Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | Osijek V.B.K. – Kijevo Knauf | Izvještaj

1.HMNL | Osijek V.B.K. – Kijevo Knauf | Izvještaj

2 hrvatska malonogometna liga
1.HMNL

Malonogometaši Osijek V.B.K. i Kijeva Knauf su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj je su domaći slavili zahvaljujući super raspoloženom Goranu Dakiću, strijelcu sva četiri gola. Susret je bio otvoren i rezultatski neizvjesan sve do samog kraja, odnosno do četvrtog gola Dakića u 38. minuti.

Vrsta utakmice: 1. HMNL, 4. kolo
Datum: 07. 10.2011. .
Vrijeme: 18,30
Mjesto: Osijek, SD Zrinjevac
Gledatelja: 300

OSIJEK V.B.K. – KIJEVO KNAUF 4:1 (2:1)

Prvi sudac: Tomislav Katanić (Slavonski Brod)
Drugi sudac: Krešmir Gregurević (Slavonski Brod)
Treći sudac: Zlatan Mlinarić (Osijek)

OSIJEK V.B.K.: Mladina, Nospak, Dakić, Meter, Pinter, Bašić, Duvančić, Eror, Horvat, Lukenda.
Trener: Marin Smoje

KIJEVO KNAUF: Knez, Babić, Dilber, Juras, Lovrić, Andrijašević, Ivković, Klarin, Jurlina, Palaura, Bralić
Trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Dakić, (5′), 1:1 Andrijašević(8′), 2:1 Dakić (17′), 3:1 Dakić (33′), 4:1 Dakić (38′)
KARTONI: Babić (32′), Palaura (37′)
IGRAČ UTAKMICE: Goran Dakić

KOMENTAR:

Zbog utakmice hrvatske nogometne reprezentacije Sportska dvorana Zrinjevac u Osijeku nije bila ispunjena kako se očekivalo, no i tristotinjak gledatelja je napravilo pravu futsal atmosferu kakvu priželjkujemo u svim hrvatskim dvoranama. Odličan sudački trojac Tomislav Katanić, Krešmir Gregurević i Zlatan Mlinarić nije podlegao pritisku domaće publike, ali ni prigovorima gostujuećeg trenera i igrača i utakmicu su odsudili vrlo korektno. Osijek i Kijevo su gotovo cijelu utakmicu bili ravnopravni takmaci, međutim u domaćim redovima prevagu je donio osječki Leo Messi, Goran Dakić koji je iz poluprilika ili bolje reći iz nečega uvijek postizao golove kada su Kninjani priprjetili, te držali loptu u svojim nogama.

Golijada Dakića je započela u petoj minuti, fantastičnim udarcem u same rašlje golmana Kijeva. Prije vodstva domaćih, malonogoemtaši Kijeva su imali dvije odlične prilike za vodstvo, ali kako to obično biva, nakon neiskorištenih prilika dolazi kazna. Poslije gola Kninjani vrše pritisak i u osmoj minuti Andrijašević prizemnim udarcem poravnava na 1:1. I dalje gosti dobro igraju i prijete golu Ivana Mladine. Osječki golman se istakao u par navrata i spriječio gostujuće vodstvo, a treba spomenuti i nemjerljiva ulogu Gordana Duvančića u obrani i spriječavanju relaizacije gostujućih šansi. I onda kada je domaća publika priželjkivala, radi gostujućeg stalnog pritiska, odlazak na odmor s poravnatim rezultat, ponovo je Goran Dakić postigao zgoditak na opće oduševljenje cijelog Zrinjevca.

Treći gol Dakića i niz propuštenih nakon samo tri minute nastavka unio je je još više nervoze u gostujuće redove , pa je u jednom trenutk došlo i do naguravanja igrača i rasprava gostujućih igrača s publikom. Najgore je prošao Gordan Duvančić, naime je netko od gostujućih igrača, nadamo se nenamjernno razbio arkadu, pa mu je pružena liječnička pomoć. Duvančić se vrlo brzo vratio u igru s zavojem oko glave. Suci su svojim odlukama primirili strasti i utakmica je nastavljena. Konačnu odluku i četvrti gol Dakić je donio dvije minute prije kraja kada je bilo konačno jasno da će bodovi ostati u Osijeku.

O nama Željko Kubatka

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …

Jakov Ungarov: ‘Moje misli su trenutno daleko od futsala…’

Trener Alumnusa Sesvete Jakov Ungarov slijedeći je u nizu trenera prvoligaških klubova s kojima smo …