MEJAŠI KLESARSTVO DICMO – USPINJAČA = 2:3 (0:1)

Mjeritelj vremena:
Mate Grgurinović

MEJAŠI: Željan Blagajić, Renato Koturović, Marin Musinov, Matej Gabrilo (kap.), Dean Banić, Damir Znaor, Davor Jezidžić, Josip Tokić, Ante Ramadža, Duje Bajrušević, Mario Pintar, Marin Strikić, trener: Alen Delpont

USPINJAČA: Mario Modrušan, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Matija Đulvat, Douglas Reed, Robert Hertl, Dino Bartolucci, Ivan Matan, Ivan Grahovac, Željko Petrović, Filip Opuhač, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Đulvat (14.min.), 1:1 Gabrilo (22.min.), 1:2 Pintar (36.min.), 2:2 Grcić (38.min.), 2:3 Petrović (39.min.)

ŽUTI KARTONI: Grcić (30.min.), Hertl (37.min.) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Matija Đulvat (USPINJAČA)

KOMENTAR UTAKMICE: Večeras su Mejaši nastupili znatno oslabljeni neigranjem Vujevića, Jelića, Bogdanovića i Rožića. Nakon lošeg otvaranja sezone pobjeda se nameće kao imperativ za domaćina ukoliko žele izboriti doigravanje. No za protivnika su večeras imali izuzetno dobru momčad Uspinjače koja također ima visoke ciljeve u ovoj sezoni.
U utakmicu bolje ulaze domaći te u 4.minuti propuštaju veliku priliku; u kontri je Banić s lijeve strane pronašao na drugoj vratnici slobodnog Koturovića koji s 3-4 metra puca traljavo pored gola. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 10.minute kada Znaor osvaja loptu Petroviću u kaznenom prostoru gostiju, no Banić iz sjajne prilike neometan s 5-6 metara puca pored gola. U istoj minuti uslijedila je kontra 2 na 1 od strane gostiju, Grcić dodaje za Bartoluccija koji ne uspijeva savladati Blagajića. U 12.minuti Đulvat pronalazi na 7 metara slobodnog Matana čiji udarac refleksno brani Blagajić. U 14.minuti Đulvat osvaja loptu na polovici domaćina, izlazi sam pred Blagajića te ga efektno prebacuje za 0:1! No već u slijedećem napadu domaćin je mogao izjednačiti, ali udarac Ramadže s 10ak metara s desne strane odsjeda na suprotnoj vratnici. U 16.minuti domaći nesmotreno gube loptu pred vlastitim kaznenim prostorom, Đulvat kratko dodaje za Reeda čiji udarac sa 6 metara brani Blagajić. Minutu kasnije Gabrilo kratko ostavlja loptu za Znaora koji s 10 metara prizemnim udarcem pogađa vratnicu. U 20.minuti dugu loptu prima Gabrilo, no u situaciji 1 na 1 s desne strane slabim udarcem ne uspijeva savladati Modrušana.
Već u otvaranju nastavka domaći dolaze do izjednačenja. Igrala se 22.minuta kada Gabrilo prolazi kroz sredinu i prizemnim udarcem s 10-11 metara savladava Modrušana za 1:1! Minutu kasnije gosti gube loptu na centru, a udarac Ramadže s 12 metara brani Modrušan. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez pravih prilika sve do 33.minute, a od tada gledamo sjajnu igru i dramatičnu završnicu. U 33.minuti Ramadža griješi u kontri 3 na 2, uslijedila je re-kontra gostiju u kojoj Blagajić u zadnji čas spašava ispred Hertla, lopta dolazi do Grcića koji s 12ak metara lobom pogađa gredu. U 36.minuti Banić s lijeve strane sjajno petom pronalazi na 2-3 metra od gola slobodnog Pintara koji iz drugog pokušaja savladava Modrušana za 2:1 i oduševljenje domaće publike. Gosti reagiraju uvođenjem Hertla kao golmana-igrača, a već u prvom napadu njegov udarac s 8-9 metara brani Blagajić. Već u slijedećem napadu domaći su mogli riješiti susret ali udarac Gabrila prema praznom golu završava na vratnici. No tada najprije Banić neoprezno igra rukom u napadu, a u slijedećem napadu Pintar gubi loptu i nepotrebno ruši Đulvata na centru za 6.prekršaj, te daje gostima priliku iz akumulacije. Grcićev prizemni udarac je silovit i precizan za 2:2! No tu nije bio kraj jer već u slijedećem napadu gosti na presing domaćina iznose loptu s viškom igrača, a Petrović na proigravanje Grcića sa 3-4 metra s desne strane zabija za 2:3! Domaći uvode Gabrila kao golmana-igrača, no do kraja nisu ozbiljnije zaprijetili golu Modrušana. S druge strane, gosti su u 3 navrata propustili zabiti sa svoje polovice u prazan gol, no na kraju su upisali vrijednu pobjedu.

Universitas slavio u gradskom derbiju!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL gradski derbi na splitskim Gripama odigrali su Universitas i Split, …

Crnica pobjedom nad Uspinjačom Gimkom do nova 3 boda

U poslijednjem susretu 2.kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 4-2. Šibenčani su …