2. HMNL – Sjever | MNK OVB Allfinanz – MNK Petrinjčica Idis

2. HMNL - Sjever

U subotu navečer, u zagrebačkoj Martinovci odigrana je odlična utakmica, u kojoj je domaćin. MNK OVB Allfinanz nakon velike borbe uspio nadigrati i pobijediti goste iz Petrinje. Igrači koje od ove sezone vodi gosp. Matija Đulvat u drugom poluvremenu su pokazali više snage i ritmom slomili umorne Petrinjce.
Dekor ovoj utakmici dali su i odlični navijači, koje je prava rijetkost vidjeti na tribinama druge lige i sigurno su i oni jedan od razloga ove pobjede domaćina.
U nastavku članka potražite zapisnik, fotogaleriju, kao i izvještaj sa službene stranice MNK OVB Allfinanz.

[mudslide:picasa,0,crofutsal,5531645583700909313,320,center]

MNK OVB je pobjedio Petrinjčicu u odličnoj utakmici prepunoj lijepih poteza i pogodaka unatoč zaostatku u prvom dijelu.
U drugi dio ulazimo s brzinom više i pobjeđujemo protivnika. Pogotke su postigli (Brnić 2, Ledinščak, Šagud i Ungarov).
Prvo i osnovno, hvala svim navijačima koji su se okupili i stvorili atmosferu ne tipičnu za futsal utakmicu u Zagrebu. Buka i navijanje u najbitnijim trenutcima kada se lomila utakmica ponjeli su domaće igrače koji su ostavili zadnji atom snage na terenu uzeli bitna tri boda.

150 ljudi na tribinama gledalo je dinamičnu i efikasnu utakmicu u kojoj se gost uglavnom branio, dok je domaćin imao terensku inicijativu. Probleme “direktorima” uglavnom je radio raspoloženi Đukić (dok je imao snage) koji je u prvom poluvremenu pokazao pravu raznolikost svojih udaraca. Šesta minuta, šok za domaćine. Petrinjčica dolazi u vodstvo nakon što na centru Čuljku Rimac izbija loptu do koje prije Šaguda stiže Baćan i sjuruje se prema Lukića, te pronalazi Rimca na drugoj stativi.
Poluvrijeme prolazi u terenskoj inicijativi domaćina, za koga najbolju šansu propušta Šagud nakon Ledinščakovog proigravanja, dok gost prijeti iz kontra napada, uglavnom preko Đukića koji je u jednom trenutku dobro zatresao Lukićevu gredu.

Drugo poluvrijeme vidno svježiji domaćin podiže tempo, gostujući vratar Pavlić vadi nekoliko iznimno teških lopti sve do bombe Brnića u bliži gornji kut, nakon proigravanja Čuljka. Pad koncentracije gostiju u istoj minuti koristi Ledinšak koji posprema odbijanac nakon “bombe” Čuljka. Međutim, da nebi sve bilo jednostavno, u idućoj minuti velika pogreška obrane “direktora” koju koristi Kajić i zabija za 2-2. Gosti potpuno padaju sa snagom i u 36. minuti ponovo minijatura iz “Čuljine kuhinje” koji opet puca prema golu, lopta se odbija Šagudu, a ovaj ju posprema u suprotni gornji kut. Nakon toga gosti pokušavaju sa igračem-vratarom što koriste Brnić (iz kontre) i Ungarov (sa svoje polovice) u 39. minuti i povećavaju vodstvo na 5-2. U posljednjoj minuti utakmice Javornik smanjuje na konačnih 5-3.

MNK OVB Allfinanz vodeći je na drugoligaškoj ljestvici nakon dva kola zbog bolje gol razlike od MNK Siscia.

Iduće kolo na rasporedu je 6./7.11. zbog blagdana Svi sveti.

O nama Filip Andabaka

Marko Troskot : Momčad je motivirana i spremna za ove dvije ključne utakmice

Kao što već znamo, u Petak kreće doigravanje za ulazak u 1.HMNL. Valja napomenuti kako …

Pandurević: “Osijek definitivno može do izravnog plasmana u 1. ligu!”

Nakon što je prošle sezone ispala u drugu ligu, momčad Osijeka se ima priliku ekspresno vratiti …