Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | 4.kolo | Mejaši – Muć Bitumina = 8:2 (2:1)

1.HMNL | 4.kolo | Mejaši – Muć Bitumina = 8:2 (2:1)

SUCI: Andrej Topić, Romeo Ajduković, Josip Knezović
DELEGAT: Ante Vetma
MJERITELJ VREMENA: Duje Delić

MEJAŠI: Žarko Luketin, Dalibor Vujević, Renato Koturović, Renato Perišić, Marin Musinov, Ivica Perajica, Matija Petar Simunić, Joško Žarković, Davor Jezidžić, Damir Znaor, Ante Ramadža, Željko Dlaka, trener :Krešimir Čubelić

MUĆ BITUMINA: Joško Rogić, Đemal Nasup, Mate Olujić, Igor Lovrić, Ivan Bašić, Stipe Vrdoljak, Branko Granić, Ante Piplica, Stipe Marasović, Vedran Stupalo, Ivan Serdarević, Tomislav Kovačić, trener: Milan Ivčević-Pajo

STRIJELCI: 1:0 Simunić (8.min.), 1:1 Vrdoljak (11.min.), 2:1 Jezidžić (14.min.), 3:1 Znaor (27.min.), 4:1 Ramadža (30.min.), 5:1 Simunić (33.min.), 6:1 Simunić (34.min.), 7:1 Žarković (35.min.), 7:2 Lovrić (37.min.), 8:2 Žarković (39.min.)
—————————————————————————————————————————————————
Utakmica je započela minutom šutnje u čast preminule majke predsjednika Mejaša, Ivana Jurića. Vaš izvjestitelj je pohodio dvoranu na Mejašima nakon gotovo 7 mjeseci i utakmice 24.kola prošle sezone kada je domaćin nakon ostavke Mladena Perice-Štrle poražen od Kijeva. Upravo je u Štrlinom društvu Vaš izvjestitelj pratio ovu utakmicu iz prvog reda male tribine, a temperamentni trener je u nekoliko navrata povicima iz gledališta vodio “svoju” momčad koja u 1.poluvremenu nije igrala odveć dobro.
Već u 2.minuti Žarković se našao sam na 5-6 metara od Rogića koji brani njegov udarac. uzvratili su gosti prekoolujića koji s lijeve strane izlazi 1 na 1, no Luketin brani. U 4.minuti Rogić loše gradi loptu koja ide u gol-aut, a Jezidžić požrtvovnou padu puca za malo pored suprotne vratnice. U 8.minuti domaćin je iz ničega poveo kada Simunićev ne odveć snažan udarac s 9-10 metara Rogić prima u bliži kut za 1:0! No vrlo brzo gosti su izjednačili. igrala se 11.minuta kada Vrdoljak izlazi 1 na 1, obilazi istrčalog luketina i zabija za 1:1! Domaćin tada ulazi u malu krizu, a gosti u nekoliko navrata opasno prijete, no Luketin spašava sjajnim intervencijama. I onda u 14.minuti domaćin opet dolazi do vodstva; Simunićev udarac sa 7-8 metara rogić odbija, lopta dolazi do Jezidžića koji sa 10-ak metara s lijeve strane zabija za 2:1! U 16.minuti Granić gubi loptu kao zadnji igrač, a u kontri 2 na 1 Dlaka ide sam do kraja, a Rogić brani njegov udarac. Sijevnula je kontra na drugoj strani, granić lijepo s desne strane proigrava na drugoj vratnici slobodnog Lovrića čiji udarac s 4 metra brani raspoloženi Luketin.
U nastavku smo vidjeli pravi festival golova. U 22.minuti Jezidžić se oslobodio Piplice i krenuo sam prema Rogiću koji mu pravovremeno ulazi u udarac. U 25.minuti nakon duplog-pasa ispada cijela obrana domaćina, Granić dodaje na drugu vratnicu za Nasupa koji sam pred Luketinom predugo oklijeva s udarcem. U 27.minuti Musinov je proigrao Znaora koji s lijeve strane iskosa izlazi pred Rogića i zabija u suprotni kut za 3:1! U 30.minuti Lovrić je stvorio višak, a u situaciji 3 na 2 Piplica puca za malo pored gola. Već u slijedećem napadu udarac Žarkovića odbija Rogić, a odbivenu loptu Ramadža zabija u gol za 4:1! U 31.minuti Vrdoljak je izašao sam pred Luketina koji još jednom brani. U naredne 2 minute utakmica je odlučena; najprije je na dodavanje Znaora s 9-10 metara Simunić zabio kroz noge Rogića, a isti igrač zabija i u slijedećoj minuti u kontri 3 na 1 nakon proigravanja Jezidžića. U 35.minuti Znaor u kontri 3 na 2 asistira Žarkoviću koji zabija za 7:1, a u 37.minuti Lovrić sa 8-9 metara s desne strane zabija za 7:2! Isti igrač je minutu kasnije izašao sam pred Luketina koji brani njegov udarac. U 39.minuti utakmicu je zaključio Žarković prekrasnim pogotkom kada je primio na prsi dugu loptu i volejem s 8-9 metara zabio za konačnih 8:2!
Predvođeni izuzetno raspoloženim vratarom Luketinom, Mejaši su došli do pobjede i novih bodova, a MUĆ BITUMINA i nakon 4.kola ostaje bez bodova. Upravo je Luketin uz Despotovića lani bio najveća snaga MUĆ BITUMINE, no danas je to sasvim druga momčad osuđena na tešku borbu za opstanak. S druge strane, MEJAŠI ovosezonskim igrama najavljuju da se prošlogodišnja kalvarija neće ponoviti, te da je realno očekivati plasman u doigravanje.

Novo Vrijeme i Vrgorac večeras u drugom činu finalne serije

Večeras je na rasporedu drugi susret finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske između Novog Vremena …

OSVRT | Novo Vrijeme zasluženo slavilo u prvom susretu

Burno je bilo sinoć u Makarskoj, gdje je odigran prvi susret finalne serije doigravanja za …