¼-Finale kupa | Mejaši – Kijevo Knauf

U uzvratnom susretu ¼-finala kupa, Mejaši su pobjedom 5:3 nad Kijevom izborili polufinale. Bio je to treći susret ovih protivnika u deset dana i prvi susret koji nije završio remijem. U redovima domaćina u momčad su se vratili Banić, Bajrušović i Bogdanović, a za izdvojiti je povratak nakon dulje stanke bivšeg kapetana Vujevića.

100

MEJAŠI KLESARSTVO DICMO – KIJEVO KNAUF = 5:3 (3:2)

Josip Zovko

MEJAŠI KLESARSTVO DICMO: Željan Blagajić, Dalibor Vujević, Ivan Jelić, Matej Gabrilo (kap.), Dean Banić, Damir Znaor, Davor Jezidžić, Mladen Rožić, Ante Ramadža, Andrija Bogdanović, Duje Bajrušović, Josip Tokić, trener: Alen Delpont

KIJEVO KNAUF: Robert Mišković , Saša Babić, Hrvoje Juras, Joško Goreta, Pjero Andrijašević, Mario Sunko, Luka Jurlina, Anto Palavra (kap.), Josip Matić, Filip Vrančić, Karlo Klarin, Ivan Bralić, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Babić (5.min.), 1:1 Bajrušović (8.min.), 2:1 ag-Goreta (13.min.), 2:2 Jurlina (14.min.), 3:2 ag-Klarin (16.min.), 4:2 ag-Juras (28.min.), 4:3 Palavra (39.min.), 5:3 Bajrušović (39.min.)

ŽUTI KARTONI: Bogdanović (24.min.), Palavra (26.min.), Babić (26.min.), Znaor (36.min.)

CRVENI KARTON: Joško Goreta (36.min.) – KIJEVO KNAUF

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (MEJAŠI KLESARSTVO DICMO)

Komentar susreta:
Nakon remija 3:3 u prvom susretu, večeras su Mejaši i Kijevo odlučivali o poslijednjem polufinalistu. Susret je odigran pred tek oko 100 gledatelja, a bilježimo i povratak u momčad domaćina bivšeg kapetana Vujevića nakon dužeg izbivanja, a nakon prošlog vikenda u momčad su se vratili Banić, Bogdanović i Bajrušović. Upravo je Bajrušović bio najistaknutiji pojedinac večerašnjeg susreta.
U 5.minuti gosti su poveli; izigrana je obrana gostiju, a Palavra s lijeve strane dodaje na 5-6 metara gdje neometan Babić zabija za 0:1! U 7.minuti Babić gubi loptu duboko u svojoj polovici od Banića koji u izglednoj situaciji ne uspijeva dobro dodati za slobodnog Bogdanovića na 4-5 metara od gola. Minutu kasnije Mejaši dolaze do zasluženog izjednačenja. Nakon kornera odigrano je za Bajrušovića koji slobodan sa 11-12 metara sjajno zabija za 1:1! U 12.minuti gosti imaju kontru 3 na 2, a Palavrin udarac na dodavanje Babića brani Blagajić. U 13.minuti Mejaši na pomalo smiješan način dolaze do vodstva; Goreta vraća loptu Miškoviću koji nije smjeo igrati te propušta loptu da izbjegne indirekt, a lopta mu iznenađujuće bježi u gol za 2:1! Već u slijedećoj minuti gosti dolaze do izjednačenja. Udarac izvana Babića Blagajić kratko odbija, a na odbijenu loptu spretno reagira Jurlina i sa 5 metara u padu zabija za 2:2! U slijedećem napadu opasno je pred golom gostiju, no Mišković u dva navrata lijepo brani. U 16.minuti novo vodstvo domaćina i to opet autogolom. Bogdanović lijepo prolazi po lijevoj strani, a njegov ubačaj u sredinu Klarin zahvaća i odnosi u vlastitu mrežu, 3:2!
U prvoj minuti nastavka gosti gube loptu na svojoj polovici, a udarac izvana Bajrušovića prolazi za malo pored vratnice. U 27.minuti Mejaši propuštaju veliku priliku; izigrana je obrana gostiju, a Znaor na dodavanje Banića iz blizine puca za malo pored praznog gola. Minutu kasnije novi gol u mreži gostiju, i opet autogol! Iz slobodnog udarca s 9 metara s desne strane Jelić silovito ubacuje u sredinu, a Juras sa 2-3 metra skreće loptu u vlastitu mrežu za 4:2! Od 30.minute gosti igraju s Klarinom u ulozi golmana-igrača. Napadi gostiju s golmanom-igračem su prilično jalovi i bezopasni, a u 34.minuti i trener domaćina reagira uvođenjem Bajrušovića kao golmana-igrača, no uskoro je odustao od te ideje nakon što je već u prvom napadu vratar gostiju Mišković iz svog kaznenog prostora za malo promašio prazan gol. U 36.minuti Goreta prolazi po lijevoj strani, Znaor ga s leđa povlači za dres a Goreta laktom udara Znaora i zaslužuje izravan crveni karton, dok je Znaor za povlačenje s leđa zaslužio žuti karton. S igračem manje ponudila se prilika gostima iz akumuliranog udarca, no Palavra pogađa vratnicu. U igri s igračem više Banić u 37.minuti pogađa spojnicu i to je bila jedina ozbiljna prijetnja domaćina s brojčanom prednošću. U 39.minuti Banić gubi loptu duboko u svojoj polovici, a Palavra to kažnjava zabivši za 4:3 i veliku neizvijesnost u završnici. No neizvijesnost nije dugo trajala jer već u slijedećem napadu gosti ne uspijevaju iznijeti loptu sa svoje polovice, a Palavrino dodavanje od bloka Bajrušovića ulazi u prazan gol za 5:3! Do kraja nismo vidjeli ozbiljnijih situacija ni pred jednim golom, te je domaćin zasluženo izborio polufinale.

Borislav Vuković: ‘O ovoj situaciji nemoguć je apsolutni konsenzus!’

Kroz protekla dva dana objavljivali smo priopćenja klubova i razgovore s vodećim ljudima hrvatskih prvoligaša …

Ante Mihaljević: ‘Vrgorac je za prekid prvenstva!’

Seriju razgovora s čelnim ljudima prvoligaša nastavljamo s čelnim čovjekom vrgoračkih ‘nebeskoplavih’. Ante Mihaljević nam …