U deriju začelja odigranom u velikoj dvorani splitske Spaladium Arene, domaća MUĆ BITUMINA je na krilima super-raspoloženog Mladena Rožića došla do vrijedne pobjede nad gostima iz Osijeka.

1. HMNL | 15. kolo | MUĆ BITUMINA – OSIJEK V.B.K. = 6:3 (3:1)

Split,29.01.2011.god., Spaladium Arena, 1.HMNL, 15.kolo

MUĆ BITUMINA – OSIJEK V.B.K = 6:3 (3:1)

SUCI: Ćiro Ugrin, Romeo Ajduković, Stipe Zec
DELEGAT: Ante Vetma
MJERITELJ VREMENA: Roko Pezelj
GLEDATELJA: oko 50

MUĆ BITUMINA: Mišo Lončar, Đemal Nasup, Marin Pejovski, Stjepan Perišić, Jurica Alfirević, Mladen Rožić, Dino Marić, Martin Nonković, Stipe Vrdoljak, Antonio Gracin, Branko Granić

OSIJEK V.B.K.: Ivan Mladina, Franko Bebić, Dario Stipanović, Alen Lišić, Boris Bolšec, Saša Voldin, Mario Meter, Armando Kajfeš, Robert Nospak, Goran Dakić, Gordan Duvančić

STRIJELCI: 1:0 Rožić (4.min.), 1:1 Meter (6.min.), 2:1 Gracin (10.min.), 3:1 Rožić (17.min.), 4:1 Rožić (27.min.), 4:2 Duvančić (31.min.), 5:2 Rožić (32.min.), 6:2 Alfirević (35.min.), 6:3 Dakić (37.min.)

ŽUTI KARTONI: domaći: Lončar (18.min.)
gosti: Nospak (15.min.), Meter (18.min.), Kajfeš (25.min.), Duvančić (27.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Rožić (MUĆ BITUMINA)
————————————————————————————————————————

U deriju začelja odigranom u velikoj dvorani splitske Spaladium Arene, domaća MUĆ BITUMINA je na krilima super-raspoloženog Mladena Rožića došla do vrijedne pobjede nad gostima iz Osijeka. Domaćin je poveo u 4.minuti kada Kajfeš na centru gubi loptu, a Rožić se s desne strane sjurio prema golu gostiju i sa 7-8 metara zabija u suprotni kut za 1:0! No radost domaćina kratko je trajala jer već u 6.minuti Meter se oslobodio i sa 10 metara s desne strane lijepo zabija za 1:1! Već u slijedećem napadu Meter je još jednom opasan po gol domaćina, no njegov udarac sa 7-8 metara brani vratar Lončar. Minutu kasnije nakon kornera je izigrana obrana domaćina, no udarac Matera s 6 metara brani još jednom Lončar. U 10.minuti domaćin iz indirekta s 6 metara dolazi do prednosti; Alfirević je kratko dodao za Gracina koji šalje loptu pored obrambenog zida u donji desni kut za 2:1! Minutu kasnije lijepo je u polukontri izigrana obrana domaćina, Dakić dodaje za Duvančića koji sam sa 7 metara puca pored gola. U 12.minuti Marić s desne strane izlazi sam pred Mladinu, ali ga neuspješno pokušava driblati. U 14.minuti Rožić lijepo prolazi po desnoj strani, ubacuje na drugu vratnicu gdje Nasup iz blizine ne uspijeva zabiti. U 17.minuti domaćin je u kontri 3 na 2, Alfirević proigrava na lijevoj strani Rožića koji zabija u suprotni kut za 3:1! Dvije minute kasnije Marić u pokušaju otklanjanja opasnosti pogađa vratnicu vlastita gola. U poslijednjoj minuti domaćin ima izglednu kontru 2 na 1, Rožić proigrava Perišića koji je sam na 7-8 metara s desne strane, ali njegov udarac brani vratar Mladina.
U nastavak bolje ulaze gosti i već u prvoj minuti lopta dolazi na 2-3 metra do Metera koji se ne snalazi. Dvije minute kasnije Kajfeš s desne strane ubacuje na drugu vratnicu za Metera koji iz neposredne blizine promašuje prazan gol. U 27.minuti Rožić osvaja loptu duboko u polovici gostiju, povratnom loptom pronalazi Gracina koji sa 9 metara puca pored praznog gola. No nedugo zatim Alfirević dodaje za Rožića koji sa 6-7 metara s lijeve strane zabija za 4:1! Već u slijedećoj minuti Rožić je nezadrživ na lijevoj strani, no njegov udarac s 8 metara iskosa s lijeve strane prolazi za malo pored suprotne vratnice. U 31.minuti gosti koriste trenutak nepažnje domaće obrane; Voldin iz auta ubacuje u sredinu gdje je Duvančić spretan i sa 2-3 metra zabija za 4:2! No već u slijedećem napadu Rožić s 12 metara s desne strane sjajno zabija za novu radost domaćina, 5:2! U 35.minuti Perišić bježi po desnoj strani, ubacuje na drugu stranu za slobodnog Alfirevića koji sa 6-7 metara zabija za 6:2! Minutu kasnije domaćin ima priliku iz akumulacije, no udarac Pejovskog brani vratar Mladina. U 37.minuti nakon kornera lopta dolazi do Dakića čiji udarac s 9-10 metara zahvaća Rožića i vara vratara Lončara za 6:3! Nakon toga gosti prelaze na igru sa Stipanovićem u ulozi golmana-igrača i u tri su navrata opasno zaprijetili golu domaćina. U 27.minuti udarac Duvančića na gol-liniji zaustavlja Alfirević, minutu kasnije udarac Dakića s 5-6 metara s desne strane brani Lončar, a u poslijednjoj minuti Lončar brani još jedan udarac Dakića s 9 metara. Domaćin je tako upisao novu ligašku pobjedu koja ga poput feniksa diže iz mrtvih. Ne tako davno, MUĆ BITUMINA je bila debelo na začelju s mizernim šansama za spas. No danas gledamo vrlo-dobru momčad koja gotovo svakog može pobijediti i za koju očekujemo da izbori ostanak u prvoligaškom društvu.

Jakša Herceg: ”Kup sistem nosi opasnosti i nudi priliku za iznenađenje”

Ova najava četvrtfinala je posvećena prvaku Hrvatske, Novo Vremenu Apfel. Svi znaju kako ta momčad …

Protega: “Imamo adute za polufinale!”

Jedan od četvrtfinalnih dvoboja koji nas očekuju sutra i prekosutra je i dvoboj dubrovačkog Squarea i šibenske Crnice. Šibenčani …