OSIJEK V.B.K. – SOLIN STARO ČEŠKO 10:1 (3:0)

Mladina, Pinter, Lešić, Horvat, Lukenda, Čurković, Kajfeš, Stipanović, Meter, Nospak, Dakić, Duvančić.
Trener: Marin Smoje

SOLIN STARO ČEŠKO: Sikavica, Dolić, Lucić, Grgić, Jurić, Sušić, Milovac, Nevistić, Koturović.
Trener: Renato Čupić.

STRIJELCI:  1:0 Dakić (1′), 2:0 Duvančić (2′), 3:0 Horvat (12′), 4:0 Dakić (23′), 5:0 Meter (25′), 6:0 Meter (27′) 6:1 Lucić (27′), 7:1 Meter (28′), 8:1 Horvat (28′), 9:1 Dakić (29′), 10:1 Meter (36′)

KARTONI:  Koturović (23′ – prekršaj)

IGRAČ UTAKMICE: Goran Dakić

Hrvoje Knežević, Sport Danas

KOMENTAR:

Naravno, nije ovo izvještaj iz Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, već sa susreta 19. kola 1. Hrvatske malonogometne lige između Osijeka i Solina u kojem je domaći futsal klub izvrsnom igrom uspio postići čak deset golova i time ubilježio rekordnu pobjedu. Šesta uzastopna pobjeda Osječanima je otvorila vrata i završnice za prvaka, a samo prije nekoliko tjedana Osijek V.B.K. je bio pred vratima kvalifikacija za ostanak.

U izvrsnoj osječkoj momčadi nije bilo slabe karike, a samo malo više su se istakli trostruki strijelac Goran Dakić i Mario Meter koji je dao pogodak više. Sve to je odlično dirigirao stalnim miješanjem i izmjenama sastava osječki trener Marin Smoje. Svakako treba napomenuti da su gosti doputovali samo pola sata prije početka susreta bez dva važna kotačića, kažnjenih Radmila i Subotića.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i s dva uspješna napada u drugoj minuti već su imali dva gola prednosti, Goran Dakić se prvi upisao u listu strijelaca, a samo minutu kasnije, uvijek pouzdani i borbeni Gordan Duvančić je prizemnim udarcem povećao vodstvo Osijeka. Nakon brzog vodstva tempo igre je malo opao i gosti iz Solina su mogli doći do daha. Koturović je zamalo iskoristio nepažnju osječke obrane kada mu je vratar odlično dodao loptu, no nije bio dovoljno precizan i lopta odlazi pored gola.

U 12. minuti Horvat preciznim udarcem postiže još jedan lijepi gol. Tri gola minusa iz prvih dvadeset minuta Solinjani su uspjeli održati samo tri minute u nastavku, ponovo je gostujuću mrežu prvi načeo Dakić. Četvrti domaći gol je unio dosta nervoze u redove Solinjana i Renato Koturović pravi nepotreban namjeran prekršaj na centru igrališta nad Meterom za što je dobio žuti karton. Na svu sreću opomena je djelovala umirujuće i strasti su se ubrzo smirile, ali ne i osječki strijelci.

Niz golova je nastavljen s dva gola Maria Metera koji je time prekinuo ‘sušno’ razdoblje iz prijašnjih kola. Jedini gol za Solinjane zabio je Josip Lucić. Oduzeo je loptu neopreznom Duvančiću i s četiri metra poslao loptu pored golmana Mladine. To nije zaustavilo domaće strijelce koji se nisu umorili sve do desetog zgoditka. Dakić i Horvat su pridodali još po jedan,  dok je listu zaključio Meter sa svojim četvrtim zgoditkom.

Izvrsna futsal večer je odlična uvertira pred gostovanje najbolje hrvatske ekipe splitskog Brodosplita inženjeringa u osječkoj dvorani Zrinjevac. Bit će to zasigurno utakmica na visokom nivou koja s mora pogledati. Prije toga Osječani već u utorak gostuju kod zagrebačkog Nacionala.

O nama Željko Kubatka

Universitas slavio u gradskom derbiju!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL gradski derbi na splitskim Gripama odigrali su Universitas i Split, …

Crnica pobjedom nad Uspinjačom Gimkom do nova 3 boda

U poslijednjem susretu 2.kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 4-2. Šibenčani su …