Turniri | Torcida kup 2012 | Finale

Ovogodišnji tradicionalni malonogometni turnir TORCIDA KUP 2012 sinoć je došao do kraja. U finalnom susretu pred oko 5000 gledatelja trijumfirala je ekipa FAST FOOD MEDENI koja je u finalnom susretu s 3:2 slavila protiv ekipe TORCIDA MERTOJAK. Treće je pak mjesto osvojila ekipa BONITA BRODARICA s 6:3 protiv ekipe STROŽANAC.

Ovogodišnje izdanje bilo je 18.po redu ovog tradicionalnog malonogometnog turnira. Turnir je obilovao iznenađenjima, a po prvi je put organiziran i veteranski dio turnira. Kod veterana slavila je ekipa FAST FOOD POPAY koja je nakon 1:1 u regularnom dijelu nakon penala slavila u finalu protiv ekipe CB CAMEL, dok je 3.mjesto osvojila ekipa TERMODINAMIKA koja je s uvjerljivih 3:0 u susretu za 3.mjesto slavila protiv ekipe HAJDUK.HR koju čine redom veterani Hajduka. U seniorskom dijelu turnira trijumf „Medenog“ je veliko iznenađenje, no ovogodišnje izdanje turnira bilo je prepuno iznenađenja. Na papiru dvije najjače momčadi susrele su se već u osmini finala gdje je ekipa KLESARSTVO DICMO BT slavila protiv ekipe KOGO (5:1). Za KLESARSTVO DICMO nastupali su brojni reprezentativci i poznata malonogometna imena (Luketin, Subotić, Laura, Babić, Čavar, Smoljo, Gabrilo, Znaor, Vujević…), a i u redovima KOGA nastupala su prekaljena imena futsala (Jukić, Mijatović, Lalić, Suton, Andrijašević, Juras, Bogdanović, Marinović…). Nakon trijumfa nad KOGO-m „Klesari“ su se doimali kao siguran favorit, no u četvrtfinalu ih nakon 1:1 boljim izvođenjem penala pobjeđuje FAST FOOD MEDENI. U polufinalu je „Medeni“ s 2:1 slavio protiv Strožanca, dok je u ljepotici turnira prepunoj preokreta Torcida Mertojak sa 7:5 slavila protiv ekipe Bonita Brodarica. U finale Torcida Mertojak ulazi kao favorit; u njihovim redovima nastupaju brojna poznata imena poput Gudelj-Velage, Gabrića, Jurjevića, Dubovca, Pintara, Guća… Uz to, Mertojak kao kvartovsku ekipu tijekom čitavog turnira prati velika navijačka skupina koja „začini“ atmosferu na tribinama. No u finalu „medeni“ slavi s 3:2 i ostavlja brojne navijače razočarane. Da bi stvar bila još zanimljivija, „Medeni“ je s klupe vodio brat vašeg izvjestitelja, „dijete s Mertojaka“ Miloslav Šimac koji je tako slavio protiv svog kvarta. Najboljim igračem turnira proglašen je Marko Kvesić iz redova „Medenog“ iz čijih je redova i najbolji vratar Igor Dodik, dok je najbolji strijelac Slobodan Gudelj-Velaga iz Torcide Mertojak (9 golova). Pobjednička ekipa je uz trofej osvojila i 35 ooo kn, te „Hajdukovo prstenje“ za kompletnu momčad, no osvajanje ovog turnira donosi i veliku čast, ponos i ugled koji je nemjerljiv.

FINALE:
Fast food Medeni – Torcida Mertojak = 3:2 (1:1)
Strijelci: 1:0 Biloš (7.min.), 1:1 Gudelj-Velaga (14.min.), 2:1 Biloš (20.min.), 3:1 Hrkač (24.min.), 3:2 Dubovac (29.min.)
Fast food Medeni: Igor Dodik, Vedran Duvnjak, Tomislav Petrović, Mario Mikulić, Ivan Sesar, Nikola Dolić, Mirko Hrkač, Ante Ćorluka, Josip Lučin,  Marko Kvesić, Ivan Čuzić, Ivan Biloš, trener: Miloslav Šimac i Željko Kovačević
Torcida Mertojak: Božo Gabrić, Marko Dubovac, Mirko Jurjević, Ivan Jurjević, Slobodan Gudelj-Velaga, Alen Guć, Luka Aničić, Petar Juginović, Toni Ujević, Mislav Kustura, Mario Pintar, Jure Delić, trener: Ivica Gudelj-Velaga

PREDSTAVLJAMO | Božićni malonogometni turnir “MAKARANA”

Ove godine u Makarskoj će se održati 10. jubilarno izdanje malonogometnog turnira “MAKARANA”. Riječ je …

Trijumf Olmissuma na dvodnevnom turniru u Puli!

Omiški Olmissum pobjednik je malonogometnog turnira pod nazivom PULA FUTSAL TOURNAMENT koji se u subotu …