Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | Nacional – Uspinjača | Izvještaj

1.HMNL | Nacional – Uspinjača | Izvještaj

Utakmica se igrala u svježe obnovljenoj dvorani 2 doma sportova u kojoj je postavljen novi parket što je ova dvorana zaista i trebala. Na žalost parket je postavljen u ime glavnog sponzora jednog košarkaškog kluba što bi moglo značiti da ćemo se možda morati oprostiti sa snom da u Zagrebu upravo ova dvorana postane dvorana u kojem će se igrati futsal. Utakmica je privukla za Zagreb solidnih 350-400 gledatelje te se mora primijetiti trend sve veće posjećenosti futsal borilišta što će se, nadamo se, nastaviti i dalje.

Delegat: Zdenko Paltrinieri

MNK NACIONAL:  Stanislav Bakrač, Franko Hučić, Bojan Kubović, Hrvoje Cvjetković, Donald Suvajac, Miroslav Halilović, Korab Morina (K), Josip Lazanin, Dario Šestić, Miroslav Banek, Sven Horvath, Slaven Hodžić
Trener:  Robert Grdović

MNK USPINJAČA: Alen Jukić, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Mario Modrušan, Marcel Ladan, Ivan Piplica, Matija Đulvat, Dino Bartonluci, Tino Čirjak, Robert Hertl, Željko Petrović, Ivan Matan.
Trener: Mićo Martić

Strijelci: 1:0 Donald Suvajac (2′); 1:1 Željko Petrović (20′); 2:1 Bojan Kubović (24′); 3:1 Dario Šestić (25′); 3:2 Jakov Grcić (32′); Robert Hertl (32′).

Opomene: 30′ Bojan Kubović (Ž); 37′ Dario Šestić (Ž); 40′ Korab Morina (Ž).

Komentar:   Počelo je šokantno za gostujuću momčad koja je loše ušla u utakmicu i već u 2′ primaju pogodak nakon što silovito puca Kubović, a vratar Jukić zaustavlja udarac no loptu šalje na lijevu stranu svog prostora gdje Donald Suvajac rutinirano ga matira udarcem po podu. Samo dvije minute nakon gotovo identična situacija sa istim protagonistima samo su strane igrališta druge no Donald ovaj put ne uspijeva postići pogodak kao dvije minute ranije. U 4′ minuti bilježimo na drugoj strani igrališta dobar pokušaj Grcića no lopta pogađa vanjsku stranu mreže mladog vratara domaćina – Bakrača. U 9′ minuti Šestićev udarac brani Jukić. U13′ aplauz publike u dvorani 2 Doma sportova mami akcija u kojoj Ladan lijepo prebacuje na drugu stranu za Grcića koji vraća u sredinu za Hertla koji puca tik pored lijeve vratnice Bakračevog gola. U ostatku prvog poluvremena vidjeli smo ne zanimljivu igru u kojoj su i jedna i druga momčad dosta griješili i igra se vodila na sredini terena. No ne treba govoriti o dosadnoj utakmici jer su obje momčadi ušle 100% u susret te se do prilika teško dolazilo. I baš kada smo mislili da se na odmor ide sa prednošću domaćina gosti izvode aut nakon čega lopta dolazi do Petrovića koji lažnjakom se oslobađa svog čuvara i sa 11 metara špicom matira vratara domaćih doslovno u zadnjoj sekundi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu također smo trebali čekati samo dvije minute do prvog pogotka. Kubović dobiva loptu na nekih 5 metara od gola i finim lažnjakom šalje Modrušana u špagat nakon čega mu gura loptu kroz noge. Par minuta nakon što smo gledali još dinamičniju igru nego u prvom poluvremenu ponovno pogodak. Ovaj puta Dario Šestić prolazi po lijevoj strani terena i izvrsno puca u daljnji gornji kut gola Modrušana koji je branio prvo vratnicu za povećanje vodstva i najljepši gol na utakmici. Tada počinju sijevati i prve iskre na terenu jer par igrači i s jedne i sa druge strane igraju dosta grubo. Nakon jedne takve situacije u kojoj igrači domaćina protestiraju radi dosuđenog prekršaja gosti brzo izvode prekršaj do Matoševića koji je sam na desnoj strani ali njegov udarac pogađa vratnicu gola. U 29′ na drugoj strani Šestić pokušava naći suigrača na drugoj strani lopta pogađa nekog od igrača gostiju u sredini i umalo vara Modrušana koji je krenuo na drug vratnicu no srećom po goste pogađa vratnicu. U 30′ Kubović dobiva prvi žuti na utakmici radi guranja protivničkog igrača. Dvije minute nakon dolazi do smanjenja vodstva domaćina kada Grcić dobiva loptu na nekih 8 metara i fino puca u donji desni kut gola Bakrača. U istoj minuti događa se i poravnanje  rezultata. Praktično u slijedećoj akciji Đulvat sječe loptu i dodaje za Hertla koji rutinirano puca ispod istrčalog vratara za drugo izjednačenje na utakmici. U 37′ Dario Šestić dobiva žuti karton radi prigovora. Minut prije kraja odličnu priliku ima Petrović kada izlazi sam 1 na 1 sa vratarem no puca pored gola. Na samom kraju vidjeli smo cijelu dramu kada sekundu prije kraja gosti imaju korner koji se izvodio bar tri minute radi prigovora igrača i vodstva klubova. Tada žuti dobiva Korab Morina radi prigovora, trener Nacionala Robert Grdović je udaljen s klupe, a predsjednik Nacionala Ivica Đolo je iz gledališta dovikivao nešto glavnom sucu utakmice Janoševiću o čemu je ovaj prijavio Đolu delegatu utakmice. Iz samog kornera nije se ništa dogodilo i sa poravnatim rezultatom svirao se kraj.

Osim ovih događaja na samom kraju utakmice možemo samo reći da smo prisustvovali dvoboju dvije momčadi koje se odlično poznaju i koje su u ovaj susret ušle sa maksimalnom motivacijom. No obje momčadi su imale izostanke nekih igrača što je moglo znatno utjecati na igru jer niti jedna momčad nema toliko kvalitetnu i dugu klupu. Trener Uspinjače je dosta eksperimentirao sa postavom pa je tako na poluvremenu mijenjao vratara, neki igrači su igrali po 30-35 minuta neki tek po minut ili dvije što je, dojma smo, prekidalo kontinuitet igre kod gostujuće momčadi. Ako već moramo onda bi suđenje komentirali kao korektno jer u velikoj nervozi na terenu nisu gubili glavu. Podjela bodova je pravedan ishod na kraju.

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …

Jakov Ungarov: ‘Moje misli su trenutno daleko od futsala…’

Trener Alumnusa Sesvete Jakov Ungarov slijedeći je u nizu trenera prvoligaških klubova s kojima smo …