Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | 7.kolo | Brodosplit inženjering – Nacional = 3:1 (0:0)
U zaostaloj utakmici 7.kola 1.HMNL, Brodosplit inženjering je pobijedio zagrebački Nacional s 3:1! U utakmici koja nije opravdala epitet derbija, gosti su bili neravnopravan suparnik. Bez Tihomira Novaka i Koraba Morine gosti su bili nemoćni te se zaista bilo teško prisjetiti kada je Nacional u Splitu bio slabiji.

1.HMNL | 7.kolo | Brodosplit inženjering – Nacional = 3:1 (0:0)

1. HMNL
Split,02.12.2010.god., mala dvorana SC Gripe, 1.HMNL, 7.kolo

BRODOSPLIT INŽENJERING – NACIONAL = 3:1 (0:0)

SUCI: Vehbija Ćustović, Josip Proleta, Mario Soldić

DELEGAT: Jure Zečević

MJERITELJ VREMENA: Stipe Barišić

GLEDATELJA: oko 400

BRODOSPLIT INŽENJERING: Ivo Jukić, Ivan Radan, Hrvoje Juras, Josip Lucić, Ivica Osibov, Josip Suton, Nikola Tomičić, Luka Jurlina, Branko Laura, Duje Maretić, Dario Marinović, Duje Bajrušević, trener: Mato Stanković

NACIONAL: Marin Stojkić, Matija Capar, Jakov Grcić, Sven Horvath, Kujtim Morina, Goran Ugarković, Mislav Banek, J.D. Ramos dos Santos, G.Filho Joao Carlos, Nenad Humar, Dario Šestić, Franko Hučić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Osibov (31.min.), 2:0 Marinović (36.min.), 2:1 Morina (39.min.), 3:1 Suton (40.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (BRODOSPLIT INŽENJERING)

————————————————————————————————————————————

U zaostaloj utakmici 7.kola 1.HMNL, Brodosplit inženjering je pobijedio zagrebački Nacional s 3:1! U utakmici koja nije opravdala epitet derbija, gosti su bili neravnopravan suparnik. Bez Tihomira Novaka i Koraba Morine gosti su bili nemoćni te se zaista bilo teško prisjetiti kada je Nacional u Splitu bio slabiji. Tek 5 udaraca u okvir gola, 8 udaraca izvan okvira gola i 2 kornera za vrijeme čitavog susreta, ponižavajući su statistički podatci za hrvatskog prvaka. Usporedbe radi, “inženjeri” su prikupili 19 udaraca u okvir, 20 udaraca izvan okvira gola i 10 kornera u utakmici.
U 3.minuti Suton sjajno proigrava Marinovića koji s desne strane izlazi sam pred Stojkića koji brani njegov udarac. Minutu kasnije sijevnula je kontra domaćina, a Osibov sa 8 metara puca za malo pored gola. U 8.minuti Laura je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, ali Marinović za malo kasni. Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju i njihov jedini udarac u okvir u 1.poluvremenu vidjeli smo u 13.minuti kada Jukić nogom brani vrlo dobar udarac Grcića. Nakon obrane Jukića sijevnula je kontra 3 na 2, no Stojkić brani udarac Marinovića. U 15.minuti Radan lijepim udarcem s 11 metara pogađa vratnicu, a u 18.minuti nakon prodora Laure kroz sredinu, Marinović s 10ak metara s desne strane pogađa vanjsku vratnicu Stojkićeva gola.
U nastavku smo do prve oubiljnije prijetnje čekali do 27.minute kada Stojkić krajnjim naporom u vratnicu skreće udarac Laure s 12 metara. Minutu kasnije Marinović sjajno puca s 11 metara, no Stojkić maestralno brani. U 31.minuti konačno smo vidjeli pogodak. Suton je s 12-13 metara lijepo proigrao Osibova na drugoj vratnici, a ovaj elegantno zabija za 1:0! U 33.minuti Radan s lijeve strane ubacuje u sredinu na 3-4 metra, ali Stojkić pravovremeno ulazi Bajruševiću u udarac. U 36.minuti Osibov sjajno proigrava Sutona čiji udarac u situaciji 1 na 1 Stojkić odbija, ali samo do Marinovića koji sa 7-8 metara s lijeve strane zabija za 2:0! U 38.minuti gosti igraju s Caparom u ulozi golmana-igrača i već u slijedećoj minuti Kujtim Morina s 11 metara s desne strane pogađa suprotne rašlje za 2:1! No u poslijednjoj minuti Suton u presingu osvaja loptu kod Šestića i zabija u prazan gol za konačnih 3:1!
Na koncu i više nego zaslužena pobjeda domaćina, koja je rezultatski mogla biti i još izraženija, no gosti su na golu imali izuzetno raspoloženog Stojkića koji ih je spasio rezultatske katastrofe. Nacionalov hod po trnju ove sezone tako se nastavlja, a “inženjeri” već idućeg tjedna igraju novi veliki derbi protiv ambicioznog Kijeva.

Novo Vrijeme i Vrgorac večeras u drugom činu finalne serije

Večeras je na rasporedu drugi susret finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske između Novog Vremena …

OSVRT | Novo Vrijeme zasluženo slavilo u prvom susretu

Burno je bilo sinoć u Makarskoj, gdje je odigran prvi susret finalne serije doigravanja za …