Početna | - Izdvojeno | EURO | Rusija-Španjolska | Izvještaj

EURO | Rusija-Španjolska | Izvještaj

Španjolska je opravdala ulogu glavnog favorita i u finalnoj utakmici Europskog prvenstva i s pobjedom protiv Rusije u produžecima obranila naslov najbolje europske futsal reprezentacije. Hrvatski sudac Danijel Janošević je dobro ‘odsvirao’ redovno vrijeme i dodatke finalnog susreta koje je bilo zanimljivo tek od 34. minute kada su Rusi poveli i sve do tridesetak sekundi prije kraja imali  zlato u rukama. Lozano je postigao izjednačujući pogodak i dao priliku Španjolcima da u dodatnom vremenu obrane titulu najbolje futsal reprezentacije u Europi.

Drugi sudac: Francesco Massini (ITA)
Treći sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)

RUSIJA:  Gustavo, Prudnikov, Sergejev, Abramov, Majevski; Zujev, Pereverzev, Pula, Cirilo, Fukin, Milovanov, Nugumanov
Izbornik: Sergei Skorović

ŠPANJOLSKA:  Amado, Torras, Kike, Usin, Alemao; Juanjo, Ortiz, Lozano, Borja, Lin, Miguelin, Aicardo.
Izbornik: José Venancio López

STRIJELCI: 1:0 Pula (34′), 1:1 Lozano (40′), 1:2 Lozano (48′), 1:3 Amado (50′)

ŽUTI KARTONI: Cirilo (16′), Lozano (25′), Kike (43′), Abramov (46′)

CRVENI KARTON: Cirilo (35′) (drugi žuti)

IGRAČ UTAKMICE: Sergio Lozano

Španjolski kapetan Luis Amado, peterostruki prvak Europe, diže pobjednički pehar

Španjolska je najbolja futsal reprezentacija na Europskom prvenstvu, a to je dokazala u finalnoj utakmici s Rusijom u posljednjoj minuti redovnog vremena i u dodatnih deset minuta kada su postigli još dva zgoditka vrijedna europskog zlata.

Zadnja utakmica na Europskom prvenstvu postala je zanimljiva tek zgoditkom brazilskog Rusa Pula šest minuta prije kraja susreta i sve do tada uglavnom se igralo s velikom taktičkom odgovornošću, te ponajviše na ruskoj polovici. Preokret je nastao vodstvom Rusije u 36. minuti i da je utakmica trajala četrdeset sekundi kraće, Rusija bi slavila osvajanje zlata jer je Lozano je postigao izjednačujući pogodak i donio dodatnih deset minuta utakmice.

Drugi pogodak Lozana samo dvije minute prije isteka dodatnih deset minuta osigurava Furiji četvrti uzastopni europski naslov, a golman Amado postiže gol za konačnih 3:1 i veliko te očekivano slavlje Španjolaca za koje se može reći da je zasluženo, ali i izboreno teže od očekivanog i uz puno sreće u finalno ogledu s Rusijom.

Španjolska je prvak, Rusija druga, Italija treća i Hrvatska četvrta. Europskim prvenstvom možemo biti u potpunosti zadovoljni. Posebno igrama naše reprezentaciji koja je pokazala da ima potencijala i nadamo se da će to donijeti dodatni zamah futsala i da će HNS dati i dodatnu podršku reprezentaciji i futsalu u cijelosti.

Za kraj, donosimo vam video sažetak ovog napetog finala:

O nama Željko Kubatka

Mirko Vrcan na klupi Murtera!

Senzacionalna vijest dolazi nam iz Murtera, gdje je nekadašnji prvoligaš objavio dolazak zvučnog pojačanja u …

UEFA Futsal Liga prvaka | 57 momčadi u lovu na naslov prvaka

U četvrtak 4.srpnja održat će se ždrijeb Preliminarne i Glavne runde UEFA Futsal Lige prvaka. …