OSIJEK V.B.K.:  Mladina, Nospak, Dakić, Duvančić, Pinter, Bašić, Lišić, Meter, Stipanović,  Horvat, Lukenda..
Trener: Marin Smoje

VRGORAC GTP: Kraljević, Radalj, V. Pervan, Čavar, Lalić, I. Pervan, Erceg, Mijatović, Ramić, Kajfeš, Herceg. .
Trener:  Mirko Vrcan

STRIJELCI:  1:0  Dakić (2′), 2:0 Duvančić (17′), 3:0 Meter (19′), 3:1 Mijatović (24”), 3:2  Mijatović (29′), 3:3 Ramić (29′), 4:3 Duvančić (33′), 4:4 Pervan (35′), 4:5 Ramić (38′), 4:6 Čavar (40′)

ŽUTI KARTONI:  Mladina (6′), Horvat (10′), Erceg  (22′), Čavar (23′), Dakić (38′)

IGRAČ UTAKMICE: Maid Ramić

KOMENTAR UTAKMICE: Osječani i Vrgorčani su odigrali sjajnu malonogometnu utakmicu u kojoj su domaći propustili materijalizirati vodstvo od 3:0 poslije prvih dvadeset minuta. U drugom dijelu kada su gosti načeli mrežu vratara Mladine sve je krenulo nizbrdo za jedinog slavonskog prvoligaša koji se s ovim porazom opasno približio zoni kandidata za ispadanje iz 1. HMNL.

Počelo je odlično za Osijek V.B.K. s golom već poslije minutu i pol igre kada se Dakić spretno snašao i pored jednog gostujućeg igrača uputio loptu u mrežu. Ubrzo je je mogao pasti i drugi domaći gol, samo da su se Meter i Duvančić bolje snašli. Gosti su držali loptu u nogama, ali bez neke izrazite prilike za gol, dok s druge strane domaći stalno propuštaju prilike.

Pet minuta prije odlaska na domor najagiliniji gostujući igrač Maid Ramić je imao dobru priliku poravnati rezultat, no osječki golman je dobro reagirao i spriječio gol. U 17. minuti Duvančić iz drugog pokušaja postiže drugi osječki gol iz neposredne blizine, a desetak sekundi prije kraja poluvremena Duvančić iz kornera dodaje loptu Meteru koji prizemnim udarcem povećava na 3:0 za domaće.

Gosti su odlučnije ušli u drugi dio i poslije prilike bivšeg osječkog igrača Dražena Čavara jednu od brojnih prilika konačno koristi jedan od najboljih Vrgorčana Denis Mijatović. Mijatović se našao sam pred golom, prevario osječkig golmana i uputio loptu prem vratima, a Dakić je u pokušaju da spriječi gol, skrenuo loptu u vlasitita vrata. Dugo su gosti ‘pleli mrežu’ oko osječkog gola što je materijalizirano tek u devetoj minuti nastavka kada je Mijatović postigao svoj drugi gol. Odmah u slijedećem napadu Vrgorac preko Maida Ramića poravnavava.

Ramić i Kraljević ne koriste stopostotne šanse za povećanje vostva što Duvančić kažnjava svojim drugim golom za ponovno vodstvo Osječana. Međutim, to je bio sam mali predah za goste koji dvije minute kasnije još jednom dovode utakmicu u egal, da bi Ramić i Čavar u završnici zapečatili sudbinu Osijeka. Domaći su pokušali u zadnje dvije minute s petim igračem postići gol i osvojiti bod, ali je Čavar iskoristio prazan osječki gol i udarcem iz svog polja postigao zgoditak.

Porazom u zadnjem kolu prije zimske stanke Osječani su kompromitirali dobre igre i pobjede na domaćem terenu u početku prvenstvu i doveli se u nezavidan položaj, te im u proljetnom nastavku predstoji velika borba za ostanak među najboljim hrvatskim malonogometnim ekipama. Ipak, treba istaći da se igračima Marina Smoje nema što zamjeriti jer su pružili dobar otpor kvalitetnijoj ekipi Vrgorca kojanije gubila glavu niti poslije minusa od tri gola.

O nama Željko Kubatka

Universitas slavio u gradskom derbiju!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL gradski derbi na splitskim Gripama odigrali su Universitas i Split, …

Crnica pobjedom nad Uspinjačom Gimkom do nova 3 boda

U poslijednjem susretu 2.kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 4-2. Šibenčani su …