Početna | - Naslovna | Nacional dominantan u pobjedi vrijednoj naslova prvaka!

Nacional dominantan u pobjedi vrijednoj naslova prvaka!

Nacional Zagreb uvjerljivom je pobjedom zaključio finalnu seriju i osvojio naslov prvaka Hrvatske! Momčad Kujtima Morine potpuno je nadigrala Splićane i zasluženo osvojila naslov. U susretu u kojem se predviđala velika neizvijesnost i borba do poslijednje minute Nacional Zagreb je deklasirao Split Tommy, koji u blijedom izdanju nije uspio pružiti ozbiljniji otpor novom/starom prvaku.

Kolo: Finale (3.utakmica)
Datum: 09.06.2017.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: SD Sutinska vrela, Zagreb
Gledatelja: 150

NACIONAL ZAGREB – SPLIT TOMMY  6:1 (2:1)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Dino Kramar
Četvrti sudac: Mislav Đeko
Delegat: Robi Fonović

NACIONAL ZAGREB: Carlos Eduardo Nesello Espindola, Kristjan Čujec, Bruno Jakovljević, Silvio Toth, Nikola Gudasić, Tihomir Novak, Antonio Sekulić, Franko Jamičić, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Ivan Pavlić, trener: Kujtim Morina

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Filip Kosor, Jakov Grcić, Duje Vladović, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Robert Grbić, Josip Suton, Raphael Bilhalva Mathias, Alen Marić, Saša Babić, Luka Pavlović, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Čujec (1′), 2:0 Postružin (11′), 2:1 Rafinha (14′), 3:1 Rajčević (22′), 4:1 Rajčević (29′), 5:1 Postružin (31′), 6:1 Čujec (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 9 (5+4); Split Tommy 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Postružin (6′) – NACIONAL ZAGREB
Jesus Rodriguez (2′), Grcić (13′), Suton (18′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Kristjan Čujec (NACIONAL ZAGREB)

Već nakon 15ak sekundi igre Nacional Zagreb dolazi do vodstva. Čujec je iskosa s desne strane lijepo pogodio suprotni kut i doveo domaćina u iznenađujuće rano vodstvo. Upravo je Čujec zadavao najviše problema gostima u uvodnim minutama susreta. Tako se slovenski reprezentativac u 4.minuti oslobodio Jesusa i pogodio vanjski dio mreže, a u slijedećoj minuti na dodavanje Rajčevića njegov udarac brani Jukić. Splitski vratar istaknuo se i u slijedećoj minuti kada brani udarac Postružina. Prvu veliku priliku gostiju bilježimo u 7.minuti kada Marić proigrava Sutona koji ostaje sam na vrhu kaznenog prostora, no Carlos Espindola brani njegov udarac. U 11.minuti Nacional dolazi do povećanja vodstva sjajnom akcijom koju je zgoditkom okrunio Postružin. Jelovčić je lijepo kroz sredinu proigrao Novaka koji daje povratnu loptu za Postružina, a najbolji strijelac lige s vrha kaznenog prostora zabija za 2:0! Nedugo zatim domaći ulaze u bonus akumuliranih prekršaja. U 13.minuti Splićani propuštaju veliku priliku. Jelovčić gubi loptu kao poslijednji igrač, a u situaciji 1 na 1 Suton ne uspijeva savladati vratara Espindolu. U slijedećoj minuti Splićani se vraćaju u igru sjajnim golom Rafinhe koji nakon kombinacije s Ćorlukom iskosa s desne strane pogađa suprotne rašlje za 2:1! Niti 10ak sekundi kasnije mogli su Splićani do izjednačenja, no udarac Sutona sjajno brani Espindola. Nedugo zatim uzbudljivo je na drugoj strani kada Splićani nonšalantno gube loptu u svojoj polovici, no novi zgoditak na gol-liniji spriječava Ćorluka. U 17.minuti Splićani su lijepo izigrali obranu domaćina, no udarac Grcića sjajno brani Carlos Espindola. Do kraja poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika, te je Nacional otišao na odmor s minimalnom prednošću, 2:1!
U nastavak ponovno Splićani loše ulaze, te Nacional u 22.minuti dolazi do novog zgoditka. Lijepu akciju započeo je Jelovčić, a Rajčević nakon lijepe kombinacije s Čujecom zabija za 3:1! Nakon toga igra se malo primirila sve do 29.minute kada novim golom Rajčevića domaćin dolazi do značajnije prednosti. Rajčević je sve učinio sam, osvojio loptu na svojoj polovici, prošao uz lijevu aut-liniju i udarcem s 9-10 metara savladao Jukića za velikih 4:1! Sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda otklonjene su u 31.minuti kada Čujec lijepo prolazi po desnoj strani i ubacuje na suprotnu vratnicu gdje nije bilo teško postružinu ubaciti loptu iza leđa Jukića za 5:1! Uvjerljiva prednost omogućila je i malo opuštanja domaćinu, te se nedugo zatim i vratar Carlos Espindola našao sam pred Jukićem, no splitski vratar u ovom dvoboju izlazi kao pobjednik. Rezultatski zaostatak nagnao je goste na igru s golmanom-igračem (Grcić), no Splićani ni u takvoj igri ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti domaćinu. Naprotiv, Čujec je u poslijednjoj minuti duboko sa svoje polovice zabio u prazan gol za 6:1, okrunivši tako svoju sjajnu igru novim zgoditkom. Splićani su potopljeni na parketu Sutinskih vrela, onom istom parketu gdje su lani veličanstveno osvojili kup Hrvatske, no večeras nisu bili dostojan suparnik Zagrepčanima koji su u potpunosti zasluženo osvojili naslov prvaka.

VIDEO | Square – Alumnus 4:2 (2:1)

U susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom …

Šibenik 1983 bolji od Mejaša, Kijevu protiv Heroja prvi bodovi!

Odigrane su poslijednje dvije utakmice 3.kola 2.HMNL-jug! Šibenik 1983 je u premijernom drugoligaškom nastupu pred …