Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | MNK OSIJEK V.B.K. – MNK NACIONAL| Izvještaj

1.HMNL | MNK OSIJEK V.B.K. – MNK NACIONAL| Izvještaj

2 hrvatska malonogometna liga
1. HMNL

Zagrebački malonogometni klub Nacional je uspio pobijediti Osijek V.B.K. u do sada neosvojivoj malonogometnoj tvrđavi Sportskoj dvorani Zrinjevac u Osijeku, Zagrepčani su sasvim zasluženo i s čistih 3:0 nanijeli poraz neprepoznatljivim Osječanima. Iako su domaći najavljivali veliku borbu i pobjedu, to se nije dogodilo. Borbenosti nije nedostajalo, no to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv vrlo dobrog Nacionala.

VRSTA UTAKMICE: 1.HMNL, 9. kolo
DATUM: 18.10.2011.
VRIJEME: 20:00
MJESTO: Osijek, SD Zrinjevac
GLEDATELJA: 400

MNK OSIJEK V.B.K. – MNK NACIONAL 0:3 (0:2)

PRVI SUDAC: Tomislav Katinić (Virovitica)
DRUGI SUDAC: Krešimir Gregurević (Slavonski Brod)
TREĆI SUDAC: dalibor Buljić (Čepin)
DELEGAT: Damir Vargović (Virovitica)

MNK OSIJEK V.B.K.: Mladina (K), Pinter, Bašić, Lišić, Eror, Horvat, Lukenda, Stipanović, Nospak, Dakić, Duvančić, Meter.
Trener: Marin Smoje

MNK NACIONAL: Bakrač, Hučić, Cvjetković, Pereira, Halilović, Morina, Suvajac, Šestić, lazanin, Malarić, Horvath, Hodžić.
Trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Pereira (10′), 0:2 Šestić (11′), 0:3 Suvajac (22′)

OPOMENE: Mladina (15′), Pereira (20′)
IGRAČ UTAKMICE: Marcio Gomes Pereira

U osječku momčad se nakon odrađene jedne utakmice kazne zbog crvenog kartona vratio najbolji strijelac Mario Meter i Osječani su najavljivali veliku borbu i još jednu pobjedu na parketu Sportske dvorane Zrinjevac s kojom bi mirno dočekali zadnja dva kola prije prvenstvene stanke. Nažalost slavonskih ljubitelja futsala nije to bila večer potpuno neprepoznatljivih Osječana kojima ništa nije polazilo za nogom.

Zanimljivo da gostujući trener nije započeo utakmicu s Marciom Gomes Pereirom u prvoj petorci, već kao da ga je sakrivao u prve tri minute koliko je Brazilac proveo na klupi. Odmah po ulasku Pereira je imao dobru priliku postići gol, a s druge strane revanširao mu se Gordan Duvančić koji je također propustio priliku za domaće. Ozbiljna prijetnja malonogometaša Nacionala je uslijedila u devetoj minuti dobrom kombinacijom pred domaćim golom u kojoj je Korab Morina dobro pucao ali se Stipanović podmetnuo i spriječio gol.

Samo minutu kasnije Pereira je dobro odapeo s desetak metara i prizemnim udarcem pogodio sami lijevi kut osječkog gola. Ništa se nije promijenilo niti poslije primljenog gola i dalje su domaći pokušavali više solo akcijama ugroziti gol nacionala. Kazna je uslijedila samo minutu nakon primljenog gola. Ponovo je glavni bio zagrebački Brazilac, uputio je dobar udarac, Mladina odbija loptu koja dolazi do Darija Šestića i on povećava vodstvo gostiju na dva razlike. Osječki trener je pokušavao presingom učiniti nešto više, ali konkretnijeg učinka nije bilo.

Kada je na početku drugog dijela u prvom napadu Nacional postigao gol i povećao vodstvo na 3:0 bilo je jasno da bodovi prvi puta nakon dugo vremena odlaze iz Osijeka. U kontranapadu su Morina i Suvajac promiješali osječku obranu i Donald Suvajac je na kraju poslao loptu u nebranjenu domaću mrežu. Odličnu priliku za postizanje počasnog gola propustio je Mario Meter koje mu je odlično dodao loptu Dakić. U finiš utakmice domaći malonogometaši ulaze s agresivnom igrom, no ni ona nije donijela konkretnijeg rezultata.

Poraz za Osječane je pao u nezgodan trenutak pred gostovanje kod lidera prvenstva Brodosplit inženjeringa i zadnje utakmice u ovoj godini na domaćem parketu protiv Vrgorca u kojoj će jedini slavonski malonogometni prvoligaš morati ići po svaku cijenu na pobjedu ako žele mirno prezimiti do drugog dijela prvenstva.

O nama Željko Kubatka

Universitas slavio u gradskom derbiju!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL gradski derbi na splitskim Gripama odigrali su Universitas i Split, …

Crnica pobjedom nad Uspinjačom Gimkom do nova 3 boda

U poslijednjem susretu 2.kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 4-2. Šibenčani su …