Početna | 2.HMNL | 2.HMNL | Razigravanje za prvaka | MNK Skripta – MNK Solin | Izvještaj

2.HMNL | Razigravanje za prvaka | MNK Skripta – MNK Solin | Izvještaj

Malonogometaši Solina su u uzvratu u osječkoj dvorani Zrinjevac pametnom i strpljivom igrom uspjeli pobijediti domaću Skriptu i plasirati su u finale doigravanja za prvaka 2. Hrvatske malonogometne lige. Solinjani su već od početka pokazali da će večeras teško otići poraženi iz Osijeka, dok domaćini kao da su izgorjeli u želji i mogućnosti da se plasiraju u finale, iako su poslije izjednačenja na 2:2 imali priliku napraviti i nešto više.

Mjeritelj vremena:

MNK SKRIPTA: Kordić, Budano, Horvat, Šimić, Kojić, Jukić (kap.), Rožmarić, Lukačević, Gregić, Šverer, Kordić.
trener: Dalibor Pospišil

MNK SOLIN: Bilić, Dolić, Radmilo, Kardum, Klapež, Subotić (kap.), Dugeč, Jurjević, Perkušić.
trener: Renato Čupić

STRIJELCI: 0:1 Radmilo (2′), 0:2 Jurjević (4′), 1:2 Horvat (10′), 2:2 Rožmarić (27′), 2:3 Jurjević (30′), 2:4 Dugeč (32′)

ŽUTI KARTONI: nije bilo

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Jurjević

KOMENTAR:

Utakmica je šansom s prilikom Rožmarića nakon samo četrdesetak sekundi igre. U idućem napadu Osječani prave veliku grešku dodajući loptu golmanu u šestercu, suci dodjeljuju indirektni udarac koji je Edo Radmilo iskoristio za postizanje prvog gola. Domaća mreža se nije uspjela ni smiriti, a već je i druga lopta završila u golu golmana Lukačevića. Malonogometaši Skripte ponovo griješe u napadu što gosti koriste za kontru i odličnom Mirku Jurjeviću nije bilo teško svladati postići svoj prvi zgoditak.

Domaći nisu pali u igri ni nakon vodstva Solina 2:0 i nižu se napadi i poluprilike Darija Jukića. Konačno u 10. minuti Zvonimir Horvat pronalazi rupu u obrani Solina, te sa sedam metara prizemnim udarcem postiže prvi gol za Skriptu. Domaći i dalje napadaju, Rožmarić ne koristi dvije prilike, a Koordić ne koristi indirektni udarac. Međutim, mora se istači da su gosti imali bolje prilike, iako su Osječani držali loptu. Radmilo i Jurjević su bili sami pred golom, no Lukačević nije bio savladan.

Početak drugih 20. minuta je u potpunosti pripao Skripti, ali su to i dalje bili uglavnom jalovi i neefikasni napadi sve do 27. minute. Tada konačno Rožmarić preciznim udarcem pronalazi put u mrežu Franka Bilića. Dakako, domaća publika se ponadala da izjednačenje znači i potpuni preokret u korist Skripte. No, kako to obično biva, kada se ne iskoriste prilike, budeš kažnjen. U jeku najveće domaće ofenzive Jurjević je super preciznim udarcem u sami kut postigao svoj drugi i treći gol za Solin.

Isti igrač je potopio sve nade Osječana u 33. minuti. Povukao je loptu iz svoje polovice predriblao nekoliko malonogometaša Skripte i na kraju i golmana Lukačevića, te elegantno dodao loptu do Dugeča koji uz veliko odobravanje gostujuće klupe dovodi Solin u vodstvo od 4:2.

Nakon četvrtog gola Solina malo tko je vjerovao u čudo i preokret. No, domaćim malonogometašima i treneru Daliboru Pospišilu se nema što prigovoriti jer su sve pokušali. Od 36. minute Osječani su uveli i igrača-golmana, ali i to je donijelo ono što smo većinom gledali, propuštene prilike domaćih. Solinjani na kraju zasluženo slave ulazak u finale, prvenstveno zahvaljujući efikasnijoj i strpljivijoj igri.