Početna | - Izdvojeno | Jesenje pobjedilo Vinkovce na otvaranju “Lige za prvaka”!

Jesenje pobjedilo Vinkovce na otvaranju “Lige za prvaka”!

U prvom kolu drugoligaške “Lige za prvaka” Jesenje je na svom parketu pobjedilo Vinkovce rezultatom 7:4! U zanimljivoj i ujednačenoj utakmici, Jesenje je pobjedu izborilo u samoj završnici susreta.
Domaćin je sjajno ušao u susret i s dva gola u uvodne dvije minute došao do značajne prednosti. Obečavajući početak domaćina nije dao naslutiti tešku pobjedu, no gosti se vrlo brzo vraćaju i golovima Haluške i Ćuka dolaze do izjednačenja. Svojim drugim zgoditkom Kovačec u 15.minuti donosi domaćinu novu prednost, a rezultat je to s kojim se i otišlo na odmor. U nastavku raspoloženi Ćuk dvaput zabija, te gosti 10 minuta prije kraja prvi put dolaze do vodstva. No u 34.minuti gosti su dvaput kapitulirali, te domaćin preko Vincelja i Kovačeca vraća prednost na svoju stranu. Neizvijesnost je potrajala sve do same završnice susreta kada domaćin golovima Vincelja i Presečkog dolazi do potvrde pobjede i samo naizgled sigurne pobjede, 7:4!
Jesenje je tako pobjedom otvorilo utrku za plasman u prvoligaško društvo, a već za nekoliko dana čeka ih teško iskušenje na gostovanju kod splitskog Universitasa. Pobjedom bi “žuto-zeleni” načinili velik korak prema prvoligaškom društvu, dok svaki drugi ishod ostavlja apsolutno otvorenim utrku za plasman u elitni razred hrvatskog futsala.

Delegat: Željko Franić

JESENJE: Danijel Končevski, Matija Artić, Josip Habjanec, Alen Kovačec, Davor Presečki, Denis Švaljek, Kristijan Osredečki, Danijel Vincelj, Dinko Veverec, Matija Habjanec, predstavnik kluba: Andrija Ranogajec

VINKOVCI: Dominik Jelinić, Filip Bekavac, Hrvoje Zagorac, Bruno Lončar, Marko Ljaljić, Domagoj Ćuk, Josip Haluška, Josip Bertić, predstavnik kluba: Ivica Đurić

STRIJELCI: 1:0 Kovačec (1′), 2:0 Švaljek (2′), 2:1 Haluška (6′), 2:2 Ćuk (12′), 3:2 Kovačec (15′), 3:3 Ćuk (27′), 3:4 Ćuk (30′), 4:4 Vincelj (34′), 5:4 Kovačec (34′), 6:4 Vincelj (39′), 7:4 Presečki (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Jesenje 5 (3+2); Vinkovci 3 (3+0)

ŽUTI KARTONI: Vincelj (12′), Presečki (32′) – JESENJE
Ljaljić (12′) – VINKOVCI

IGRAČ UTAKMICE: Alen Kovačec (JESENJE)

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …