Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | OVB Allfinanz – Brodosplit

1.HMNL | OVB Allfinanz – Brodosplit

2 hrvatska malonogometna liga
1.HMNL

U odličnoj atmosferi SD Martinovka svjedočili smo lijepom susretu u kojem su igrači OVB-a lijepo parirali aktualnom prvaku Hrvatske koji je na kraju znao kazniti greške domaće momčadi i zasluženo doći do toliko potrebne pobjede u prvenstvu.

Kolo: 3.kolo
Datum: 02.10.2011.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SŠD Mejaši
Gledatelja: oko 300

OVB ALLFINANZ – BRODOSPLIT INŽENJERING 1:2 (1:2)

Prvi sudac: Mario Vecko
Drugi sudac: Ivica Blažević
Treći sudac: Miroslav Haban
Delegat: –
Mjeritelj vremena: Tihana Nemčić

OVB ALLFINANZ: Dragan Lukić, Vlatko Brnić (K), Bruno Šagud, Jakov Ungarov, Dean Meden, Hrvoje Ivić, Marko Andrić, Ivan Bašić, Matija Catela, Filip Ukalović, Filip Andebaka, Hrvoje Penava.
TRENER: Marinko Mavrović

BRODOSPLIT: Ivo Jukić, Ivan Radan, Ivica Osibov, Josip Suton, Tihomir Novak, Josip Bilandžić, Branko Laura, Franco Jelovčić, Dario Marinović
TRENER:  Mato Stanković

STRIJELCI: 1:0 Hrvoje Penava; 1:1 Ivan Radan; 1:2 Branko Laura;

ŽUTI KARTONI: Ivica Osibov (30′); Branko Laura (31′);

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović

KOMENTAR:  Prvo poluvrijeme započelo je ispitivanjem snaga s tim da su gosti vidljivo nastojali pritisnuti igrače domaćina u njihovu polovicu. U tom razdoblju imamo i prvi pokušaj na gol Marinovića kojeg “skida” Lukić mameći pijesak domaće publike. Na drugoj polovici tada se događa akcija u kojoj domaća momčad zaslužuje faul a izvođenju pristupa Hrvoje Penava te sa nekih 8 metara nevjerovatno laganom ali preciznom loptom puca iznad ramena postavljenog Jukića za vodsvo domaćina i potpuni trans domaće publike. Samo minutu nakon ponovno je gusto kod gola gostiju. Sada Ivić puca sa nekih 10 metara dosta u koso a Jukić paradom skida loptu koja je išla u okvir gola. Iako se tada činilo da ćemo gledati izjednačenu utakmicu od 5 minute do kraja prvog poluvremena gledali smo napade gostiju i obranu domaćina koja je dobro odolijevala napadima iz svih pravaca. Iako je u tom razdoblju utakmice terenska dominacija gostiju bila potpuna ipak igra mladih igrača OVB-a nije gubila glavu i rep pa smo cijelo vrijeme gledali snažan i lijep futsal. Bilježimo vratnicu Radana u 6′, Novakovo fino oslobađanje Šaguda i dodavanje za Osibova na drugoj vratnici ali Bašić dira loptu dovoljno da prevari Osibova koji je inače imao čisti zicer. U ovom razdoblju na drugoj strani treba izdvojiti odličan pokušaj “Medenog” koji na dijagonalu Lukića odlično reagira i puca no Jukić brani klekom. Nakon toga slijedi korner iz kojeg Brnić fino puca no Juka opet na razini  zadatka. U 17′ gostima se konačno isplatila njihova napadačka igra. Prvo Novak topovski puca iz desna i lopta pogađa gredu nakon čega puca Radan i branjena lopta sretno i spretno ostaje kod njega nakon čega opet puca u desnu stranu gola domaćina za izjednačenje rezultata. Niti dvije minute nakon ponovno hladan tuš za domaće i njihove navijače. Suton ovaj put prolazi po lijevoj strani i fino pronalazi Lauru koji zatvara desnu vratnicu za vodstvo gostiju od 1:2. S tim rezultatom se ide na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme donijelo je prvih deset minuta iz kojih nema situacije koju bi mogli izdvojiti. Rekli bi rovovska borba u kojoj nije bilo puno prijetnji za vratare. Ipak ulaskom u drugu polovicu drugog poluvremena igra se budi te je osjetan pad gostiju koji su imali strahoviti raspored u zadnjih par dana i dizanje domaćina kome je kondicijska snaga jedan od glavnih aduta. U 34′ Laura mami pljesak dvorane kada fino prima dugu loptu i od prve voleom puca no Lukić brani. 35′ “Brko” puca jako dobro a Jukić uz dosta poteškoća brani nakon što je lopta umalo prošla prema golu. U 36′ Jelovčić puca po podu snažno a Lukić još jednom ispunjava svoju kotu obrana. U 38′ OVB uvodi golman-igrača (Penava) nakon čega domaćini nastoje doći do izjedančenja. I zaista damo par sekundi do kraja Catela snažno puca i kosa a lopta odsjeda na gredi.

Utakmica u kojoj je Brodosplit zasluženo odnio bodove iz utakmice u kojoj su morali pobijediti kako bi prekinuli loši niz. Domaćini su pak pokazali da svi rezultati do sada u 1.HMNL nisu slučajnost i da će Martinovka postati mjesto iz kojeg će se bodovi teško nositi kući. Na kraju najveća pohvala ide organizaciji i navijačima jer smo večeras mogli, kao rijetko kada do sada, vidjeti da u Zagrebu itekako ima interesa za futsal i da dvorane se mogu napuniti kada postoji malo dobre volje i organizacije. Dva palca gore!

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …

Jakov Ungarov: ‘Moje misli su trenutno daleko od futsala…’

Trener Alumnusa Sesvete Jakov Ungarov slijedeći je u nizu trenera prvoligaških klubova s kojima smo …