Početna | - Izdvojeno | Uspinjača Gimka kroz rulet penala do finala kupa!

Uspinjača Gimka kroz rulet penala do finala kupa!

Uspinjača Gimka je prvi finalist kupa Hrvatske! Momčad Koraba Morine je u dramatičnom susretu slavila protiv dubrovačkog Squarea, te će u sutrašnjem finalu igrati za pobjednički trofej. Square je imao prednost 3:1, no Uspinjača Gimka je igrajući s golmanom-igračem došla do izjednačenja, te na koncu kroz rulet penala do finala.

Delegat: Franjo Jelčić

SQUARE: Alen Turuk, Leonardo Dos Santos Pele, Adriano Darrer, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Damjan Šulić, Andro Zarač, Matej Perić, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Maro Đuraš, Ante Daničić, Zoran Primić, trener: Antu Bačić

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Matija Uremović, Silvio Toth, Antonio Jamičić, Renato Koturović, David Mataja, Franjo Matković, Tino Čirjak, Gordan Duvančić, Ivan Pavlić, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 1:0 Bruninho (3′), 1:1 Koturović (8′), 2:1 Rezo (27′), 3:1 Kuraja (31′), 3:2 Matković (35′), 3:3 Matković (38′)

Rezo – pored gola!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (4+4); Uspinjača Gimka 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Gašpar (4′), Turuk (8′) – SQUARE
Mataja (8′), Uremović (14′), Toth (29′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Franjo Matković (USPINJAČA GIMKA)

Square je poveo iz prve ozbiljnije prilike na utakmici. Igrala se 3.minuta kada je Gašpar iz kornera s lijeve strane dao povratnu loptu na 10ak metara gdje Bruninho silovitim prizemnim udarcem dovodi “gospare” u vodstvo, 1:0! U 5.minuti bilježimo veliku priliku Squarea; sjajno su kontru odigrali Kuraja, Šulić i Daničić, no vratnica i vratar Vuković spašavaju uspinjaču Gimku. U 8.minuti Uspinjača Gimka dolazi do izjednačenja! Loše odigrano dodavanje presjekao je Koturović, a u duelu za loptu vratar Turuk ruši Totha, te je sudac Grgurević opravdano dosudio penal. Siguran izvođač za 1:1 bio je Koturović. U 10.minuti Gašpar se sjajnim driblingom po desnoj strani oslobodio svog čuvara, no njegov udarac zaustavlja vratnica! Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 15.minute kada u kontri Koturović s lijeve strane ubacuje pred gol, gdje Duvančić ne uspijeva zabiti. Do kraja poluvremena Square je imao inicijativu, no ostalo je 1:1.
Prvu ozbiljniju priliku u nastavku bilježimo u 22.minuti kada Gašpar s lijeve strane ostaje sam pred Vukovićem, kojeg pogađa u glavu. U 25.minuti Cvjetković je u polukontri s 10ak metara lijepo puca, no vratar Vuković nogom odbija u korner. U 27.minuti Square je zaprijetio iz prekida; odigrana je lopta za Gašpara čiji udarac na gol-liniji zaustavlja Duvančić. Nedugo zatim Dubrovčani su inicijativu okrunili zgoditkom, kada Rezo s 10 metara zabija za 2:1! U 31.minuti Square dolazi do povećanja vodstva. Kuraja je iskosa s lijeve strane izišao sam pred Vukovića, lijepo ga obišao i zabio za 3:1! Nakon toga Uspinjača Gimka prelazi na igru s Banekom u ulozi golmana-igrača, a u 35.minuti momčad Koraba Morine se vraća u igru sjajnim zgoditkom Matkovića koji s 12 metara fantastičnim prizemnim udarcem zabija za 3:2! U 38.minuti Uspinjača Gimka dolazi do izjednačenja! Još je jednom u glavnoj ulozi Matković koji maestralnim udracem s distance pogađa spojnicu, a lopta se od leđa vratara Turuka odbija u gol za 3:3! U samoj završnici susreta Square je mogao do pobjede, no udarac Pelea na gol-liniji zaustavlja Duvančić. Ostalo je 3:3, te se ušlo u raspucavanje penala.
U ruetu penala gledali smo pravu dramu. Vuković je nadmudrio Pelea u prvoj seriji, ali Banekov udarac za pobjedu u trećoj seriji brani Primić. No ipak, Rezo je trebao zabiti za nastavak serije penala, a njegov loš udarac završio je pored gola i označio početak velikog slavlja Uspinjače Gimke.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …