Početna | - Naslovna | 1.HMNL | FINALE | Split Tommy – Nacional 4:4 (2:2, 0:2), p.p 1:3

1.HMNL | FINALE | Split Tommy – Nacional 4:4 (2:2, 0:2), p.p 1:3

U izuzetno uzbudljivoj i punoj preokreta utakmici, Nacional je nakon boljeg izvođenja penala slavio protiv Split Tommyja u Spaladium Areni! U utakmici odigranoj pred oko 3000 gledatelja Nacional je bio bolja momčad u prvih 20 minuta, dok su Splićani dominirali u nastavku. U produžetcima se doimalo kako će Splićani ostvariti novu pobjedu, no gosti su igrom s golmanom-igračem nadoknadili zaostatak 4:2 i kroz rulet penala izborili veliku pobjedu!

Delegat: Mario Jurić

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, Mate Tešija, trener: Mladen Perica-Štrla

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Korab Morina, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Josip Vuzem, Ivan Pavlić, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 0:1 Čujec (10′), 0:2 Čujec (16′), 1:2 Jelovčić (23′), 2:2 Neto (32′), 3:2 Bajrušović (41′), 4:2 Perišić (42′), 4:3 Grbeša (47′), 4:4 Matošević (50′)

PENALI:
Morina, 0:1!
Davi, 1:1!
Perić, 1:2!
Jelovčić, brani Pavlić!
Novak, 1:3!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 8 (3+5); Nacional Zagreb 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Grcić (7′) – SPLIT TOMMY; Čujec (34′) – NACIONAL ZAGREB

CRVENI KARTON: Grcić (40′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Kristjan Čujec (NACIONAL ZAGREB)

Uvodne minute prošle su uz terensku inicijativu Splićana, no gosti su bili konkretniji, te ozbiljno prijetili iz kontri i polukontri. Prvu veliku priliku bilježimo u 6.minuti kada na ubačaj Morine s desne strane Matošević ne uspijeva zabiti na drugoj vratnici. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a onda je u 10.minuti Nacional poveo. Udarac Koturovića iskosa s desne strane vratar Jukić kratko odbija, a odbijenu loptu Čujec zakucava u gol za 0:1! Na prvu ozbiljniju priliku domaćina čekali smo do 15.minute kada Perišić nakon kombinacije s Pavićem puca izvana, no Luketin je na mjestu. U slijedećoj minuti Nacional dolazi do povećanja vodstva. Raspoloženi Čujec je sretno i spretno prošao Neta i lijepo zabio za 0:2! Do odmora bilježimo još jednu situaciju pred golom gostiju, no Luketin sjajnim intervencijama brani udarce Sutona i Jelovčića, te omogućuje gostima lijepu prednost nakon prvih 20 minuta.
U nastavak Splićani ulaze znatno bolje te nakon nešto više od 2 minute igre dolaze do zgoditka. Novak je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a Jelovčić lijepo prolazi kroz nepostavljenu obranu gostiju i zabija za 1:2! Na isteku 25.minuti Suton je osvojio loptu u protivničkoj polovici i lijepo pucao izvana, no njegov udarac prolazi tik uz vratnicu. I u narednim minutama nastavila se inicijativa domaćina, no gosti se jako dobro i disciplinirano brane. Izdvajamo situaciju iz 31.minute gdje udarac Jelovčića s 10ak metara Luketin fantastično brani! Nakon kornera nova velika prilika domaćih, no ovoga puta udarac Jelovčića prolazi tik uz vratnicu. Inicijativu su Splićani okrunili zgoditkom u 32.minuti! Gosti su nesmotreno vratili loptu Luketinu, te je suđen indirekt. Udarac Grcića sjajno je obranio Luketin, no lopta se odbija do Neta koji s 10ak metara zabija za 2:2! I nakon postignutog zgoditka nastavila se dominacija Splićana. U 36.minuti udarac Neta iz sjajne pozicije u poslijednji je tren klizećim stratom u korner odbio Osredkar. Raspoloženi Neto je u glavnoj ulozi i u slijedećoj minuti kada sjajno po desnoj strani prolazi Koturovića, a zatim i vratara Luketina, no ne uspijeva zabiti pored Čujeca na gol-liniji. Prvu veliku priliku gostiju u nastavku bilježimo u 37.minuti kada Čujec u polukontri puca za malo pored gola. U samoj završnici Nacional ponovno preuzima inicijativu, a 48 sekundi prije kraja pružila im se velika prilika nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Grcić. Već iz prekida mogli su gosti zabiti, no udarac Čujeca zaustavlja spojnica! Do kraja više nismo vidjeli uzbuđenja, te se ušlo u produžetke, gdje je Nacional još 78 sekundi imao brojčanu prednost.
Već u prvoj minuti produžetka trese se mreža, ali ona gostujuća! Splićani su senzacionalno zabili s igračem manje! Bajrušović je pobjegao pažnji svog čuvara, s lijeve strane izišao sam pred Luketina i lijepo od vratnice pogodio suprotni kut za 3:2! Gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Splićana ni s igračem više, a u 42.minuti Splićani dolaze do novog zgoditka. Gosti su izgubili loptu u vlastitoj polovici, a Perišić zabija u nebranjenu mrežu za 4:2! Do kraja prvog produžetka više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika ni s jedne strane, a u drugoj minuti nastavka gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Čujec). Takvu igru domaći su umalo kaznili već u prvom napadu kada Davi sa svoje polovice puca za malo pored gola. Nedugo zatim gosti se vraćaju u igru. Izigrana je obrana domaćina, a Grbeša neometan s 4-5 metara zabija za 4:3! Do kraja gledamo inicijativu gostiju koja je okrunjena golom pola minute prije kraja. U igri s golmanom-igračem Novak lijepo proigrava Matoševića koji s lijeve strane zabija za 4:4! Do kraja se rezultat nije mijenjao, te se o pobjedniku odlučivalo kroz rulet penala. Pobjednik je odlučen u drugoj seriji kada na gol Nacionala staje Ivan Pavlić i brani udarac Jelovčića. Za pobjedu je bio siguran Novak i donio gostima veliko slavlje.