CROfutsal MNK Split Brodosplit Inženjering logo

1.HMNL | 15.kolo | BRODOSPLIT INŽENJERING – TORCIDA LAST MINUTE R.A.C = 3:2 (3:1)

MNK Brodosplit

Split, 29.01.2011.god., mala dvorana SC Gripe

BRODOSPLIT INŽENJERING – TORCIDA LAST MINUTE R.A.C = 3:2 (3:1)

SUCI: Damir Silić, Josip Knezović, Robert Kulušić
DELEGAT: Tomislav Raboteg
MJERITELJ VREMENA: Mate Grgurinović
GLEDATELJA: oko 200

BRODOSPLIT INŽENJERING: Ivo Jukić, Ivan Botić, Ivan Radan, Hrvoje Juras, Josip Lucić, Ivica Osibov, Nikola Tomičić, Luka Jurlina, Josip Bilandžić, Branko Laura, Dario Marinović, Duje Bajrušević, trener: Mato Stanković

TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR: Goran Bašić, Tonći Bokan, Mario Pintar, Danijel Radolfi, Veljko Dvornik, Slaven Alebić, Luka Mravak, Stipe Tomičić, Ante Đikić, Hrvoje Leskur, Jure Vodanović, trener: Mario Grubić

STRIJELCI: 1:0 Bajrušević (10.min.), 1:1 Đikić (10.min.), 2:1 Radan (12.min.), 3:1 Osibov (15.min.), 3:2 Pintar (31.min.)

ŽUTI KARTONI: Danijel Radolfi (24.min.) i Veljko Dvornik (40.min.) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Ivica Osibov (BRODOSPLIT INŽENJERING)
————————————————————————————————————————

U gradskom derbiju odigranom u maloj dvorani SC Gripe, “inženjeri” su upisali pobjedu, ali su i nastavili niz neuvjerljivih igara. Znatno oslabljeni gosti upisali su tek minimalan poraz, a momčad koja konkurira za naslov prvaka ovakve bi susrete trebala znatno uvjerljivije pobjeđivati.
U 3.minuti Bokan prolazi po desnoj strani, ubacuje na drugu vratnicu gdje slobodni Đikić s 3-4 metra puca pored gola. U 7.minuti Radolfi s lijeve strane ubacuje u sredinu, na loptu natrčava Bokan, no njegov udarac sa 6 metara brani vratar Jukić. U 10.minuti Bajrušević lijepo prolazi po lijevoj strani, njegov udarac sa 6-7 metara završava na stativi, lopta se odbija opet do Bajruševića koji sa 5-6 metara efektno zabija od grede za 1:0! Već u slijedećem napadu domaćin ima izglednu kontru 3 na 1 koju neuspješno okončava Marinović udarcem s 9 metara po sredini gola. Takav propust kažnjen je već u slijedećem napadu kada Dvornik kroz sredinu proigrava Đikića koji se našao sam pred Jukićem i lijepo ga prebacio za 1:1! No već dvije minute kasnije domaćin je opet u prednosti. Radan po desnoj strani prolazi Mravka i iz teške situacije ubacuje u sredinu, a loptu koja je išla prema golu nespretni Bašić kroz noge prima u gol za 2:1! U 15.minuti Osibov s lijeve strane ulazi u sredinu i lijepim udarcem s 9-10 metara pogađa za 3:1! Dvije minute kasnije u tri je poteza na malom prostoru izigrana obrana gostiju; Tomičić dodaje za Lučića koji u sredini pronalazi slobodnog Bajruševića, no on s 5 metara puca ravno u Bašića. U 19.minuti Bokan dugom loptom pronalazi Dvornika koji s desne strane izlazi sam pred Jukića, no ne uspijeva ga savladati.
U nastavku smo vidjeli jako lošu igru s obje strane. Apsolutno negledljiv futsal, gotovo bez izgledne prilike. Tek u 31.minuti bilježimo prvu zanimljivost; Dvornik sjajnim slalomom prolazi kroz obranu domaćina, dodaje za Pintara koji s desne strane s 5-6 metara iz drugog pokušaja savladava Jukića za 3:2! U 34.minuti Radolfi se našao sam u kaznenom prostoru pred Jukićem, no ne snalazi se… Minutu kasnije Marinović sa 6-7 metara s lijeve strane pogađa gredu. U završnicu obe ekipe ulaze s 4 akumulirana prekršaja, no ozbiljnijih prilika do kraja nismo vidjeli. Torcida je poslijednje 3 minute odigrala s Radolfijem u ulozi golmana-igrača, no bez ozbiljnijih prilika.
“Inženjeri” su tako upisali pobjedu koja ih održava pri vrhu ljestvice, dok Torcida tone sve dublje. Povlačenjem Petra Matende s mjesta trenera nije se ništa promijenilo. Bitno oslabljena u odnosu na prvi dio sezone, pred Torcidom je očito teška borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

Jakša Herceg: ”Kup sistem nosi opasnosti i nudi priliku za iznenađenje”

Ova najava četvrtfinala je posvećena prvaku Hrvatske, Novo Vremenu Apfel. Svi znaju kako ta momčad …

Protega: “Imamo adute za polufinale!”

Jedan od četvrtfinalnih dvoboja koji nas očekuju sutra i prekosutra je i dvoboj dubrovačkog Squarea i šibenske Crnice. Šibenčani …