Početna | - Izdvojeno | Hrvatska bolja od treće reprezentacije svijeta!

Hrvatska bolja od treće reprezentacije svijeta!

U prvom prijateljskom dvoboju u Župi dubrovačkoj Hrvatska je slavila protiv Irana rezultatom 4:2! Iako bez ozlijeđenih Grcića, Sutona i Babića, Hrvatska je odigrala sjajnu utakmicu i ostvarila pobjedu protiv treće reprezentacije svijeta!
Susret ste mogli pratiti u izravnom tekstualnom prijenosu na našim stranicama, a kronologiju iz minute u minutu možete vidjeti u nastavku.

Delegat: Luka Klaić

HRVATSKA: Ivo Jukić, Vedran Matošević, Kristijan Grbeša, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Ivan Mladina, Filip Bašković, trener: Mato Stanković

IRAN: Mohammadi Bagher, Samimi Alireza, Ahmadidazaj Hamid, Shajari Mohammad, Hasan Zadeh Navlighe Ali Asghar, Bahadori Ghodrat, Ahmad Abbasi Saeid, Esmaeilpour Ahmad, Alighadr Mehran, Nasrollah Zadeh Amin, Barmashouri Meisam, Rafiei Pour Alireza, Ezzati Mortezza, trener: Seyed Mohammad Nazemalsharieh

STRIJELCI: 1:0 ag-Esmaeilpour (5′), 2:0 Horvat (17′), 3:0 Jelovčić (23′), 3:1 Shajari (28′), 4:1 Marinović (28′), 4:2 Alighadr (40′)

ŽUTI KARTONI: Grbeša (28′), Kanjuh (35′) – HRVATSKA
Ahmadidazaj (35′) – IRAN

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (HRVATSKA)

0′ – Hrvatska u utakmicu ulazi bez ozlijeđenih Grcića, Sutona i Babića koji susret prate s tribine!
1′ – prva prijetnja Hrvatske; Matošević nakon kornera volejem puca s 10 metara za malo pored gola
3′ – udarac Novaka vratar Samimi odbija u korner, a nakon kornera novi udarac Novaka pred golom pogađa Matoševića
4′ – Hasan Zadeh iz kornera ubacuje za Esmaeilpoura koji snažno volejem puca za malo pored gola!
5′ – GOOOL! Hrvatska je povela autogolom Esmaeilpoura koji je vraćao loptu vrataru Samimiju, ne vidjevši da je napustio gol, 1:0!
9′ – nakon primljenog zgoditka Iran je uspostavio inicijativu, no ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Jukića
12′ – sjajan akcija naše reprezentacije; Jelovčić je proigrao Novaka koji se našao sam pred Samimijem, no puca pored gola!
13′ – velika prilika propuštena na obe strane! Najprije je Marinović klizećim startom blokirao u izglednoj prilici Ahmadidazaja, da bi u kontri s druge strane Jelovčića u sjajnoj prilici blokirao protivnički igrač
15′ – u izglednoj prilici u kaznenom je prostoru bez lopte srušen Marinović, no sudac Tomić se nije oglasio
17′ – GOOOL! Hrvatska je povisila vodstvo sjajnom akcijom iz prekida! Novak je lijepo proigrao Horvata kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:0!
18′ – Time-out Iran
18′ – Rafiei s desne strane ubacuje na drugu vratnicu gdje klizećim startom ne uspijeva zabiti Barmashouri
20′ – kraj 1.poluvremena! Hrvatska na odmor odlazi s lijepom prednošću 2:0!

-POLUVRIJEME-

21′ – počelo je 2.poluvrijeme!
21′ – Iran je zaprijetio nakon kornera, no udarac Bahadorija prolazi za malo pored gola
21′ – sreća spašava Hrvatsku! Ahmad Abbasi je po lijevoj strani prošao Jelovčića i lijepo prevario Jukića, no ispriječila se vratnica!
23′ – GOOOL! Hrvatska još jednom zabija iz prekida! Novak je s lijeve strane dodao desno za Jelovčića koji silovito s 10ak metara zabija za 3:0!
23′ – Iran je mogao brzo uzvratiti; Ahmad Abbasi je ostao sam pred Jukićem, no puca preko gola!
26′ – Rafiei je izgubio loptu na centru, a Kanjuh u polukontri puca za malo pored gola
28′ – GOOOL! Shajari je izmaknuo pažnji Postružina i sa 6-7 metara savladao Jukića za 3:1!
28′ – žuti karton Grbeša
28′ – GOOOL! Hrvatska je ekspresno uzvratila golom Marinovića koji je na drugoj vratnici ugurao loptu u gol nakon odličnog proigravanja Jelovčića iz kornera, 4:1!
29′ – Novak je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu stranu za Marinovića koji volejem sa 7-8 metara ne uspijeva pogoditi nebranjen gol
32′ – gubimo loptu na vlastitoj polovici, no Barmashouri sa 7-8 metara puca pored gola
33′ – Iran igra s golmanom-igračem (Hassan Zadeh)
35′ – zaoštrilo je na parketu; Ahmadidazaj i Kanjuh su “požutjeli”…
36′ – sreća nas prati; Hassan Zadeh je u kontri pogodio vratnicu!
38′ – igrom s golmanom-igračem Iran ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Jukića
40′ – GOOOL! Alighadr ublažava poraz Irana golom za 4:2!
40′ – KRAJ! Hrvatska je ostvarila veliku pobjedu protiv treće reprezentacije svijeta!