Puli. U prvoj utakmici ove grupe Barcelona je s “teniskih” 6:2 uvjerljivo slavila protiv United Galatija. Španjolski predstavnik u drugoj minuti susreta dolazi do vodstva preko Rodriguesa. Dvije minute nakon toga nadu Unitedu vraća Burdujel koji pogađa za izjednačenje rezultata. Izjednačujući pogodak kao da je razljutio “Blaugranu” pa su tako do kraja prvog dijela utrpali četiri komada. U nastavku susreta svaka ekipa postigla je po jedan pogodak. U drugom susretu domaćin Futsal Pula odmjerila je snage s belgijskim Sporting Anderlechtom u čijim redovima se nalazi naš Franco Jelovčić. Gledali smo uzbudljiv dvoboj u kojemu Pula ima prvo vodstvo preko Prelčeca koji sjajno pogađa drugi kut. Vodstvo traje do osme minute kada Dragan Tomić pogađa za izjednačenje s kojim se otišlo na predah. U nastavku susreta gosti su poveli preko Dioga da bi za Futsal Pulu izjednačio Osredkar. Posljednje minute bile su istovjetne minutama kvalitetnog trilera, a ovaj u Puli okončao je Franco Jelovčić koji je odveo svoju momčad do slavlja. Detaljnije o ovom susretu pročitajte na našem portalu.

BARCELONA – UNITED GALATI  6:2 (5:1)
STRIJELCI: 1:0 Rodrigues (2′), 1:1 Burdujel (4′), 2:1 Rodrigues (4′), 3:1 Rodrigues (5′), 4:1 Ortiz (14′), 5:1 Marcenio (16′), 5:2 Crisan (31′), 6:2 Adolfo (35′)

SPORTING ANDERLECHT – FUTSAL PULA  3:2 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Prelčec (4′), 1:1 Tomić (8′), 2:1 Diogo (24′), 2:2 Osredkar (31′), 3:2 Jelovčić (35′)

O nama Davor Boždar

Davor Boždar je dio CROfutsal tima od kolovoza 2022. godine. Rođeni Županjac je apsolvent na Ekonomskom fakultetu u Osijeku.

Futsal Pula – Barcelona | Video-sažetak i izjave aktera

Završni čin futsal spektakla u Puli i dramatični rasplet ostavili su aktualnog europskog prvaka bez …

Futsal Pula časnim porazom ostavila Barcelonu bez Final Foura!

U dvoboju Futsal Pule i Barcelone slavio je belgijski Anderlecht! Tako bismo najbolje mogli opisati …