Početna | - Izdvojeno | KUP | Finale | Split Tommy – Nacional Zagreb 4:6 (2:1)

KUP | Finale | Split Tommy – Nacional Zagreb 4:6 (2:1)

Nacional Zagreb pobjednik je malonogometnog kupa Hrvatske. Momčad Kujtima Morine je suprotno svim očekivanjima teškom mukom došla do pobjede. Splićani su većim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, da bi na koncu Nacional do pobjede došao u poslijednjoj minuti.

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: Finale
Datum: 12.03.2017.
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 800

SPLIT TOMMY – NACIONAL ZAGREB  4:6 (2:1)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Andrej Topić
Treći sudac: Nikola Jelić
Četvrti sudac: Vedran Babić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Filip Kosor, Jakov Grcić, Luka Tešija, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Josip Suton, Raphael Bihalva Mathias, Ivan Baran, Alen Marić, Renato Koturović, Luka Pavlović, Žarko Luketin, trener: Victor Garcia Acosta

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Dario Šestić, Silvio Toth, Tihomir Novak, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Carlos Eduardo Nesello Espindola, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 1:0 Grcić (5′), 1:1 Jelovčić (16′), 2:1 Koturović (18′), 2:2 Rajčević (25′), 3:2 Koturović (29′), 3:3 Jelovčić (31′), 4:3 Jesus Rodriguez (34′), 4:4 Rajčević (35′), 4:5 Čujec (40′), 4:6 Jelovčić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 11 (5+6); Nacional Zagreb 8 (5+3)

Grcić (6′), Jukić (9′), Ćorluka (9′), Rafinha (34′) – SPLIT TOMMY
Rajčević (16′) – NACIONAL ZAGREB

CRVENI KARTON: Ćorluka (26′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (NACIONAL ZAGREB)

U uvodnim minutama gledamo igru bez ozbiljnijih prilika s blagom inicijativom Nacionala, a onda Splićani iz prve prave prilike u 5.minuti dolaze do vodstva. Dugom loptom proigran je Grcić koji pored Novaka uspijeva doći do lopte i iskosa s desne strane pogađa suprotni kut vratara Pavlića za 1:0! Veliko slavlje na klupi Splita rezultiralo je padom reklamnog panoa i kratkim prekidom igre. Na novu priliku čekali smo do 7.minute kada Koturović prolazi po desnoj strani i sa 7-8 metara puca prema golu Pavlića koji brani njegov udarac. U 12.minuti igru je zbog ozljede napustio Grcić, do tada ponajbolji pojedinac susreta, te je iz igre ispraćen pljeskom. U slijedećoj minuti Splićani su dvaput ozbiljno zaprijetili. Najprije je udarac Koturovića s lijeve strane vratar Pavlić odbio, lopta dolazi do Sutona koji s vrha kaznenog prostora puca pored praznog gola. Nedugo zatim još se jednom u prilici našao Koturović, no i ovoga puta njegov udarac brani Pavlić. Uslijedilo je razdoblje inicijative Nacionala koje je okrunjeno zgoditkom u 16.minuti! Novak je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu za Jelovčića kojem nije bilo teško s 2-3 metra zabiti za 1:1! Na isteku iste minute bilježimo novu ozbiljnu situaciju pred golom Splićana. Mordej je iz kornera ubacio na 12ak metara za Rajčevića koji volejem silovito puca za malo pored vratnice. U 18.minuti gnjev domaćih navijača na sebe je navukao sudac Topić sviravši indirekt nakon što je Rafinha u duelu s Postružinom osvojio loptu i pogodio vratnicu. Nedugo zatim Splićani dolaze do vodstva. Koturović je prošao po lijevoj strani i lijepo pogodio od vratnice u suprotni kut nemoćnog Pavlića za 2:1! Do kraja poluvremena bilježimo još jednu prijetnju Nacionala nakon kornera, no udarac Jelovčića brani Jukić. Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću Split Tommyja.
U uvodne 2 minute Splićani dvaput iz kontri ozbiljno prijete, no Suton i Rafinha iz sličnih prilika pogađaju vanjski dio mreže. U 25.minuti Nacional dolazi do izjednačenja. Rajčević je s 9 metara neometan oštro pucao, a Jukić ne uspijeva zaustaviti loptu iako je bio vrl blizu. Niti pola minute kasnije novi problemi za Splićane. Ćorluka je zbog starta na Jelovčiću dobio drugi žuti, te ostavio svoju momčad s igračem manje. No s igračem više Nacional ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol protivnika. U 29.minuti Splićani dolaze do nove prednosti. Kardinalno je pogriješio Mordej predavši loptu u noge protivnika, a u kontri 3 na 2 Koturović s 9 metara iskosa s desne strane sjajno zabija od grede za 3:2! No i treći put Nacional se vraća u egal. Igrala se 31.minuta kada je Jesus Rodriguez izgubio loptu na svojoj polovici, a Jelovčić to kažnjava i savladava Jukića za 3:3! U slijedećoj minuti dugom je loptom proigran Rafinha, no ometan s leđa ne uspijeva savladati Pavlića. U 34.minuti borbeni Splićani dolaze do nove prednosti. koturović je iz kornera ubacio na suprotnu stranu za Jesusa Rodrigueza koji volejem s 10 metara zabija kroz noge Pavlića za 4:3! No i ovoga puta Nacional vrlo brzo uzvraća. Dosuđen je 6.prekršaj Splićana, a iz akumulacije Rajčević lijepo zabija za 4:4! U 39.minuti Nacionalu se iz ničega pružila velika prilika. Splićani ne uspijevaju izbiti loptu iz svog kaznenog prostora, lopta dolazi do Čujeca koji s 4-5 metara ne uspijeva zabiti.  No u poslijednjoj minuti Čujec ipak zabija i donosi Nacionalu prvu prednost u susretu. Na poziciji sidruna lijepo se Čujec oslobodio Jesusa i zabio pod gredu za 4:5! Splićani su do kraja pokušali s golmanom-igračem (Suton) doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Naprotiv, sa zvukom sirene Kosor je napucao loptu u Jelovčića, a lopta se odbila u gol za konačnih 6:4!
Nacional je tako očekivano osvojio trofej, no uz dramu kakvu je malotko očekivao. Splićani su usprkos brojnim izostancima i ozljedama ostavili srce na parketu i većim dijelom susreta bili u rezultatskoj prednosti, no iskustvo i kvaliteta Nacionala na koncu je ipak došla do izražaja.

Hrvatska s 3:0 savladala Makedoniju!

U drugom prijateljskom susretu odigranom u Velezu, Hrvatska je slavila protiv Makedonije rezultatom 3:0! Izabranici …

Luparense i Pescara u finalu talijanskog kupa!

Luparense i Pescara finalisti su kupa Italije! Na završnom turniru kupa u Tolentinu Luparense i …